Odbiornik LED triakowy - ściemniacz do taśm LED 230V AC 360W - S1-HV
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
To urządzenie odbiorcze przeznaczone do standardowej puszki fi60, służące do uzyskania kontroli nad taśmami LED przeznaczonymi na napięcie 230VAC (np. taśmy LED 230V). Odbiornik S1-HV umożliwia dostęp do jednego wyjścia do którego możemy podłączyć maksymalnie obciążalność rzędu 360W. Podłączone oświetlenie może być dowolnie ściemniane oraz rozjaśniane za pomocą sygnału PWM pracującego w zakresie częstotliwości 2kHz. Podstawową formą komunikacji odbiornika S1-HV jest bezprzewodowa droga radiowa, która łączy się z pilotem do led bądź panelem naściennym led. Odbiornik S1-HV wyróżnia się dwoma trybami płynnego załączania oraz wyłączenia podłączonego źródła światła. Ściemniacz do żarówek LED posiada również funkcje blokady natężenia światła, która po ustaleniu danej jasności nie przekracza tej wartości. Sterownik do taśm LED 230V S1-HV, może być również zamontowany na szynie TH-35. Wysoka jakość wykonania natomiast zapewnia 60-cio miesięczny okres gwarancyjny.
- 230VAC taśmy LED przeznaczone na napięcie 230VAC
Cechy odbiornika S1-HV
- Dedykowany dla taśmy LED 230VAC
- Jeden kanał do wykorzystania
- Zasilany bezpośrednio z sieci 230VAC
- Dopuszczalna maksymalna moc 360W
- Pełna paleta współpracujących urządzeń nadawczych (piloty LED, panele naścienne LED)
- Komunikacja wykorzystująca drogę radiową 2,4Ghz
- Zasięg komunikacji do 25 metrów (automatyczna retransmisja sygnału radiowego)
- Możliwość przypisania dziesięciu urządzeń nadawczych
- Wykorzystuje na wyjściu sygnał PWM o wartości 2kHz
- Płynna praca nie męcząca naszego wzroku (4096 poziomów ściemniania w zakresie 0-100%)
- Dodatkowe wejście dla przycisku zwiernego umożliwiające pełne sterowanie równoznaczne z panelem LED
- Możliwość zmiany płynności startu oświetlenia LED
- Obudowa przystosowana na montaż do standardowej puszki fi60
- Alternatywny montaż wykorzystujący szynę TH-35
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja
Poznaj serie produktu - odbiorniki LED triakowe
Sterowniki LED AC Triac, to seria produktów zawierająca urządzenia przeznaczone do kontroli oświetlenia LED bazujących napieciu sieci 230V. Element triakowy zawarty w obudowie urządzenia, umożliwia płynne ściemnianie tego typu oświetleniem w zakresie od 0-100%. Sterowanie jasnością odbywa się zazwyczaj z poziomu przewodowych bądź radiowych paneli naściennych lecz nic nie stoi na przeszkodzie by rozbudować instalacje o pilot radiowy czy bezprzewodowe sterowanie poprzez sieć WiFi. Ściemniacze triakowe do LED 230VAC wyparły dotychczasowe ściemniacze fazowe, które przeznaczone były do tradycyjnego oświetlenia halogenowego.
Bezprzewodowa forma komunikacji – eliminacja kluczowych wad
Urządzenia korzystające z bezprzewodowej komunikacji bazującej na drodze radiowej o określonej częstotliwości muszą w pełni precyzyjnie odbierać wysyłany sygnał i przekazywać go na wyjście urządzenia. Niestety sygnał ten często narażony jest na różnego typu zakłócenia wynikające z zewnętrznych czynników przez co zastosowanie większej ilości odbiorników LED było niegdyś kłopotliwe. Rozwiązaniem jakie oferują przedstawione produkty jest niewątpliwie automatyczna synchronizacja sygnału radiowego wraz z jego ponowną retransmisja. Pozwala to na jednoczesne załączanie wielu odbiorników bez efektu opóźnienia. Szczególnie jest to ważne w wielokolorowym oświetleniu LED, gdzie synchronizacja sygnału odgrywa kluczową role w ustalonych programach dynamicznych. Retransmisja natomiast zwiększa podstawowy zasięg komunikacji, co niewątpliwie zwiększa praktyczność instalacji LED.
Odkryj unikalne funkcje sterowników LED
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | odbiornik radiowy |
| Typ instalacji | MONO (jednokolorowa) |
| System sterowania oświetleniem | triak (element triakowy) |
| Sposób sterowania oświetleniem | radiowo (2,4GHz / przycisk zwierny) |
| Typ wyjść sterownika/ów | faza na wyjściu |
| Napięcie znamionowe | wej/wyj - 100-240V AC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | moc wyjściowa - 360W |
| Ilość wyjść sterownika | 1 wyjście |
| Typ komunikacji | jednokierunkowa |
| Poziom ściemniania | 4096 poziomów (płynne) |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Temperatura pracy | od -30 do + 55°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | podtynkowo (standardowa puszka fi60) lub szyna TH35 |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | dedykowany do taśm LED 230V |
| Wymiary | fi52 mm*26 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE,EMC,LVD,RED / ETSI EN 301 489-1 V2.2.3, ETSI EN 301 489-17 V3.2.4 / EN 62368-1:2020+A11:2020 / ETSI EN 300 328 V2.2.2 |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod producenta | S1-HV |
| Kod EAN | 5904063167692 |
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci





