Odbiornik LED - RGB+W - 12-48V DC 4x4A - V4-K
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
To urządzenie odbiorcze, służące do uzyskania sterowania nad wielokolorowym oświetleniem LED wraz z dodatkową barwą białą (np. taśma LED RGB+W). Odbiornik V4-K umożliwia dostęp do czterech wyjść, do których podłączone oświetlenie led może być dowolnie ściemniane/rozjaśniane oraz sterowane w zakresie palety kolorów RGB za pomocą sygnału PWM dodatkowo możemy uzyskać kontrole nad samą barwą monochromatyczną. Istotną cechą wyróżniającą się na tle innych odbiorników jest możliwość ustalenia krzywej ściemniania oraz częstotliwości sygnału PWM. Podstawową formą komunikacji odbiornika V4-K jest bezprzewodowa droga radiowa, którą łączy się z pilotem do led bądź panelem naściennym led. Alternatywnie dostęp do każdego z kanałów umożliwiają obrotowe potencjometry umiejscowione na obudowie urządzenia.
Odbiornik V4-K wyróżnia się zakresem napięcia wejściowego rzędu 12-48V, prądem wyjściowym rzędu 4A na kanał oraz płynną pracą ściemniania PWM (od 500Hz do 8KHz), co jest niezmiernie ważne dla naszego wzroku. Wysoka jakość wykonania natomiast zapewnia 5 letni okres gwarancyjny.
- RGB+W - wielokolorowych z dodatkową barwą białą
Cechy odbiornika V4-K
- Dedykowany dla wielokolorowego oświetlenia LED z dodatkową barwą białą RGB+W
- Cztery kanały do wykorzystania
- Szeroki zakres napięcia wejściowego/wyjściowego 12-48V
- Dopuszczalny maksymalny prąd o wartości 4A na kanał
- Pełna paleta współpracujących urządzeń nadawczych (piloty LED, panele naścienne LED)
- Komunikacja wykorzystująca drogę radiową 2.4Ghz
- Alternatywny dostęp do instalacji LED przy użyciu manualnych potencjometrów
- Zasięg komunikacji do 30 metrów (automatyczna retransmisja sygnału radiowego)
- Możliwość przypisania dziesięciu urządzeń nadawczych
- Płynna praca sygnału PWM nie męcząca naszego wzroku (256 poziomów ściemniania w zakresie 0-100%)
- Zmienna częstotliwość PWM dla sterownika LED - od 500Hz do 8kHz
- Dodatkowe zabezpieczenia - odwrócona polaryzacja
- Wykres ściemniania - logarytmiczny bądź liniowy
- Kompaktowa obudowa wraz z otworami do stałego montażu
- Certyfikat zgodności EU-RED (RED Radio Equipment Directive)
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja
Poznaj serie produktu - odbiorniki LED ze zwiększoną obciążalnością
Odbiorniki LED ze zwiększoną obciążalnością dedykowane są do większych instalacji bazujących na oświetleniu LED. Kompaktowy rozmiar został zastąpiony większa obciążalnością na wyjściu, przez co względem klasycznej serii odbiorników - możemy obsłużyć dużo większy obwód elektroniczny składający się np. z taśmy LED. Odbiorniki do oświetlenia led ze zwiększoną obciążalnością mogą również poszczycić się wysoką jakością wykonania, które pozwala na długie i bezawaryjnie użytkowanie.
Bezprzewodowa forma komunikacji sterowników LED – eliminacja kluczowych wad
Urządzenia korzystające z bezprzewodowej komunikacji bazującej na drodze radiowej o określonej częstotliwości muszą w pełni precyzyjnie odbierać wysyłany sygnał i przekazywać go na wyjście urządzenia. Niestety sygnał ten często narażony jest na różnego typu zakłócenia wynikające z zewnętrznych czynników przez co zastosowanie większej ilości odbiorników LED było niegdyś kłopotliwe. Rozwiązaniem jakie oferują przedstawione produkty jest niewątpliwie automatyczna synchronizacja sygnału radiowego wraz z jego ponowną retransmisja. Pozwala to na jednoczesne załączanie wielu odbiorników bez efektu opóźnienia. Szczególnie jest to ważne w wielokolorowym oświetleniu LED, gdzie synchronizacja sygnału odgrywa kluczową role w ustalonych programach dynamicznych. Retransmisja natomiast zwiększa podstawowy zasięg komunikacji, co niewątpliwie zwiększa praktyczność instalacji LED.
Krzywa ściemniania - charakterystyka pracy
Ściemnianie logarytmiczne charakteryzuje się nieproporcjonalną zmianą sygnału PWM w stosunku do ustalonej jasności. W rzeczywistości - niskie wartości ściemniania led realizowanego np. poprzez czuły pilot do led czy panel naścienny będą w skokowy sposób widoczne na podłączonym oświetleniu, zwłaszcza przy niskich wartościach. Zgodnie z przedstawioną charakterystyką - przy ustaleniu na ściemniaczu led poziomu jasności 40% - uzyskamy wartość PWM na poziomie ~20%. A więc wykorzystanie 1/5 zakresu poziomu ściemniania dla ściemniacza do LED, podłączone oświetlenie. np. taśma LED, uzyska prawie połowę jasności. Przy wyższych wartościach >50% ściemnienia logarytmiczne jest dużo bardziej liniowe i płynne. Tak duża rozbieżność na niskich wartościach, wymaga odpowiedniej czułości aby ustalić żądany poziom jasności. Zatem przy tego typu ściemnianiu istotnym jest zastosować dogodny i wysokiej klasy ściemniacz LED. Jeśli ściemnianie led miało by być perfekcyjnie wykonane, na pewno realizowane by było przez sterowniki led wykorzystujące ściemniane liniowe. Ten typ ściemniania pozwala na idealne odwzorowanie wartości żądanej - jeden do jeden. Oznacza to iż każdy % natężenia jasności ustalony na urządzeniu nadawczym, będzie widoczny na podłączonym oświetleniu LED.
Odkryj unikalne funkcje sterowników LED
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | odbiornik radiowy |
| Typ instalacji | RGB+W (wielokolorowa z barwą białą) |
| System sterowania oświetleniem | PWM |
| Sposób sterowania oświetleniem | radiowo oraz dodatkowo manualnie (2,4GHz / obrotowy potencjometr) |
| Typ wyjść sterownika/ów | CV (stało-napięciowe) |
| Napięcie znamionowe | wej/wyj - 12-48V DC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 4x4A |
| Ilość wyjść sterownika | 4 wyjścia |
| Typ komunikacji | jednokierunkowa |
| Częstotliwość PWM | 250Hz / 500Hz / 2kHZ / 8kHz (możliwość wyboru) |
| Poziom ściemniania | 256 poziomów (płynnie) |
| Krzywa ściemniania | liniowa / logarytmiczna (możliwość wyboru) |
| Zasięg komunikacji | do 30 metrów w terenie otwartym z możliwością wydłużenia poprzez retransmisje sygnału |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Temperatura pracy | od -30 do + 55°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | nawierzchniowo |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | dodatkowe sterowanie przy użyciu obrotowego potencjometru |
| Zabezpieczenia | odwrócona polaryzacja |
| Wymiary | 187 x 46 x 35,5 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE, EMC, LVD, RED / EN301 489, EN 62479 / EN60950 / EN300 328 |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod producenta | V4-K |
| Kod EAN | 5904063160297 |
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci





