Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Jak uzyskać bezprzewodowe sterowanie oświetleniem LED wykorzystując sieć WiFi? - Sterowanie smartfonem 0
Jak uzyskać bezprzewodowe sterowanie oświetleniem LED wykorzystując sieć WiFi? - Sterowanie smartfonem

Zacznijmy od szybkiej i krótkiej odpowiedzi na tytułowe pytanie. Jak uzyskać dostęp do sterowania oświetleniem LED wykorzystując do tego sieć WiFi? Bardzo prosto i na kilka możliwych sposobów, a przede wszystkim względnie tanio i bez przeróbek instalacyjnych. Dzisiejsze sterowniki do oświetlenia LED i nie tylko, kładą spory nacisk na zyskanie statusu "smart". Co to jest za statut? Moglibyśmy przeznaczyć cały artykuł a w chodząc w szczegóły nawet serie artykułów, objaśniających ten trend lecz w skrócie - wygodnie, szybko i ekologicznie, tak można określić inteligentne urządzenia.

czytaj całość »
Jak sterować oświetleniem LED? Rodzaje popularnych systemów sterowania LED 0
Jak sterować oświetleniem LED? Rodzaje popularnych systemów sterowania LED

W tym artykule skupimy się głównie na wejściu sterowania oraz najpopularniejszych i sprawdzonych systemach kontroli oświetleniem LED występujących na rynku oświetleniowym. Poznają Państwo bliżej komunikacje opartą o cyfrowy system DALI czy DMX512, jak również analogowy i sprawdzony sposób sterowania napięciem 0-10V. Artykuł ten ukazuje najważniejsze zalety oraz wady poszczególnych systemów do sterowania LED. Ponadto przygotowane zostały poglądowe schematy umożliwiające głębszy wgląd w każdą z nich.

czytaj całość »
Jak stworzyć ciągłą linie LED stosując taśmę LED? Sprawdź gotowe rozwiązania. 0
Jak stworzyć ciągłą linie LED stosując taśmę LED? Sprawdź gotowe rozwiązania.

W obecnych czasach oświetlenie LED zagościło w naszych domach już na stałe - i bardzo dobrze, ponieważ możemy czerpać z tego korzyści ekologiczne jak i ekonomiczne stosując komponenty bazujące na oświetleniu LED, bo powiedzmy sobie szczerze kto z nas jeszcze nie ma żarówek LED w swoich pomieszczeniach? Większość gospodarstw domowych, pomieszczeń biurowych czy odłam niewielkiego przemysłu korzysta już z tego rozwiązania. Przemawiają za tym normy jak i sama ekologia.

czytaj całość »
Jak dobrać sterownik i zasilacz do taśmy LED? Skorzystaj z gotowych driverów LED. 0
Jak dobrać sterownik i zasilacz do taśmy LED? Skorzystaj z gotowych driverów LED.

Jeśli myślisz o instalacji taśmy LED z możliwością sterowania, to zapewne masz w planach zakup trzech - czterech produktów bez których prawidłowe działanie takiej aplikacji oświetleniowej by się nie odbyło. Oczywiście niezbędne jest samo źródło światła w postaci niskonapięciowej taśmy LED, której zasilanie musi zostać zrealizowane przez konkretne urządzenie zasilające posiadające na wyjściu stałe napięcie. Tym urządzeniem jak się zapewne domyślasz jest oczywiście zasilacz stałonapięciowy, który potocznie, co gorsza - nazywany jest jeszcze jako " transformator do ledów ” :) .

czytaj całość »
Harmonogram pracy 24.12.2021 - 03.12.2021 0
Harmonogram pracy 24.12.2021 - 10.01.2022

W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia oraz Nowym Rokiem pragniemy poinformować o harmonogramie pracy który będzie obowiązywał w tym okresie świątecznym. Wszystkie zamówienia złożone od 24.12.2021r. będą realizowane w kolejności od dnia 03.01.2022r. Od 24.12.2021 r. do 31.12.2021 r., nie będą realizowane wysyłki towaru i odbiory osobiste.

czytaj całość »
Naświetlacze LED - czym kierować się przy zakupie ? 0
Naświetlacze LED – czym kierować się przy zakupie ?

Projektory LED, zwane także naświetlaczami LED, cieszą się stale rosnącą popularnością. Trudno się temu dziwić. W porównaniu ze swoimi największymi konkurentami - lampami halogenowymi - charakteryzują się o wiele większą wydajnością i znacząco niższym zużyciem prądu. Ponadto, są naprawdę uniwersalne. Można z nich korzystać na placu budowy, zamontować nad garażem lub wykorzystać do oświetlenia przydomowego ogrodu czy jako oświetlenie LED podjazdu. Możliwości jest wiele, a i różnorodny wybór modeli lamp zewnętrznych pozwala na znalezienie tego idealnie dopasowanego do indywidualnych potrzeb.

czytaj całość »
Jak oświetlić klatkę schodową? – czyli kilka słów o oświetleniu schodowym 0
Jak oświetlić klatkę schodową – czyli kilka słów o oświetleniu schodowym

Oświetlenie klatki schodowej – aspekt do którego jeszcze kilka, kilkanaście lat temu, nie przywiązywano praktycznie „żadnej wagi”. Niektórzy zapewne pamiętają czasy, kiedy jeden bądź dwa proste kinkiety ścienne rozwiązywały temat oświetlenia na schodach – nikt nawet nie myślał że może być inaczej. Dziś z pewnością można stwierdzić iż trendy oświetleniowe dotyczące nawet ciągów komunikacyjnych uległy zmianie o 180 stopni.

czytaj całość »
Sterowanie PWM - współczynnik wypełnienia impulsu prostokątnego w oświetleniu LED 1
Sterowanie PWM - współczynnik wypełnienia impulsu prostokątnego

Czy zastanawialiście, w jaki sposób wasz ściemniacz do LED reguluje poziom natężenia jasności? Co się dzieje w momencie użycia pilota bądź przycisku w ściemniaczu LED? Załóżmy ze mamy sterownik do taśm LED, co pierwsze przychodzi na myśl osobom mającym styczność z tradycyjnym oświetleniem? Zapewne regulacja napięciem, prądem bądź rezystancją i oczywiście może być to poprawna odpowiedź - lecz nie w tym przypadku.

czytaj całość »
Jak dobrać oświetlenie LED do kuchni? 0
Oświetlenie LED w kuchni – komfort w codzienności.

Kuchnia to bez wątpienia serce każdego domu czy mieszkania; miejsce gdzie „tętni” codzienne życie rodziny. Czasami nawet nie świadomi jak bardzo detale takie jak np. oświetlenie mogą ożywić i całkiem odmienić wnętrze. Szeroki wybór elementów do oświetlenia LED może czasem nawet przyprawić o ból głowy; jednakże odpowiednio dobrana całość sprawi że kuchnia marzeń będzie Twoją rzeczywistością.

czytaj całość »

Infolinia:

Telefon: (32) 445 09 84

Email: sklep@eled.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium