Odbiornik LED prądowy DMX512 - 1 kanałowy - 12-48V DC 1x250-3000mA 3-45V - Dekoder DMX - D1C-E
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Odbiornik LED prądowy DMX512 - 1 kanałowy - 12-48V DC 1x250-3000mA 3-45V - Dekoder DMX - D1C-E, to urządzenie odbiorcze posiadające wbudowany jeden kanał dla którego możemy określić indywidualny cyfrowy adres i uzyskać dostęp do sterowania np. monochromatycznym oświetleniem LED opartym o prądowe źródło światła LED. Sterowanie w przypadku dekoderów opartych o system DMX definiuje się jako zmiana jasności, koloru RGB czy temperatury barwowej CCT, bowiem każde wyjście może otrzymać przypisaną cechę do której dostęp będzie realizowany wykorzystując jego uprzednio ustalony adres. Uzyskanie kontroli nad dekoderem możliwe jest poprzez otrzymanie sygnału cyfrowego DMX512, który jest dekodowany i przetwarzany na sygnał PWM, umożliwiający podłączenie np. jednokolorowych diod LED o prądzie wyjściowym 250-3000mA. Odbiornik DMX512 D1C-E pozwala na obciążenie maksymalnie jednego wyjścia prądem o wartości 250-3000mA przy napięciu wyjściowym w zakresie 3-45VDC. Ze względu na zastosowanie protokołu RDM istnieje możliwość ustalenia adresu dekodera przy użyciu nadajnika DMX512 (np. konsoli) bądź z poziomu samego dekodera wykorzystując dostępny wyświetlacz LCD. Posiada w obudowie port RJ45 który służy do podłączenia master DMX.
Dekoder prądowy DMX512 D1C-E umożliwia regulacje trybu ściemniania przy użyciu krzywej gammy o wartości 0.1-9.9 oraz częstotliwości PWM w bardzo dużym zakresie od 250Hz do 32kHz, przez co w łatwy sposób możemy zmienić charakterystykę wykonywania pracy podłączonego oświetlenia LED w zależności od potrzeby, a sama realizacja odbywa się z poziomu wbudowanego wyświetlacza LCD. Ponadto posiada wbudowane zabezpieczenie odwróconej polaryzacji. Zastosowanie wysokiej jakości komponentów pozwala na ochronę gwarancyjną wynoszącą 5 lat.
- prądowych DMX512 - wielokolorowych o określonym prądzie wykorzystujących sygnał DMX512
Cechy dekodera DMX D1C-E
- Dedykowany dla oświetlenia LED wspierającego system DMX512
- Zalecany dla instalacji LED opartych o prądowe monochromatycne oświetlenie LED
- Jeden kanał do wykorzystania
- Zakres napięcia wejściowego 12-48V
- Bardzo szeroki zakres prądu wyjściowego 250-3000mA
- Napięcie wyjściowe w zakresie 3-45V
- Przewodowa łączność z urządzeniem sterującym
- Połączenie DMX512 realizane poprzzez wejście RJ45
- Protokół RDM zapewniający dwukierunkową komunikacje
- Wyświetlacz LCD z możliwością konfiguracji dekodera za pomocą przycisków
- Tryb wewnętrznej pracy bez konieczności połączenia z systemem DMX512
- Częstotliwość PWM dla sterownika LED - od 250Hz do 32kHz
- Dodatkowe zabezpieczenia - odwrócona polaryzacja
- Wykres ściemniania - gamma 0.1-9.9
- Kompaktowa obudowa wraz z otworami do stałego montażu lub do szafy rack
- Szereg certyfikatów zgodności
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja
Poznaj serie produktu - dekodery DMX512
Dekodery DMX512, to urządzenia pozwalające na przetworzenie sygnału cyfrowego otrzymanego przez urządzenie nadawcze DMX512, na które składać się może panel naścienny czy konsola DMX na pożądany przez nas sygnał PWM. Pozwala to na wykorzystanie wyjścia sterowanego przez wspomniany system DMX512 do oświetlenia LED na które składać się mogą różne źródła lamp – od prądowych opraw LED, zahaczając o tradycyjne już taśmy LED a ściemniane żarówki 230V. Każdy z uprzednio ustalonego adresu przypisany jest do jednego kanału, przez co możemy stworzyć różne warianty sterowania. Plusem takiego rozwiązania są ogromne możliwości w tworzeniu jeden wspólnej zsynchronizowanej sieci, która jest w pełni gotowa do pracy i przyszłej rozbudowy.
Przykładowa instalacja bazująca na systemie DMX512
System DMX512 przedstawiony na powyższym zdjęciu, to kwintesencja rozbudowanej instalacji LED opartej o zsynchronizowaną komunikacje wraz z wymianą danych. Ukazane na zdjęciu zostały formy sterowania jakie może przyjąć system sterowania DMX512 wraz z różnymi instalacjami poprzedzonymi nietypowymi urządzeniami, które zostały połączone w sposób umożliwiający łatwy dostęp przy użyciu np. tradycyjnej konsoli DMX, nowoczesnych nadajników DMX czy standardowego PC. Każde z przedstawionych urządzeń posiada swój unikalny adres, a w przypadku wielokanałowych urządzeń – adresy, do których możemy uzyskać indywidualny dostęp, nie ograniczając się do ilości stref/kanałów na urządzeniu nadawczym. Przewodowa łączność zapewnia natomiast dużą dokładność, co w przypadku tak dużych instalacji, ma ogromne znaczenie.
Odkryj unikalne funkcje sterowników LED
System dwustronnej komunikacji RDM, to protokół w większości wykorzystywany w produktach opartych na systemie komunikacji DMX512. Przewodowa łączność tego systemu idealnie wpasowuje się w zasadę działania RDM, ponieważ zapewnia synchronizacje urządzeń na poziomie bardzo dobrym poziomie. RDM (ang. Remote Device Management) umożliwia dwukierunkową wymianę danych miedzy sterownikiem LED DMX512 a podłączonymi źródłami światła współpracujących do dekoderów DMX512, co przyczynia się do lepszego i wygodniejszego użytkowania instalacji opartej na systemie sterowania DMX512.
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | kontroler DMX |
| Typ instalacji | MONO (jednokolorowa) |
| System sterowania oświetleniem | DMX512 |
| Sposób sterowania oświetleniem | przewodowo |
| Typ wyjść sterownika/ów | CC (stało-prądowe) |
| Napięcie znamionowe | wej/wyj - 12-48V DC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 250-3000mA/kanał |
| Ilość wyjść sterownika | 1 wyjście |
| Typ komunikacji | dwukierunkowa |
| Częstotliwość PWM | 250Hz /500Hz /1000Hz /2000Hz /4000Hz /8000Hz /16000Hz /32000Hz (możliwość wyboru) |
| Poziom ściemniania | 65536 poziomów (płynne) |
| Krzywa ściemniania | liniowa / logarytymiczna / gamma 0.1 - 9.9 (możliwość wyboru) |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Temperatura pracy | od -20 do + 50°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | nawierzchniowo lub szafa RACK |
| Kolor | czarny |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | wyświetlacz LCD |
| Zabezpieczenia | odwrócona polaryzacja |
| Wymiary | 175 x 46 x 32 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE, EN IEC 55015:2019+A11:2020 EN 61547:2009 EN IEC 61000-3-2:2019+A1:2021 EN 61000-3-3:2013+A1:2019, EN 61347-1:2015+A1:2021 EN 61347-2-13:2014+A1:2017 |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod producenta | D1C-E(250-3000MA) |
| Kod EAN | 5903271050451 |
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci



