Ściemniacz LED (ZigBee 3.0) - Mono - 12-36V DC 10A - Tuya - WZS1
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Ściemniacz LED (ZigBee 3.0) - Mono - 12-36V DC 10A - Tuya - WZS1, to bezprzewodowy kontroler led w formie autonomicznego ściemniacza led, który umożliwia sterowanie oświetleniem LED składającym się z monochromatycznego oświetlenia (np. taśma LED jednokolorowa bez pomocy dodatkowych urządzeń. Cechuje się szerokim zakresem napięcia wejściowego/wyjściowego 12-36V DC oraz obciążalnością wyjściową równą 10A. Ściemniacz led WZS1 pozwala na ściemnianie/rozjaśnianie oraz włączanie i wyłączanie z wykorzystaniem komunikacji opartej na protokole ZigBee 3.0. Ściemniacz led WZS1 pozwala również na komunikacje z aplikacją Tuya, przeznaczoną na nasze urządzenia mobilne (np. smartfony). Sterownik LED WZS1, został wykonany z wysokiej jakości komponentów, które są poprzedzone pięcioletnim okresem gwarancyjnym.
Charakterystyczną cechą ściemniacza LED WZS1 jest przede wszystkim innowacyjne podejście do sterowania oświetleniem LED. Posiada on bowiem możliwość komunikacji z chmurą aplikacji Tuya, która tworzy wspólną sieć WiFi umożliwiając tym samym stworzenie inteligentnego domu z produktów wspierających ten system. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by alternatywnie dołączyć pilot radiowy led bądź panel naścienny led. Pamiętajmy jednak by były one przeznaczone do systemu zigbee 3.0. Wspiera również system oparty na systemie Philps Hue.
Posiada kompaktową obudowę, która posiada wejście DC umożliwiające bezpośrednie połączenie z zasilaczem napięciowym. Możemy również wykorzystać klasyczne już zaciski śrubowe do wprowadzenia przewodów zasilających. Niewielki przycisk na obudowie umożliwia łatwe i szybkie sparowanie ściemniacza LED WZS1 z naszą bezprzewodową siecią.
- MONO monochromatyczna
Cechy sterownika WZS1
- Dedykowany dla monochromatycznego oświetlenia LED
- Dwa kanały do wykorzystania
- Szeroki zakres napięcia wejściowego/wyjściowego 12-36V
- Dopuszczalny maksymalny prąd o wartości 10A
- Komunikacja wykorzystująca protokół ZigBee 3.0
- Konieczność zastosowania otwartej bramki ZigBee 3.0
- Integracja z systemem Tuya
- Wsparcie systemu Philips Hue
- Możliwość przypisania urządzeń nadawczych wspieranych przez zigbee 3.0 (seria WZS)
- Obsługuje systemy głosowe Amazon Alexa, Google Assistant, Tmall Genie and Xiaodu
- Zasięg komunikacji do 30 metrów (automatyczna retransmisja sygnału do 15 urządzeń)
- Płynna praca sygnału PWM niemęcząca naszego wzroku w zakresie 0-100%)
- Częstotliwość PWM dla sterownika LED 4000Hz
- Wykres ściemniania — logarytmiczny
- Kompaktowa obudowa wraz z otworami do stałego montażu oraz złączem zasilającym DC
- Certyfikat zgodności EU-RED (RED Radio Equipment Directive)
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja
Poznaj serie produktu - sterowniki autonomiczne
To cała gama produktów charakteryzujących się bezpośrednim dostępem do sterowania oświetleniem LED. Sterowniki led autonomiczne przeznaczone są do każdej instalacji LED od monochromatyczych MONO po wielokolorowe RGB wraz ze zmienną temperaturą barwową CCT. Ich istotną zaletą jest fakt iż nie potrzeba do nich dodatkowych urządzeń w postaci pilotów do led czy paneli naściennych led, są one w pełni autonomiczne. Dzieje się tak ponieważ sterowniki led tego typu w większości przypadków wykorzystują innowacyjne systemy sterowania takie jak - bezprzewodowa sieć WiFi oraz systemy głosowe Amazon Alexa umożliwiając tym samym ściemniane/rozjaśnianie bądź zmianę koloru za pośrednictwem komend głosowych czy aplikacji mobilnej. Większość z tych urządzeń, możemy dodatkowo wzbogacić o alternatywną formę komunikacji jak - droga radiowa bazująca na szeregu pilotów do led bądź przewodowo - za pomocą dodatkowego wejścia dedykowanego na przycisk dzwonkowy.
Wsparcie systemu sterowania – Philips Hue


Sterowniki LED z serii WZS, charakteryzują się większymi możliwościami jeśli chodzi o dostęp do sterowania naszym oświetleniem LED. Poza znaną Wam już aplikacją Tuya Smart, która wspierana jest przez takie systemy głosowe jak Google Home czy Amazon Alexa — możemy również połączyć je i zsynchronizować je z bramką Philps Hue, co skutecznie zwiększa możliwości dostępu do naszych instalacji LED.
Krzywa ściemniania - charakterystyka pracy
Ściemnianie logarytmiczne charakteryzuje się nieproporcjonalną zmianą sygnału PWM w stosunku do ustalonej jasności. W rzeczywistości — niskie wartości ściemniania led realizowanego np. poprzez czuły pilot do led czy panel naścienny będą w skokowy sposób widoczne na podłączonym oświetleniu, zwłaszcza przy niskich wartościach. Zgodnie z przedstawioną charakterystyką — przy ustaleniu na ściemniaczu led poziomu jasności 40% - uzyskamy wartość PWM na poziomie ~20%. A więc wykorzystanie 1/5 zakresu poziomu ściemniania dla ściemniacza do LED, podłączone oświetlenie. np. taśma LED, uzyska prawie połowę jasności. Przy wyższych wartościach >50% ściemnienia logarytmiczne jest dużo bardziej liniowe i płynne. Tak duża rozbieżność na niskich wartościach, wymaga odpowiedniej czułości, aby ustalić żądany poziom jasności. Zatem przy tego typu ściemnianiu istotnym jest zastosować dogodny i wysokiej klasy ściemniacz LED.
Odkryj unikalne funkcje sterowników LED


Możliwość wykorzystania sterowników LED WZS do każdej instalacji LED, to ogromny atut pozwalający nam na wykorzystanie tych produktów do każdej taśmy LED. Za równo tych jednokolorowych z możliwością ściemniania bądź rozjaśniania, wielokolorowych RGB z dostępem do każdego koloru czy wielokolorowych z możliwością zmiany temperatury barwowej RGB+CCT. Seria WZS posiada również możliwość dołączenia paneli naściennych zigbee 3.0 czy pilotów radiowych LED zigbee 3.0, które wspierają protokół zigbee 3.0. Sterowniki z tej serii posiadają zazwyczaj mechaniczne bądź dotykowe przyciski, które pracują jako sceny, a więc mogą realizować wiele funkcji jednocześnie. Współpracują również z takimi systemami głosowymi jak Amazon Alexa, Google Assistant, Tmall Genie and Xiaodu, które możemy zsynchronizować z systemem Philips Hue czy Tuya Smart.
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | autonomiczny |
| Typ instalacji | MONO (jednokolorowa) |
| System sterowania oświetleniem | PWM |
| Sposób sterowania oświetleniem | technologia WiFi (bramka ZigBee, piloty zigbee 3.0, panele led zigbee 3.0) |
| Ilość obsługiwanych stref/kanałów | 1 strefa |
| Typ wyjść sterownika/ów | CV (stało-napięciowe) |
| Napięcie znamionowe | wej/wyj - 12-36V DC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 10A |
| Ilość wyjść sterownika | 2 wyjścia |
| Typ komunikacji | jednokierunkowa |
| Częstotliwość PWM | 4000Hz |
| Poziom ściemniania | 65536 poziomów (płynne) |
| Krzywa ściemniania | logarytmiczna |
| Zasięg komunikacji | do 30 metrów w terenie otwartym z możliwością wydłużenia poprzez retransmisje sygnału |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Współpraca z systemami zewnętrznymi | protokół ZigBee (Tuya App) |
| Temperatura pracy | od -30 do + 55°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | nawierzchniowo |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | współpraca z Philips Hue |
| Wymiary | 114 x 38 x 20 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE,EMC,LVD, RED / EN55015, EN61547 / EN61347, EN62493 / EN300 440, EN50663, EN 301 489 |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod EAN | 5904063169061 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci

