Ogranicznik prądu rozruchowego - 2A 230VAC - tłumik prądu udarowego - S1-S
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Ogranicznik prądu rozruchowego - 2A 230VAC - tłumik prądu udarowego - S1-S, to niewielkie urządzenie dedykowane do tłumienia prądu udarowego (ang. surge current suspenssor) które zapobiega powstawaniu wysokich prądów rozruchowych. Ogranicznik prądu udarowego działa w oparciu o charakterystykę termistora NTC, który zapewnia bezpieczną pracę np. ściemniaczowi triakowemu do żarówek LED 230V czy zasilaczowi napięciowemu do LED. Maksymalny prąd pracy wynosi 2A, co w przełożeniu na obciążalność pozwala na 480W obciążenia.
Charakterystyczną cechą ogranicznika prądu rozruchowego S1-S jest posiadanie jednego przewodu, który łączymy bezpośrednio do fazy, a jego niewielkie rozmiary i wykonanie z wysoce jakościowych materiałów zapewni możliwość montażu w trudnych miejscach i pracę na długie lata.
- Zastosowanie dla urządzeń elektrycznych 230V
- Przeznaczony do tłumienia prądu rozruchowego
- Maksymalna obciążalność urządzenia 2A
- Proste podłączenie
- Wysoka czułość urządzenia
- Niskie koszty użytkowania
- 5 letnia gwarancja

Powyższy wykres przedstawia przykładowy start zasilacza napięciowego LED i to, w jaki sposób zachowuje się prąd udarowy przy zastosowaniu ograniczników prądu rozruchowego i bez nich. Możemy w łatwy sposób dostrzec różnice w postaci wysokiego piku na starcie. To właśnie ten pik może być odpowiedzialny za zmniejszenie żywotności naszych urządzeń elektrycznych.
Parametry techniczne - ogranicznik prądu rozruchowego S1-S
| Parametr | Wartość |
|---|---|
| Napięcie zasilania | 100-240VAC |
| Częstotliwość napięcia wejściowego | 50/60Hz |
| Maksymalny prąd | 2A |
| Maksymalna obciążalność | 200-480W |
| Zakres temperatury pracy | -30C ~ +55C |
| Maksymalnie dopuszczalna temperatura | +85C |
| Stopien hermetyczności | IP20 |
| Wymiary | 76mm x 23,5mm x 8,7mm |
| Certyfikaty | CE,EMC,RED |
| Normy EMC | ETSI EN 301 489-1 V2.2.3, ETSI EN 301 489-17 V3.2.4 |
| Normy SS | EN 62368-1:2020+A11:2020 |
| Normy RED | ETSI EN 300 328 V2.2.2 |
| Gwarancja | 5 lat |
Pliki do pobrania:
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci
