Odbiornik LED prądowy - Mono /CCT /RGB /RGB+W - (4x) 3-45V DC 150-500mA - C4(150-500MA)
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
To urządzenie odbiorcze, służące do uzyskania kontroli nad instalacją oświetlenia LED posiadającą określony prąd wyjściowy o wartości 150-500mA (np. diody LED). Odbiornik C4 umożliwia dostęp do czterech wyjść do którego podłączone oświetlenie może być dowolnie ściemniane oraz rozjaśniane za pomocą sygnału PWM. W przypadku zastosowania oświetlenia ze zmienną temperaturą barwową bądź wielokolorową mamy możliwość wysterowania temperatury barwowej w zakresie 2700-6500K bądź zmianę koloru z palety barw RGB. Podstawową formą komunikacji odbiornika C4 jest bezprzewodowa droga radiowa, którą łączy się z pilotem do led bądź panelem naściennym led, natomiast odbiornik led został wzbogacony o dodatkowe niezależne wejście bezpotencjałowe umożliwiające sterowanie przy użyciu przycisku zwiernego. Odbiornik C4 wyróżnia się zakresem napięcia wejściowego rzędu 12-48V i wyjściowym na poziomie 3-45V oraz płynną pracą ściemniania PWM, co jest niezmiernie ważne dla naszego wzroku. Wysoka jakość wykonania natomiast zapewnia 60-cio miesięczny okres gwarancyjny.
Odbiornik prądowy C4 wyróżnia się możliwością regulacji prądu na wyjściu w zakresie od 150 do 500mA. Regulację tą umożliwiają znajdujące się na obudowie niewielkie switche, które ustawiamy w odpowiedniej sekwencji. Opisane sekwencje znajdą Państwo w tabeli poniżej. Posiada również możliwość ustalenia płynności załączania oraz wyłączania oświetlenia LED.
- MONO jednokolorowych
- CCT ze zmienną temperaturą barwową
- RGB wielokolorowych
- RGB+W wielokolorowych z dodatkową barwą białą
Cechy odbiornika C4
- Dedykowany dla stało prądowego oświetlenia LED
- Cztery kanały do wykorzystania
- Zakres napięcia wejściowego 12-48V DC
- Zakres napięcia wyjściowego 3-45V DC
- Prąd o wartości 4x 150-500mA
- Możliwość regulacji prądu wyjściowego w zakresie 150-500mA za pomocą przycisków na obudowie
- Pełna paleta współpracujących urządzeń nadawczych (piloty LED, panele naścienne LED)
- Komunikacja wykorzystująca drogę radiową 2,4Ghz
- Zasięg komunikacji do 30 metrów (automatyczna retransmisja sygnału radiowego)
- Możliwość przypisania dziesięciu urządzeń nadawczych
- Płynna praca sygnału PWM nie męcząca naszego wzroku (4096 poziomów ściemniania w zakresie 0-100%)
- Regulacja płynności załączania/wyłączania podłączonego oświetlenia LED
- Dodatkowe wejście dla przycisku zwiernego umożliwiające pełne sterowanie równoznaczne z pilotem LED
- Dodatkowe zabezpieczenia - odwrócona polaryzacja, zwarciowe
- Wykres ściemniania - logarytmiczny
- Kompaktowa obudowa wraz z otworami do stałego montażu
- Certyfikat zgodności EU-RED (RED Radio Equipment Directive)
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja
Poznaj serie produktu - odbiorniki LED prądowe
Odbiorniki LED klasyfikujące się do prądowych kontolerów led, są niezmiernie praktyczne. Idealna proporcja wypracowana przez potrzeby na rynku oświetlenia LED pozwoliły na stworzenie urządzenia cechującego się przede wszystkim uniwersalnością - niewielkie rozmiary pozwalające zastosować urządzenia w zabudowie g-k czy niewielkich puszkach montażowych to istotny element tych odbiorników. Ponadto odpowiednie parametry wyjściowe, umożliwiają optymalne obciążenie wyjścia a gdy do tego dołączymy dobrą jakość wykonania, uzyskamy praktyczną serie odbiorników LED.
Bezprzewodowa forma komunikacji – eliminacja kluczowych wad
Urządzenia korzystające z bezprzewodowej komunikacji bazującej na drodze radiowej o określonej częstotliwości muszą w pełni precyzyjnie odbierać wysyłany sygnał i przekazywać go na wyjście urządzenia. Niestety sygnał ten często narażony jest na różnego typu zakłócenia wynikające z zewnętrznych czynników przez co zastosowanie większej ilości odbiorników LED było niegdyś kłopotliwe. Rozwiązaniem jakie oferują przedstawione produkty jest niewątpliwie automatyczna synchronizacja sygnału radiowego wraz z jego ponowną retransmisja. Pozwala to na jednoczesne załączanie wielu odbiorników bez efektu opóźnienia. Szczególnie jest to ważne w wielokolorowym oświetleniu LED, gdzie synchronizacja sygnału odgrywa kluczową role w ustalonych programach dynamicznych. Retransmisja natomiast zwiększa podstawowy zasięg komunikacji, co niewątpliwie zwiększa praktyczność instalacji LED.
Krzywa ściemniania - charakterystyka pracy
Ściemnianie logarytmiczne charakteryzuje się nieproporcjonalną zmianą sygnału PWM w stosunku do ustalonej jasności. W rzeczywistości - niskie wartości ściemniania led realizowanego np. poprzez czuły pilot do led czy panel naścienny będą w skokowy sposób widoczne na podłączonym oświetleniu, zwłaszcza przy niskich wartościach. Zgodnie z przedstawioną charakterystyką - przy ustaleniu na ściemniaczu led poziomu jasności 40% - uzyskamy wartość PWM na poziomie ~20%. A więc wykorzystanie 1/5 zakresu poziomu ściemniania dla ściemniacza do LED, podłączone oświetlenie. np. taśma LED, uzyska prawie połowę jasności. Przy wyższych wartościach >50% ściemnienia logarytmiczne jest dużo bardziej liniowe i płynne. Tak duża rozbieżność na niskich wartościach, wymaga odpowiedniej czułości aby ustalić żądany poziom jasności. Zatem przy tego typu ściemnianiu istotnym jest zastosować dogodny i wysokiej klasy ściemniacz LED.
Odkryj unikalne funkcje sterowników LED
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | odbiornik radiowy |
| Typ instalacji | 4w1 z możliwością wyboru (MONO/ CCT/ RGB/ RGB+W) |
| System sterowania oświetleniem | prądowy |
| Sposób sterowania oświetleniem | radiowo oraz dodatkowo przewodowo (2,4GHz / przycisk zwierny) |
| Typ wyjść sterownika/ów | CC (stało-prądowe) |
| Napięcie znamionowe | wej. (odbiornik) – 12-48V DC / wyj. (odbornik) – 3-45V DC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 150-500mA/kanał |
| Ilość wyjść sterownika | 4 wyjścia |
| Typ komunikacji | jednokierunkowa |
| Poziom ściemniania | 4096 poziomów (płynne) |
| Krzywa ściemniania | logarytmiczna |
| Zasięg komunikacji | do 30 metrów w terenie otwartym z możliwością wydłużenia poprzez retransmisje sygnału |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Temperatura pracy | od -30 do + 55°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | nawierzchniowo |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | dodatkowe wejście bezpotencjałowe "push switch" |
| Zabezpieczenia | odwrócona polaryzacja / zwarciowe |
| Wymiary | 175 (160) x 45 x 27mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE,EMC,LVD,RED / ETSI EN 301 489-1 V2.2.3, ETSI EN 301 489-17 V3.2.4 / EN 62368-1:2020+A11:2020 / ETSI EN 300 328 V2.2.2 |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod producenta | C4(150-500MA) |
| Kod EAN | 5903271055289 |
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci







