Inteligentny sterownik schodowy LED S15

Dostępność: produkt niedostępny *
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: SmartLEDs
Kod produktu: ED-S15LED

Opis

 

Szanowny Kliencie,

Produkt, którego szukasz został wycofany z naszej oferty bądź zastąpiony nowym modelem.
Jednak mamy wiele innych ciekawych pozycji w kategorii Sterowniki Schodowe LED , które mogą Cię zainteresować.

 

Sterownik schodowy S15 do wielopunktowego oświetlenia LED, to zaawansowane technicznie urządzenie, pozwalające na sterowanie od 3 do 15 wyjść, programowalnych wedle osobistych upodobań. Model przystosowany został do montażu w szafach elektroinstalacyjnych na szynę DIN (TS-35).

Ten inteligentny sterownik schodowy LED znajduję swoje zastosowanie do oświetlenia różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych ( w szczególności polecany jest do schodów, stopnic, korytarzy itp.) bądź do oświetlenia sufitów. Jego szeroki zakres współpracy z urządzeniami zewnętrznymi, umożliwia zastosowane czujników ruchu, fotokomórek, mat naciskowych, czujników zmierzchowych, standardowych wyłączników bezpotencjałowych czy też podłączenia do systemów inteligentnego budynku (np. centrali alarmowej).

Wbudowany programator do sterownika schodowego umożliwia w łatwy sposób zaprogramowanie wielu parametrów, szczegółowo opisanych poniżej.

Cechy sterownika schodowego S15
  1. Zasilanie lamp dowolne w wariancie 12V bądź 24V DC
  2. Współpraca z systemami automatyki oraz systemami inteligentnego budynku
  3. Płynne załączanie/wyłączanie oświetlenia LED (lampa po lampie)
  4. Możliwość osobnego ustawienia stanów jasności dla czuwania i stanu aktywności
  5. Możliwość delikatnego podświetlenia lamp w stanie czuwania
  6. Ostrzeganie przed wygaszaniem oświetlenia
  7. Wybór tempa zapalania (stałe, zwalniające, przyspieszające)
  8. Efekt wizualnej zmiany zapalania pojedynczych lamp LED (łagodnie bądź energicznie)
  9. Wejście DISABLE ( DIS ) do czujnika zmierzchowego
  10. Szereg możliwości wyboru konfiguracji parametrów
  11. Produkt polski - zaprojektowany i wykonany w Polsce
  12. Profesjonalne wykonanie, gwarancja 24 miesiące, serwis u producenta
  13. Zastosowanie wbudowanego ściemniacza, który umożliwia ustawienie jasności i podświetlenia, bez potrzeby zakupu osobnego urządzenia.
  14. Produkt aktywowany manualnie za pomocą łącznika bezpotencjałowego lub automatycznie ( czujnik ruchu, fotokomórka itp. )
  15. Prosty w obsłudze wbudowany konfigurator
  16. Łatwy i wygodny montaż na szynę DIN (TS-35)
  17. Staranie dopracowany algorytm, zapewniający poprawność działania sterownika
Działanie inteligentnego sterownika schodowego

Zasada działania inteligentnego sterownika schodowego, polega na oczekiwaniu i pojawieniu się aktywnego stanu na wejściu sterującym UP lub DOWN (w tym stanie lampy mogą być podświetlone na ustaloną wartość), gdy ten stan się pojawi, następuje rozpoczęcie sekwencji świecenia. W zależności od podłączenia do tych wyjść urządzeń załączających oświetlenie, sekwencja zapalania może rozpoczynać się w różny sposób. Przy użyciu elementów automatycznie załączających oświetlenie, takich jak czujki, fotokomórki (działających na zasadzie wykrycia ruchu) oraz manualnych włączanych za pomocą przycisku.

Kolejność zapalania lamp składa się z kilku faz - faza zapalania, świecenia, ostrzegania (jeśli ustawione) oraz gaszenia.

Faza zapalenia polega na kolejnym zapalaniu poszczególnych lamp (stopnic). Ich kolejność zależy od stanu aktywnego na odpowiednim wejściu. W przypadku, podłączenia wejścia UP, lampy zapalać się będą kolejno od pierwszej do ostatniej, odwrotny efekt nastąpi przy wejściu DOWN (od ostatniej do pierwszej).

Faza w sekwencji, to faza świecenia, jej działanie to zapalanie wszystkich lamp przez ustalony przez nas czas (parametr [czas świecenia]). Czas ten można przedłużyć, gdy tylko w trakcie tej sekwencji pojawi się stan aktywny na dowolnym wejściu (np. wykrycie ruchu)

Faza ostrzegania. Ten etap zachodzi po fazie świecenia (jeśli parametr [liczba ostrzeżeń] jest większy od wartości 0) lub do ostatniej fazy gaszenia lamp (w przypadku, gdy parametr [liczba ostrzeżeń] jest większa niż wartość 0]. Ten etap, polega na sygnalizowaniu (typ ostrzeżenia, wybieramy przy programowaniu sterownika ) w celu ostrzeżenia nas przed końcem sekwencji świecenia.

Faza gaszenia lamp - jest to nic innego jak wyłączanie się poszczególnych lamp, kolejność tego zjawiska uzależniona od ustawionego parametru [kierunek gaszenia] oraz [typ kroku]. Lampa master wyłącza się jako ostatnia.

Konfiguracja sterownika

Ustawianie odpowiednich parametrów dla sterownika schodowego LED, odbywa się za pomocą konfiguratora zabudowanego w sterowniku lub za pomocą większego konfiguratora CONFIG-LCD - sprzedawanego osobno.

Wbudowany programator udostępnia nam ustawienie aż 19-stu w pełni programowalnych parametrów, są to parametry podstawowe, jak i także zaawansowane, które w istotny sposób wpływają na funkcjonowanie sterownika.

 

Programowalne podstawowe parametry to:

  1. liczba wszystkich sterowanych lamp LED ( w tym lampa master )
  2. liczby, typy i czas ostrzeżeń, które sygnalizują o zbliżającym się końcu sekwencji świecenia
  3. typ kroku ( tempo zapalania ) oraz kierunek gaszenia lamp LED
  4. płynność zapalania lamp LED (łagodnie bądź energicznie)
  5. podświetlenie lamp LED w stanie spoczynku oraz osobno lampy master
  6. jasność świecenia zapalonych lamp LED jak i lampy master
  7. czas trwania fazy zapalenia lamp LED oraz ich świecenia w nieprzedłużanej sekwencji
  8. czas trwania pojedynczego oczekiwania na reakcje użytkownika
  9. czas gaszenia (czas trwania fazy gaszenia lamp LED )

Programowalne zaawansowane parametry to:

  1. Poziom aktywny (niski/wysoki) - jest to poziom na wejściu sterującym i blokującym , poziom niski odpowiada zwarciu z GND, natomiast rozwarcie GND symbolizuje tryb rozwarty
  2. Sposób traktowania stanu aktywnego na wyjściu DIS, tryb [blokuj] blokuje poziom aktywny wejścia DIS, a parametr [odblokuj] całkowicie na odwrót
  3. Możliwość wybrania trybu sterownia, poziom wewnętrzny (autonomiczny) oraz zewnętrzny z zewnętrznego systemu ( np. inteligentny dom )

Powyższe parametry, można w dowolny sposób modyfikować i konfigurować.

 

 

Indywidualne zamówienia

Na Państwa życzenie po zakupie możemy dowolnie skonfigurować sterownik według dyspozycji. Oferujemy i przygotowujemy również gotowe zestawy oświetlenia schodowego.

Na indywidualne zamówienia i inwestycje dokonujemy również zmiany korekty algorytmu pracy sterownika według Państwa potrzeb.

Kompatybilność z inteligentnym budynkiem

Ten inteligentny sterownik schodowy, może być w pełni zintegrowany z dowolnym systemem zarządzania budynkiem/domem. Instalacja umożliwiona jest za pomocą parametru konfiguracyjnego - tryb sterowania, pozwalająca na wybór opcji wewnętrznej bądź zewnętrznej, która powoduje przełączenie sterowania na interesujący nas zewnętrzny system. Najpopularniejszy system KNX, jest w pełni sprawdzony i przystosowany do pracy ze sterownikami schodowymi, który posiada aktor pozwalający na zintegrowanie funkcji schodowej w jego systemie.

Opis poszczególnych wejść/wyjść sterownika schodowego S15

W inteligentnym sterowniku S15 do wielopunktowego oświetlenia, znajdziemy cztery wejścia, każde z nich odpowiada przypisanej jej funkcji. Do dyspozycji mamy następujące pozycje:
Wejście UP - jest to jedno z dwóch wejść sterujących. Wejście sterujące UP, określa ruch w górę. Użycie go i podłączenie do niego urządzenia wykrywającego ruch ( czujka ruchu, fotokomórka ) bądź przycisku manualnego typu włącznik, spowoduje rozpoczęcie sekwencji świecenia od góry ( np. schodów )
Wejście DOWN - jest to drugie wejście sterujące. Wejście sterujące DOWN sugeruję ruch w dół, a więc podłączenie do niego urządzenia wykrywającego ruch ( czujka ruchu, fotokomórka ) bądź przycisku manualnego typu włącznik, spowoduje rozpoczęcie sekwencji świecenia od dołu ( np. schodów )
Wejście DIS - odpowiada za blokowanie działania inteligentnego sterownika ( np. podłączenie czujnika zmierzchowego). W zależności od ustawionego parametru konfiguracyjnego, odpowiadającego za tryb sterowania, możemy określić, czy sterownik ma działać w trybie wewnętrznym ( autonomicznym ) czy w trybie zewnętrznego systemu ( np. inteligentnego domu )
Wejście 0V (GND) - masa
Na wejścia powinien być podawany bezpotencjałowy sygnał rozwarcia (poziom wysoki) lub zwarcia do masy (poziom niski)

Wyjścia w sterowniku schodowym LED, określa się na zasadzie kolorów przewodów, każde z wyjść posiada swój osobny kolor. W zależności od modelu sterownika i jego ilości posiadanych wyjść, mają one odpowiednie oznaczenia. Do każdego z tych wyjść, możemy podpiąć (w zależności od zastosowanego zasilacza) oświetlenie LED (lampy LED, taśmy LED itp.) spełniające warunek zasilania 12V/24V, każde wyjście posiada maksymalne obciążenie do 2A.

Dodaj opinię (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: (32) 445 09 84

Email: sklep@eled.pl

Waluty
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium