Ściemniacz LED Skydance (WiFi) - Mono - 1 strefowy - Panel naścienny 12-48V DC + pilot LED - biały zestaw
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Zestaw ściemniacza LED WiFi/2,4Ghz MONO Skydance, to gotowy asortyment, składający się panela naściennego oraz pilota LED, umożliwiający sterowanie monochromatycznym oświetleniem LED (np. taśma LED jednokolorowa MONO). Ściemniacz ten, umożliwia indywidualny dostęp i obsługę jednej strefy, do której możemy uzyskać dostęp na różne sposoby. Pierwszym z nich jest obrotowy potencjometr znajdujący się na obudowie panela naściennego LED, drugim z kolei jest bezpośrednie połączenie się z siecią urządzenia i dostęp od sterowania poprzez aplikacje Tuya Smart. Warto wspomnieć, iż panel naścienny TV-K(WT)(W) pełni funkcje również odbiornika LED, do którego możemy przypisać znajdujący się w zestawie zdalny pilot radiowy LED wykorzystujący sygnał radiowy na poziomie 2,4GHz.
Znajdujący się w zestawie panel naścienny TV-K(WT)(W) zasilany jest napięciem stałym o wartości 12-48V DC, natomiast pilot radiowy niewielką baterią 3V o oznaczeniu CR2032. Urządzenia zostały wykonane z wysokiej jakości komponentów, które są objęte 5-letnim okresem gwarancyjnym.
- Ściemnianie oraz rozjaśnianie podłączonego oświetlenia LED
- Załączanie oraz wyłączanie podłączonego oświetlenia LED
- Szybki dostęp do natężenia jasności (dwa poziomy 10%/100%)
- Ustalenie harmonogramu pracy oraz scen (wymagana aplikacja Tuya)
- Jedna strefa do wykorzystania
- Maksymalna obciążalność prądowa dla ściemniacza 15A
- Napięcie pracy ściemniacza LED 12-48V DC
- Przewodowe połączenie z oświetleniem LED
- Obrotowy potencjometr pozwalający ustalić określoną jasność
- Bezpośrednie połączenie z siecią WiFi
- Współpraca z aplikacją Tuya Smart
- Może działać jako odbiornik radiowy LED
- Komunikacja radiowa z pilotem LED (2,4GHz)
- Zasięg komunikacji wynoszący 10 metrów między panelem a pilotem LED w terenie otwartym
- Pilot LED zasilany bateria CR2032 (brak w zestawie)
- Wybór częstotliwości pracy PWM (2kHz/8kHz)
- Szklany panel zawarty w obudowie
- Klasyczny design
- W zestawie uchwyt dla pilota LED
- Certyfikat zgodności EU-RED (RED Radio Equipment Directive)
- Okres gwarancji wynoszący 5 lat
Poznaj serie produktu - zestawy Skydance
Uwzględniony powyżej produkt, to gotowy zestaw umożliwiający pełną kontrole nad instalacją bazującą na oświetleniu LED. Tak skonstruowany zestaw cechuje się odpowiednim doborem komponentów, zapewniających tym samym poprawność działania i komunikacji przez co nasz radiowy sterownik led bądź też ściemniacz led będzie odpowiednio dobrany. Wspomniany wariant produktu można indywidualnie konfigurować poprzez dobór urządzeń odbiorczych, co znacznie ułatwia posługiwanie się po karcie produktu.
Schemat podłączenia - Sterownik LED naścienny TV-K(WT)(W)

Schemat komunikacji - Sterownik LED naścienny TV-K(WT)(W)


Atutem powyższego zestawu jest niewątpliwie mnogość dostępu do oświetlenia LED, jakim może być pasek LED. Poza klasyczny manualnym pokrętłem i zdalnym dostępem, przy użyciem drogi radiowej 2,4GHz - sterownik LED TV-K(WT) posiada możliwość połączenia się z nim bezprzewodowo — wykorzystując do tego aplikacje Tuya Smart. Stwarza to ogromne korzyści jak np. ustalenie harmonogramu pracy naszego oświetlenia LED czy przypisanie odpowiednich scen, które będą jednocześnie załączane.
Bezprzewodowa forma komunikacji – eliminacja kluczowych wad
Urządzenia korzystające z bezprzewodowej komunikacji bazującej na drodze radiowej o określonej częstotliwości muszą w pełni precyzyjnie odbierać wysyłany sygnał i przekazywać go na wyjście urządzenia. Niestety sygnał ten często narażony jest na różnego typu zakłócenia wynikające z zewnętrznych czynników przez co zastosowanie większej ilości odbiorników LED było niegdyś kłopotliwe. Rozwiązaniem jakie oferują przedstawione produkty jest niewątpliwie automatyczna synchronizacja sygnału radiowego wraz z jego ponowną retransmisja. Pozwala to na jednoczesne załączanie wielu odbiorników bez efektu opóźnienia. Szczególnie jest to ważne w wielokolorowym oświetleniu LED, gdzie synchronizacja sygnału odgrywa kluczową role w ustalonych programach dynamicznych. Retransmisja natomiast zwiększa podstawowy zasięg komunikacji, co niewątpliwie zwiększa praktyczność instalacji LED.
Krzywa ściemniania - charakterystyka pracy
Ściemnianie logarytmiczne charakteryzuje się nieproporcjonalną zmianą sygnału PWM w stosunku do ustalonej jasności. W rzeczywistości - niskie wartości ściemniania led realizowanego np. poprzez czuły pilot do led czy panel naścienny będą w skokowy sposób widoczne na podłączonym oświetleniu, zwłaszcza przy niskich wartościach. Zgodnie z przedstawioną charakterystyką - przy ustaleniu na ściemniaczu led poziomu jasności 40% - uzyskamy wartość PWM na poziomie ~20%. A więc wykorzystanie 1/5 zakresu poziomu ściemniania dla ściemniacza do LED, podłączone oświetlenie. np. taśma LED, uzyska prawie połowę jasności. Przy wyższych wartościach >50% ściemnienia logarytmiczne jest dużo bardziej liniowe i płynne. Tak duża rozbieżność na niskich wartościach, wymaga odpowiedniej czułości aby ustalić żądany poziom jasności. Zatem przy tego typu ściemnianiu istotnym jest zastosować dogodny i wysokiej klasy ściemniacz LED. Odkryj unikalne funkcje pilotów do LED
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | zestaw (panel naścienny (odbiornik) + pilot LED) |
| Typ instalacji | MONO (jednokolorowa) |
| System sterowania oświetleniem | PWM |
| Sposób sterowania oświetleniem | technologia WiFi oraz dodatkowo radiowo, przewodowo, (aplikacja Tuya, 2,4Ghz, obrotowy potencjometr) |
| Ilość obsługiwanych stref/kanałów | 1 strefa |
| Typ wyjść sterownika/ów | CV (stało-napięciowe) |
| Napięcie znamionowe | wej/wyj (panel naścienny) – 12-48V DC / pilot LED – 3V CR2032 |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 15A |
| Ilość wyjść sterownika | 1 wyjście |
| Typ komunikacji | jednokierunkowa |
| Częstotliwość PWM | 2kHz / 8kHz (możliwość wyboru) |
| Poziom ściemniania | 4096 poziomów (płynne) |
| Krzywa ściemniania | logarytmiczna |
| Zasięg komunikacji | do 10 metrów w terenie otwartym z możliwością wydłużenia poprzez retransmisje sygnału |
| Szklany panel | tak |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Temperatura pracy | od -20 do + 50°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | podtynkowo (standardowa puszka fi60) |
| Uchwyt naścienny pilota | tak (w zestawie) |
| Kolor | biały |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | współpraca z Tuya Smart |
| Zabezpieczenia | odwrócona polaryzacja / zwarciowe / termiczne |
| Wymiary | zestaw: (panel) - 86 x 86 x 48 mm / (pilot) - 139 x 36 x 11 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE, RoHs, EMC, RED |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod EAN | 5903271051427 |
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci



