Sterownik LED 5w1 (WiFi) - Mono /CCT /RGB /RGB+CCT - 12-48V DC 30A - Alexa Tuya - V5-L(WT)
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Sterownik LED 5w1 (WiFi) - Mono /CCT /RGB /RGB+CCT - 12-48V DC 30A - Alexa Tuya - V5-L(WT), to bezprzewodowy kontroler led w formie autonomicznego sterownika led, który umożliwia sterownie oświetleniem LED składającym się z monochromatycznego oświetlenia (np. taśma LED jednokolorowa) ze zmienną temperaturą barwową CCT (np. taśma LED CCT) oraz wielokolorową RGB wraz ze zmienną temperaturą barwową RGB+CCT (np. taśma LED RGB+CCT) bez pomocy dodatkowych urządzeń. Cechuje się szerokim zakresem napięcia wejściowego/wyjściowego 12-48V DC oraz obciążalnością wyjściową równą 30A. Sterownik led V5-L(WT) pozwala na ściemnianie/rozjaśnianie, zmianę temperatury barwowej w zakresie 2700-6500K oraz wysterowanie dowolnego koloru z palety barw RGB z wykorzystaniem sieci WiFi, która pozwala na komunikacje z aplikacją Tuya, przeznaczoną na nasze urządzenia mobilne (np. smartfony). Wysoka jakość wykonania poprzedzona jest pięcioletnim okresem gwarancyjnym.
Sterownik led V5-L(WT) cechuje się możliwością wyboru trybu pracy pomiędzy instalacją monochromatyczną MONO, ze zmienną temperaturą barwową CCT, wielokolorową RGB, wielokolorową z dodatkową barwą światła RGB+W oraz wielokolorową ze zmienną temperaturą barwową RGB+CCT za pomocą ustalenia odpowiedniej sekwencji przycisków znajdujących się na obudowie urządzenia. Odbiornik V5-L(WT) posiada w swojej budowie również zabezpieczenia takie jak - zabezpieczanie termiczne, zwarciowe czy odwróconej polaryzacji.
Charakterystyczną cechą sterownika led V5-L(WT) jest przede wszystkim innowacyjne podejście do sterowania oświetleniem LED. Posiada on bowiem możliwość komunikacji z dwoma systemami nowoczesnego sterowania Amazon Alexa oraz Tuya. Pierwszy z nich pozwala na wypowiadanie komend i uzyskanie sterowania przy użyciu naszego głosu. Tuya natomiast to gama produktów różnego przeznaczenia, która tworzy wspólną sieć WiFi umożliwiając tym samym stworzenie inteligentnego domu z produktów wspierających ten system. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by alternatywnie dołączyć pilot radiowy led bądź panel naścienny led.
- MONO monochromatyczna
- CCT ze zmienną temperaturą barwową
- RGB wielokolorowych
- RGB+W wielokolorowych z dodatkową barwą białą
- RGB+CCT wielokolorowych ze zmienną temperaturą barwową
Cechy sterownika WT5
- Dedykowany dla instalacji - MONO /CCT /RGB /RGB+W /RGB+CCT
- Pięć kanałów do wykorzystania
- Szeroki zakres napięcia wejściowego/wyjściowego 12-48V
- Dopuszczalny maksymalny prąd o wartości 30A
- Komunikacja wykorzystująca bezprzewodową sieć Wifi
- Brak konieczności stosowania dodatkowej bramki Wifi
- Alternatywny dostęp do oświetlenia poprzez drogę radiową 2,4Ghz
- Pełna paleta współpracujących urządzeń nadawczych (piloty LED, panele naścienne LED)
- Zasięg komunikacji do 30 metrów (automatyczna retransmisja sygnału radiowego)
- Możliwość przypisania dziesięciu urządzeń nadawczych
- Integracja z systemem głosowym Amazon Alexa oraz Tuya
- Płynna praca sygnału PWM nie męcząca naszego wzroku w zakresie 0-100%)
- Regulacja częstotliwości PWM dla sterownika LED - 500Hz / 2kHz / 8kHz / 16kHz
- Dodatkowe zabezpieczenia - odwrócona polaryzacja, zwarciowe oraz termiczne
- Wykres ściemniania - logarytmiczny
- Obudowa wraz z otworami do stałego montażu
- Certyfikat zgodności EU-RED (RED Radio Equipment Directive)
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja
Poznaj serie produktu - sterowniki autonomiczne
To cała gama produktów charakteryzujących się bezpośrednim dostępem do sterowania oświetleniem LED. Sterowniki led autonomiczne przeznaczone są do każdej instalacji LED od monochromatyczych MONO po wielokolorowe RGB wraz ze zmienną temperaturą barwową CCT. Ich istotną zaletą jest fakt iż nie potrzeba do nich dodatkowych urządzeń w postaci pilotów do led czy paneli naściennych led, są one w pełni autonomiczne. Dzieje się tak ponieważ sterowniki led tego typu w większości przypadków wykorzystują innowacyjne systemy sterowania takie jak - bezprzewodowa sieć WiFi oraz systemy głosowe Amazon Alexa umożliwiając tym samym ściemniane/rozjaśnianie bądź zmianę koloru za pośrednictwem komend głosowych czy aplikacji mobilnej. Większość z tych urządzeń, możemy dodatkowo wzbogacić o alternatywną formę komunikacji jak - droga radiowa bazująca na szeregu pilotów do led bądź przewodowo - za pomocą dodatkowego wejścia dedykowanego na przycisk dzwonkowy.
Bezprzewodowa forma komunikacji – eliminacja kluczowych wad
Urządzenia korzystające z bezprzewodowej komunikacji bazującej na drodze radiowej o określonej częstotliwości muszą w pełni precyzyjnie odbierać wysyłany sygnał i przekazywać go na wyjście urządzenia. Niestety sygnał ten często narażony jest na różnego typu zakłócenia wynikające z zewnętrznych czynników przez co zastosowanie większej ilości odbiorników LED było niegdyś kłopotliwe. Rozwiązaniem jakie oferują przedstawione produkty jest niewątpliwie automatyczna synchronizacja sygnału radiowego wraz z jego ponowną retransmisja. Pozwala to na jednoczesne załączanie wielu odbiorników bez efektu opóźnienia. Szczególnie jest to ważne w wielokolorowym oświetleniu LED, gdzie synchronizacja sygnału odgrywa kluczową role w ustalonych programach dynamicznych. Retransmisja natomiast zwiększa podstawowy zasięg komunikacji, co niewątpliwie zwiększa praktyczność instalacji LED.
Krzywa ściemniania - charakterystyka pracy
Ściemnianie logarytmiczne charakteryzuje się nieproporcjonalną zmianą sygnału PWM w stosunku do ustalonej jasności. W rzeczywistości - niskie wartości ściemniania led realizowanego np. poprzez czuły pilot do led czy panel naścienny będą w skokowy sposób widoczne na podłączonym oświetleniu, zwłaszcza przy niskich wartościach. Zgodnie z przedstawioną charakterystyką - przy ustaleniu na ściemniaczu led poziomu jasności 40% - uzyskamy wartość PWM na poziomie ~20%. A więc wykorzystanie 1/5 zakresu poziomu ściemniania dla ściemniacza do LED, podłączone oświetlenie. np. taśma LED, uzyska prawie połowę jasności. Przy wyższych wartościach >50% ściemnienia logarytmiczne jest dużo bardziej liniowe i płynne. Tak duża rozbieżność na niskich wartościach, wymaga odpowiedniej czułości aby ustalić żądany poziom jasności. Zatem przy tego typu ściemnianiu istotnym jest zastosować dogodny i wysokiej klasy ściemniacz LED.
Odkryj unikalne funkcje sterowników LED
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | autonomiczny |
| Typ instalacji | 5w1 z możliwością wyboru (MONO/ CCT/ RGB/ RGB+W/ RGB+CCT) |
| System sterowania oświetleniem | PWM |
| Sposób sterowania oświetleniem | technologia WiFi oraz dodatkowo głosowo, radiowo, (aplikacja mobilna, alexa, 2,4Ghz) |
| Ilość obsługiwanych stref/kanałów | 1 strefa |
| Typ wyjść sterownika/ów | CV (stało-napięciowe) |
| Napięcie znamionowe | wej/wyj - 12-48V DC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 30A |
| Ilość wyjść sterownika | 5 wyjść |
| Typ komunikacji | jednokierunkowa |
| Częstotliwość PWM | 500Hz / 2kHz / 8kHz / 16kHz (możliwość wyboru) |
| Poziom ściemniania | 4096 poziomów (płynne) |
| Krzywa ściemniania | logarytmiczna |
| Zasięg komunikacji | do 30 metrów w terenie otwartym z możliwością wydłużenia poprzez retransmisje sygnału |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Temperatura pracy | od -30 do + 55°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | nawierzchniowo |
| Zabezpieczenia | odwrócona polaryzacja / zwarciowe / termiczne |
| Wymiary | 179 x 56 x 30mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE,EMC,LVD,RED / ETSI EN 301 489-1 V2.2.3, ETSI EN 301 489-17 V3.2.4 / EN 62368-1:2020+A11:2020 / ETSI EN 300 328 V2.2.2 |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod EAN | 5903271055234 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci






