Ściemniacz LED Skydance - Mono - 1 strefowy - Okrągły panel naścienny 3V + odbiornik - zestaw
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Zestaw ściemniacza LED radiowego MONO Skydance, to gotowy asortyment, składający się z okrągłego panela naściennego oraz odbiornika LED, który umożliwia sterowanie monochromatycznym oświetleniem LED (np. taśma led jednokolorowa MONO). Ściemniacz ten, umożliwia indywidualny dostęp i obsługę jednej strefy, do której możemy uzyskać dostęp przy pomocy panela naściennego. Komunikacja z odbiornikiem jest w pełni bezprzewodowa, ponieważ wykorzystuje sygnał radiowy na poziomie 2,4GHz.
- Załączanie oraz wyłączanie podłączonego oświetlenia LED
- Ściemnianie oraz rozjaśnianie podłączonego oświetlenia LED
- Szybka regulacja jasności pomiędzy dwoma stałymi poziomami - 10% oraz 100%
- Jedna strefa do wykorzystania
- Mechaniczne przyciski umożliwiające sterowanie
- Maksymalna obciążalność prądowa dla odbiornika 8A
- Napięcie pracy odbiornika 5-36V DC
- Komunikacja radiowa z odbiornikiem (2,4GHz)
- Zasięg komunikacji wynoszący 30 metrów między panelem a odbiornikiem w terenie otwartym
- Możliwość regulacji płynności załączania oraz wyłączania (0,5s/3s)
- Panel naścienny zasilany baterią 3V CR2032
- Magnetyczny uchwyt w zestawie
- Okrągła obudowa panelu
- Klasyczny design
- Certyfikat zgodności EU-RED (RED Radio Equipment Directive)
- Okres gwarancji wynoszący 5 lat
Poznaj serie produktu - zestawy Skydance

Uwzględniony powyżej produkt, to gotowy zestaw umożliwiający pełną kontrolę nad instalacją bazującą na oświetleniu LED. Tak skonstruowany zestaw cechuje się odpowiednim doborem komponentów, zapewniających tym samym poprawność działania i komunikacji przez co nasz radiowy sterownik led bądź też ściemniacz led będzie odpowiednio dobrany. Wspomniany wariant produktu można indywidualnie konfigurować poprzez dobór urządzeń odbiorczych, co znacznie ułatwia posługiwanie się po karcie produktu.
Bezprzewodowa forma komunikacji – eliminacja kluczowych wad


Urządzenia korzystające z bezprzewodowej komunikacji bazującej na drodze radiowej o określonej częstotliwości muszą w pełni precyzyjnie odbierać wysyłany sygnał i przekazywać go na wyjście urządzenia. Niestety sygnał ten często narażony jest na różnego typu zakłócenia wynikające z zewnętrznych czynników przez co zastosowanie większej ilości odbiorników LED było niegdyś kłopotliwe. Rozwiązaniem jakie oferują przedstawione produkty jest niewątpliwie automatyczna synchronizacja sygnału radiowego wraz z jego ponowną retransmisja. Pozwala to na jednoczesne załączanie wielu odbiorników bez efektu opóźnienia. Szczególnie jest to ważne w wielokolorowym oświetleniu LED, gdzie synchronizacja sygnału odgrywa kluczową role w ustalonych programach dynamicznych. Retransmisja natomiast zwiększa podstawowy zasięg komunikacji, co niewątpliwie zwiększa praktyczność instalacji LED.
Krzywa ściemniania - charakterystyka pracy

Ściemnianie logarytmiczne charakteryzuje się nieproporcjonalną zmianą sygnału PWM w stosunku do ustalonej jasności. W rzeczywistości - niskie wartości ściemniania led realizowanego np. poprzez czuły pilot do led czy panel naścienny będą w skokowy sposób widoczne na podłączonym oświetleniu, zwłaszcza przy niskich wartościach. Zgodnie z przedstawioną charakterystyką - przy ustaleniu na ściemniaczu led poziomu jasności 40% - uzyskamy wartość PWM na poziomie ~20%. A więc wykorzystanie 1/5 zakresu poziomu ściemniania dla ściemniacza do LED, podłączone oświetlenie. np. taśma LED, uzyska prawie połowę jasności. Przy wyższych wartościach >50% ściemnienia logarytmiczne jest dużo bardziej liniowe i płynne. Tak duża rozbieżność na niskich wartościach, wymaga odpowiedniej czułości aby ustalić żądany poziom jasności. Zatem przy tego typu ściemnianiu istotnym jest zastosować dogodny i wysokiej klasy ściemniacz LED. Odkryj unikalne funkcje pilotów do LED
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | zestaw (panel naścienny + odbiornik/i) |
| Typ instalacji | MONO (jednokolorowa) |
| System sterowania oświetleniem | PWM |
| Sposób sterowania oświetleniem | radiowo oraz dodatkowo przewodowo (2,4GHz / przycisk zwierny) |
| Ilość obsługiwanych stref/kanałów | 1 strefa |
| Typ wyjść sterownika/ów | CV (stało-napięciowe) |
| Napięcie znamionowe | wej/wyj (odbiornik) – 5-36V DC / panel naścienny – 3V CR2032 |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 8A |
| Ilość wyjść sterownika | 1 wyjście |
| Typ komunikacji | jednokierunkowa |
| Częstotliwość PWM | 2000Hz |
| Poziom ściemniania | 4096 poziomów (płynne) |
| Krzywa ściemniania | logarytmiczna |
| Zasięg komunikacji | do 30 metrów w terenie otwartym |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Temperatura pracy | od -30 do + 55°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | nawierzchniowo |
| Uchwyt naścienny pilota | tak (w zestawie) |
| Kolor | biały |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | mechaniczne przyciski |
| Zabezpieczenia | odwrócona polaryzacja / zwarciowe / przeciążeniowe / termiczne |
| Wymiary | zestaw: (panel) - fi75 mm*18 mm / (odbiornik) - 97 x 33 x 18 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE, RoHs, EMC, LVD, RED |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod producenta | ED00041507 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci