Odbiornik LED DMX512 - Mono/ CCT/ RGB /RGB+W - 12-48V DC 4x8A - RJ45 - V4-T
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
To urządzenie odbiorcze, służące do uzyskania kontroli nad wielokolorowym oświetleniem LED wraz z dodatkową barwą białą (np. taśma LED RGB+W) Sterownik V4-T umożliwia dostęp do czerech wyjść, do których podłączone oświetlenie led może być dowolnie ściemniane/rozjaśniane oraz sterowane w zakresie palety kolorów RGB, a za pomocą sygnału PWM dodatkowo możemy uzyskać kontrole nad samą barwą monochromatyczną. Ze względu na swoją uniwersalność, odbiornik led może być zastosowany do innych instalacji LED - monochromatycznych MONO, ze zmienną temperaturą barwową CCT czy wielokolorową RGB. Podstawową formą komunikacji odbiornika V4-T jest bezprzewodowa droga radiowa, którą łączy się z pilotem do led bądź panelem naściennym led.
Odbiornik V4-T wyróżnia się zakresem szerokim napięcia wejściowego rzędu 12-48V, mocą wyjściową rzędu 32A oraz płynną regulowaną pracą ściemniania PWM, co jest niezmiernie ważne dla zdrowia naszych oczu. Odbiornik posiada w obudowie złącza RJ45 pozwalające na szybkie wykorzystanie sieci DMX512 w celu zsynchronizowania pracy sterowników LED. Wysoka jakość wykonania natomiast zapewnia 60-cio miesięczny okres gwarancyjny.
- MONO monochromatyczny
- CCT ze zmienną temperaturą barwową
- RGB wielokolorowych
- RGB+W wielokolorowych z dodatkową białą
Cechy odbiornika V4-T
- Dedykowany dla wielu instalacji oświetlenia LED - MONO/ CCT/ RGB/ RGB+W
- Zastosowanie dla oświetlenia LED wspierającego system DMX512
- Cztery kanały do wykorzystania
- Szeroki zakres napięcia wejściowego/wyjściowego 12-48V
- Dopuszczalny maksymalny prąd o wartości 32A
- Pełna paleta współpracujących urządzeń nadawczych (piloty LED, panele naścienne LED)
- Komunikacja wykorzystująca drogę radiową 2,4Ghz
- Zasięg komunikacji do 15 metrów (automatyczna retransmisja sygnału radiowego)
- Możliwość przypisania dziesięciu urządzeń nadawczych
- Płynna praca sygnału PWM nie męcząca naszego wzroku (4096 poziomów ściemniania w zakresie 0-100%)
- Regulacja pracy PWM - 500Hz / 2kHz / 8kHz / 16kHz
- Dodatkowe zabezpieczenia - odwrócona polaryzacja / przeciążeniowe / termiczne
- Konfiguracja urządzenia poprzez przyciski DIP
- Obudowa przeznaczona do montażu na szyne RACK lub nawierzchniowo
- Certyfikat zgodności EU-RED (RED Radio Equipment Directive)
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja
Poznaj serie produktu - dekodery DMX512
Dekodery DMX512, to urządzenia pozwalające na przetworzenie sygnału cyfrowego otrzymanego przez urządzenie nadawcze DMX512, na które składać się może panel naścienny czy konsola DMX na pożądany przez nas sygnał PWM. Pozwala to na wykorzystanie wyjścia sterowanego przez wspomniany system DMX512 do oświetlenia LED na które składać się mogą różne źródła lamp – od prądowych opraw LED, zahaczając o tradycyjne już taśmy LED a ściemniane żarówki 230V. Każdy z uprzednio ustalonego adresu przypisany jest do jednego kanału, przez co możemy stworzyć różne warianty sterowania. Plusem takiego rozwiązania są ogromne możliwości w tworzeniu jeden wspólnej zsynchronizowanej sieci, która jest w pełni gotowa do pracy i przyszłej rozbudowy.
Bezprzewodowa forma komunikacji – eliminacja kluczowych wad
Urządzenia korzystające z bezprzewodowej komunikacji bazującej na drodze radiowej o określonej częstotliwości muszą w pełni precyzyjnie odbierać wysyłany sygnał i przekazywać go na wyjście urządzenia. Niestety sygnał ten często narażony jest na różnego typu zakłócenia wynikające z zewnętrznych czynników przez co zastosowanie większej ilości odbiorników LED było niegdyś kłopotliwe. Rozwiązaniem jakie oferują przedstawione produkty jest niewątpliwie automatyczna synchronizacja sygnału radiowego wraz z jego ponowną retransmisja. Pozwala to na jednoczesne załączanie wielu odbiorników bez efektu opóźnienia. Szczególnie jest to ważne w wielokolorowym oświetleniu LED, gdzie synchronizacja sygnału odgrywa kluczową role w ustalonych programach dynamicznych. Retransmisja natomiast zwiększa podstawowy zasięg komunikacji, co niewątpliwie zwiększa praktyczność instalacji LED.
Odkryj unikalne funkcje sterowników LED

Sterownik LED V4-T wyróżnia się na tle innych sterowników do LED szczególnymi cechami, bowiem posiada na obudowie kilka przycisków DIP, które pozwalają na określenie parametrów dotyczących oświetlenia LED. Pierwszym z nich jest ustalenie, w jakim trybie ma pracować opisywane urządzenie. Parametr "Master" określa pierwszy ze sterowników LED zainstalowany w sieci oświetlenia LED. - natomiast pozostałe ustalone na wartość "Slave" synchronizują się z nim za pomocą sygnału DMX512 przy wykorzystaniu gniazda RJ45. Pozwala to na płynną pracę bez zniekształceń i zakłóceń sygnału. Drugim z parametrów do ustalenia jest typ instalacji oświetlenia LED. Sterownik V4-T może być wykorzystywany zarówno do taśm monochromatycznych, jak również tych ze zmienną temperaturą barwową CCT oraz wielokolorowych RGB/RGB+W. Ostatnim z wartości do ustalenia jest wybór częstotliwości PWM.
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | kontroler DMX |
| Typ instalacji | 4w1 z możliwością wyboru (MONO/ CCT/ RGB/ RGB+W) |
| System sterowania oświetleniem | DMX512 |
| Sposób sterowania oświetleniem | radiowo oraz dodatkowo przewodowo (2,4Ghz / DMX512) |
| Typ wyjść sterownika/ów | CV (stało-napięciowe) |
| Napięcie znamionowe | wej/wyj - 12-48V DC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 32A |
| Ilość wyjść sterownika | 4 wyjścia |
| Typ komunikacji | jednokierunkowa |
| Częstotliwość PWM | 500Hz / 2kHz / 8kHz / 16kHz (możliwość wyboru) |
| Poziom ściemniania | 65536 poziomów (płynne) |
| Zasięg komunikacji | do 15 metrów w terenie otwartym z możliwością wydłużenia poprzez retransmisje sygnału |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Temperatura pracy | od -20 do + 50°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | nawierzchniowo lub szafa RACK |
| Kolor | czarny |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | synchronizacja za pomocą DMX512 |
| Zabezpieczenia | odwrócona polaryzacja / zwarciowe / przeciążeniowe / termiczne |
| Wymiary | 156,5 x 72 x 34 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE,EMC,LVD / EN IEC 55015:2019+A11:2020 EN 61547:2009 EN IEC 61000-3-2:2019+A11:2021 EN 61000-3-3:2013+A11:2019 / EN 61347-1:2015+A1:2021 EN 61347-2-13:2014+A1:2017 |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod EAN | 5903271050055 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci




