Inteligentny sterownik schodowy LED SP23-S (Standard) do schodów z półpiętrem
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Mikroprocesorowy sterownik schodowy SP23-S (Standard) do schodów z półpiętrem - przeznaczony do instalacji oświetlenia LED schodów i ciągów komunikacyjnych z oddzielnym sterowaniem każdą lampą LED, który pełni rolę inteligentnego włącznika oświetlenia. Sterownik zapala kolejne lampy LED i po ustalonym czasie po kolei je gasi. Model sterownika schodowego SP23-S (Standard) posiada prosty konfigurator umożliwiający ustawienie czterech parametrów konfiguracyjnych (liczby obsługiwanych lamp, liczby lamp 1 poziomu, ściemnialności lamp oraz czasu świecenia). W przypadku lamp ściemnialnych włącznie i gaszenie oświetlenia LED odbywa się stopniowo, płynnie, a w przypadku lamp nieściemnialnych - skokowo.
- Oddzielne sterowanie każdą lampą LED z osobna
- Funkcja obsługi schodów z półpiętrem
- 3 dedykowane wejścia do podłączenia trzech czujników ruchu
- Cztery podstawowe parametry konfiguracyjne (liczba lamp LED / liczba lamp pierwszego poziomu/ ściemnialność lamp / czas świecenia)
- Płynne lub skokowe włączanie/wyłączanie lamp LED na określony czas (z funkcją przedłużenia świecenia)
- Duża obciążalność prądowa wyjść - 2A (dla każdego z 23 wyjść)
- Uniwersalne napięcie zasilające do lamp LED 12-24V DC
- Efekt "fali świetlnej" - płynne rozjaśnianie i ściemnianie lamp LED (w przypadku lamp ściemnialnych)
- Możliwość delikatnego podświetlenia lamp (2%) w stanie czuwania (dotyczy lamp ściemnialnych)
- Dedykowane wejście "DIS" do czujnika zmierzchowego lub zegara astronomicznego
- Prosta konfiguracja czterech parametrów
- Produkt polski - zaprojektowany i wykonany w Polsce
- Profesjonalne wykonanie - gwarancja 24 miesiące - serwis u producenta
- Zastosowanie wbudowanego ściemniacza, który umożliwia ustawienie jasności i podświetlenia, bez potrzeby zakupu osobnego urządzenia (dotyczy lamp ściemnialnych)
- Sterownik schodowy aktywowany manualnie za pomocą łącznika bezpotencjałowego lub automatycznie (czujnik ruchu, fotokomórka itp.)
- Prosty w obsłudze wbudowany konfigurator
- Prosty i wygodny montaż na szynę DIN (TS-35)
- Staranie dopracowany algorytm, zapewniający poprawność działania sterownika
Model sterownika schodowego SP23-S (Standard) do schodów z półpiętrem posiada prosty konfigurator umożliwiający ustawienie czterech parametrów konfiguracyjnych (liczby lamp LED, liczby lamp pierwszego poziomu do półpiętra, ściemnialności lamp oraz czasu świecenia).
- Liczba lamp - określenie wszystkich sterowanych lamp LED (od 3 do 23)
- Liczba lamp 1 poziomu - określenie lamp LED pierwszego poziomu (do półpiętra) (od 1 do 23)
- Ściemnialność lamp - określenie czy podłączone lampy LED są ściemnialne
- Czas świecenia - określenia czasu świecenia w przedziale od 0s - 240 s
Sterownik schodowy SP23-S ma trzy wejścia sterujące "UP" (ruch w górę), "DOWN" (ruch w dół), "MID" (ruch z półpiętra) oraz jedno wejście blokujące działanie sterownika "DIS" (do podłączenia czujnika zmierzchowego lub zewnętrznego zegara).
Model sterownika SP23-S posiada 23 wyjścia służące do sterowania lampami LED podłączonymi do sterownika. Każde z 23 wyjść posiada dużą obciążalność prądową która wynosi 2A. Do wyjść wyjść sterownika schodowego SP23-S można podłączyć zarówno lampy LED ściemnialne (płynne zapalenie/gaszenie lamp, delikatne podświetlenie lamp w stanie spoczynku), jak i nieściemnialne (skokowe zapalenie/gaszenie lamp, brak podświetlenia).
Normalnym stanem sterownika schodowego jest stan spoczynku, w którym żadne wejście nie jest aktywne. W stanie spoczynku lampy ściemnialne są podświetlone (na 2% maksymalnej jasności), natomiast lampy nieściamnialne są wygaszone. W stanie spoczynku sterownik oczekuje na pojawienie się sygnału na jednym z wejść sterujących, co powoduje rozpoczęcie świecenia.
- Zapalanie - Faza zapalania lamp LED polega na kolejnym zapalaniu poszczególnych lamp, w kolejności od pierwszej do ostatniej (w przypadku gdy naruszone zostało wejście "UP"), od ostatniej do pierwszej (w przypadku gdy naruszone zostało wejście "DOWN", lub od półpiętra w dwóch kierunkach od pierwszej do ostatniej (w przypadku gdy naruszone zostało wejście "MID").
- Świecenie - W fazie świecenia wszystkie lampy LED są zapalone przez ustalony czas. Faza świecenia zostanie przedłużona jeżeli w trakcie świecenia pojawi się sygnał na jednym z wejść sterujących.
- Gaszenie - faza gaszenia lamp LED polega na kolejnym gaszeniu lamp - płynnym lub skokowym. W przypadku lamp LED ściemnialnych gaszenie lamp LED polega na ich ściemnieniu od pełnej jasności do wartości podświetlenia (2%).
Ten inteligentny sterownik schodowy LED znajduję swoje zastosowanie do oświetlenia różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych ( w szczególności polecany jest do schodów z półpiętrem, stopnic, korytarzy itp.) bądź do oświetlenia sufitów. Jego szeroki zakres współpracy z urządzeniami zewnętrznymi, umożliwia zastosowane czujników ruchu, fotokomórek, mat naciskowych, czujników zmierzchowych, standardowych wyłączników bezpotencjałowych czy też podłączenia do systemów inteligentnego budynku (np. centrali alarmowej).
Na Państwa życzenie po zakupie możemy dowolnie skonfigurować sterownik według dyspozycji. Oferujemy i przygotowujemy również gotowe zestawy oświetlenia schodowego.
Na indywidualne zamówienia i inwestycje dokonujemy również zmiany korekty algorytmu pracy sterownika według Państwa potrzeb.
Parametry techniczne
| Napięcie zasilania sterownika | 8-24V DC |
| Pobór mocy sterownika (typowy) | 120 mW |
| Napięcie pracy wyjść (max) | 24 V DC |
| Obciążenie prądowe wyjść (max) | 2A (każde wyjście) |
| Liczba kanałów ( ilość wyjść ) | 23 |
| Wejście do schodów na półpiętro | Tak ( MID ) |
| Zapalanie lamp led | automatycznie (za pomocą czujników, fotokomórek) lub manualnie ( za pomocą przyciski, włączniki bezpotencjałowe) |
| Ilość wejść sterownika | 4 ( trzy sterujące UP/MID/DN, jedno blokujące DIS ) |
| Liczba sterowanych lamp | 3-23 |
| Stopień ochronności | IP20 |
| Konfiguracja | za pomocą wbudowanego konfiguratora |
| Liczba parametrów konfiguracyjnych | 4 |
| Ściemniacz | wbudowany |
| Rodzaj obciążenia | diody LED |
| Rodzaj pracy | ciągła ( wewnątrz pomieczeń) |
| Temperatura pracy | -10°C - +45°C |
| Montaż | Szyna DIN (th-35) |
| Wymiary sterownika | 105mm x 90mm x 65mm (6 modulów) |
| Gwarancja | 24 miesiące |
| Kod producenta | SP23-S |
| Kod EAN | 5903814480035 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci