Odbiornik LED - Mono - 12-48V DC 1x8A - V1-H
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
To urządzenie odbiorcze przeznaczone do standardowej puszki fi60, służące do uzyskania kontroli nad monochromatycznym oświetleniem LED (np. taśma LED mono). Odbiornik V1-H umożliwia dostęp do jednego wyjścia, do którego podłączone oświetlenie może być dowolnie ściemniane oraz rozjaśniane za pomocą sygnału PWM. Podstawową formą komunikacji odbiornika V1-H jest bezprzewodowa droga radiowa, którą łączy się z pilotem do led bądź panelem naściennym led.
Odbiornik led został wzbogacony o dodatkowe niezależne wejście bezpotencjałowe umożliwiające ściemnianie/rozjaśnianie przy użyciu przycisku zwiernego. Odbiornik V1-H wyróżnia się szerokim zakresem napięcia wejściowego rzędu 12-48V oraz płynną pracą ściemniania PWM (500Hz), co jest niezmiernie ważne dla naszego wzroku. Wysoka jakość wykonania natomiast zapewnia 60-cio miesięczny okres gwarancyjny.
- MONO jednokolorowych
Cechy odbiornika V1-H
- Dedykowany dla monochromatycznego oświetlenia LED
- Jeden kanał do wykorzystania
- Szeroki zakres napięcia wejściowego/wyjściowego 12-48V
- Dopuszczalny maksymalny prąd o wartości 8A
- Pełna paleta współpracujących urządzeń nadawczych (piloty LED, panele naścienne LED)
- Komunikacja wykorzystująca drogę radiową 2,4Ghz
- Zasięg komunikacji do 30 metrów (automatyczna retransmisja sygnału radiowego)
- Możliwość przypisania dziesięciu urządzeń nadawczych
- Płynna praca sygnału PWM nie męcząca naszego wzroku (4096 poziomów ściemniania w zakresie 0-100%)
- Dodatkowe wejście dla przycisku zwiernego umożliwiające pełne sterowanie równoznaczne z pilotem LED
- Częstotliwość PWM dla sterownika LED - 500Hz
- Dodatkowe zabezpieczenia - odwrócona polaryzacja / zwarciowe
- Wykres ściemniania - logarytmiczny
- Obudowa przystosowana na montaż do standardowej puszki fi60
- Certyfikat zgodności EU-RED (RED Radio Equipment Directive)
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja
Poznaj serie produktu - odbiorniki LED dopuszkowe
Odbiorniki LED w formie dopuszkowych urządzeń, nie różnią się technicznymi aspektami względem klasycznej serii. Posiadają one odpowiednią moc wyjściową pozwalającą na osiągniecie optymalnych instalacji LED stworzonych np. z taśmy LED jednokolorowej oraz wysoką jakość wykonania. Istotną zmianą natomiast jest ich obudowa, bowiem są one przeznaczone do standardowej puszki fi60.
Bezprzewodowa forma komunikacji – eliminacja kluczowych wad
Urządzenia korzystające z bezprzewodowej komunikacji bazującej na drodze radiowej o określonej częstotliwości muszą w pełni precyzyjnie odbierać wysyłany sygnał i przekazywać go na wyjście urządzenia. Niestety sygnał ten często narażony jest na różnego typu zakłócenia wynikające z zewnętrznych czynników przez co zastosowanie większej ilości odbiorników LED było niegdyś kłopotliwe. Rozwiązaniem jakie oferują przedstawione produkty jest niewątpliwie automatyczna synchronizacja sygnału radiowego wraz z jego ponowną retransmisja. Pozwala to na jednoczesne załączanie wielu odbiorników bez efektu opóźnienia. Szczególnie jest to ważne w wielokolorowym oświetleniu LED, gdzie synchronizacja sygnału odgrywa kluczową role w ustalonych programach dynamicznych. Retransmisja natomiast zwiększa podstawowy zasięg komunikacji, co niewątpliwie zwiększa praktyczność instalacji LED.
Krzywa ściemniania - charakterystyka pracy
Ściemnianie logarytmiczne charakteryzuje się nieproporcjonalną zmianą sygnału PWM w stosunku do ustalonej jasności. W rzeczywistości - niskie wartości ściemniania led realizowanego np. poprzez czuły pilot do led czy panel naścienny będą w skokowy sposób widoczne na podłączonym oświetleniu, zwłaszcza przy niskich wartościach. Zgodnie z przedstawioną charakterystyką - przy ustaleniu na ściemniaczu led poziomu jasności 40% - uzyskamy wartość PWM na poziomie ~20%. A więc wykorzystanie 1/5 zakresu poziomu ściemniania dla ściemniacza do LED, podłączone oświetlenie. np. taśma LED, uzyska prawie połowę jasności. Przy wyższych wartościach >50% ściemnienia logarytmiczne jest dużo bardziej liniowe i płynne. Tak duża rozbieżność na niskich wartościach, wymaga odpowiedniej czułości aby ustalić żądany poziom jasności. Zatem przy tego typu ściemnianiu istotnym jest zastosować dogodny i wysokiej klasy ściemniacz LED.
Odkryj unikalne funkcje sterowników LED
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | odbiornik radiowy |
| Typ instalacji | MONO (jednokolorowa) |
| System sterowania oświetleniem | PWM |
| Sposób sterowania oświetleniem | radiowo oraz dodatkowo przewodowo (2,4GHz / przycisk zwierny) |
| Typ wyjść sterownika/ów | CV (stało-napięciowe) |
| Napięcie znamionowe | wej/wyj - 12-48V DC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 8A |
| Ilość wyjść sterownika | 1 wyjście |
| Typ komunikacji | jednokierunkowa |
| Częstotliwość PWM | 500Hz |
| Poziom ściemniania | 4096 poziomów (płynne) |
| Krzywa ściemniania | logarytmiczna |
| Zasięg komunikacji | do 30 metrów w terenie otwartym z możliwością wydłużenia poprzez retransmisje sygnału |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Temperatura pracy | od -30 do + 55°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | podtynkowo (standardowa puszka fi60) |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | dodatkowe wejście bezpotencjałowe "push switch" |
| Zabezpieczenia | odwrócona polaryzacja / zwarciowe |
| Wymiary | fi52 mm*26 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE, EMC, LVD, RED / EN301 489, EN 62479 / EN60950 / EN300 328 |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod EAN | 5904063160082 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci






