Sterownik LED (DALI/DMX512) - Mono /CCT /RGB /RGB+W - 12-48V DC 4x12A - DIN OLED - DT6/DT8 - DP4
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
To kontroler DALI służący do uzyskania kontroli nad instalacją bazującą na czterech kanałach PWM, do których możemy podłączyć za równo kilka jednokolorowych taśm LED lub wielokolorową taśmę LED RGB+W. Sterownik LED DP4 umożliwia dostęp do czterech wyjść, do których możemy podłączyć maksymalne obciążenie rzędu 12A, wykorzystując przy tym wejście dla systemu sterowania DALI bądź DMX. Podłączone oświetlenie led może być dowolnie załączane i wyłączane oraz regulowane w zakresie zmiany koloru RGB oraz temperatury barwowej CCT za pomocą sygnału DALI oraz DMX512, bądź mechanicznych przycisków znajdujących się na obudowie sterownika DP4. Podstawową formą komunikacji konwertera DALI/DMX DP4 jest przewodowe podłączenie do magistrali bazującej na sieci DALI.
Sterownik DALI DP4 wyróżnia się wysoką mocą na wyjściu, bowiem każdy kanał posiada obciążalność na poziomie 12A, co sumarycznie przekłada się na 48A, a ponadto sterownik LED DALI/DMX DP4 ma możliwość wysterowania częstotliwości PWM w bardzo dużym zakresie od 250Hz do 32kHz. Przeznaczony został do montażu na szynę DIN. Posiada również zaciski śrubowe w celu łatwiejszego montażu. Wysoka jakość wykonania natomiast zapewnia 60-cio miesięczny okres gwarancyjny.
- PWM opartych o instalacje led MONO/CCT/RGB/RGBW
- DALI opartych o system sterowania DALI
- DMX opartych o system sterowania DMX512
Cechy sterownika DP4
- Dedykowany do wielu instalacji LED - MONO /CCT /RGB /RGBW
- Podłączenie przewodowe wykorzystujące sygnał DALI bądź DMX
- Możliwość wyzwolenia wyjść poprzez przyciski na obudowie
- Funkcja przełączania przez zero
- Zasilany napięciem stałym 12-48Vdc
- Cztery wyjścia PWM o dużej mocy
- Prąd dla jednego wyjścia 12A
- Maksymalna obciążalność rzędu 2300W (przy 48V)
- Możliwość ręcznego dostępu do wyjść sterownika
- Do komunikacji DALI wykorzystuje standard IEC 62386-101, 102, 207, 209
- Protokół DMX wspierany przez funkcje RDM
- Regulacja częstotliwości PWM od 250Hz do 32kHz
- Posiada wbudowane zabezpieczenia - przeciążeniowe /zwarciowe /odwrócona polaryzacja
- Obudowa przeznaczona do montażu na szynę DIN
- Zaciski śrubowe zapewniające stabilne połączenie
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja

Poznaj serie produktu - Sterowniki DALI
Sterowniki LED DALI, to jasno sprecyzowane urządzenia służące do kontroli oświetlenia LED wykorzystujące cyfrowy system sterowania oparty na sprawdzonej i cenionej na rynku technologii DALI (ang. Digital Addressable Lighting Interface) Produkty z systemu DALI charakteryzują się wspólną siecią (magistralą), do której podłączamy urządzenia odbiorcze. Istotną cechą sterowników DALI jest wysoka synchronizacja wspólnych urządzeń, duże możliwości sterowania oraz spora kompatybilność z uwagi na całą gamę urządzeń współpracujących, w tym nie tylko sterowników do led. Produkty skonstruowane w oparciu o system DALI posiadają wbudowany wyświetlacz LCD, który ukazuje uprzednio ustalony adres, co znaczącą ułatwia dostęp do oświetlenia LED. Niektóre z produktów mogą być również dodatkowo wzbogacone o niezależne sterowanie np. używając wejścia dla przycisku zwiernego..
Dekodery DMX512, to urządzenia pozwalające na przetworzenie sygnału cyfrowego otrzymanego przez urządzenie nadawcze DMX512, na które składać się może panel naścienny czy konsola DMX na pożądany przez nas sygnał PWM (w tym przypadku triak na wyjściu). Pozwala to na wykorzystanie wyjścia sterowanego przez wspomniany system DMX512 do oświetlenia LED na które składać się mogą różne źródła lamp – od prądowych opraw LED, zahaczając o tradycyjne już taśmy LED a ściemniane żarówki 230V. Każdy z uprzednio ustalonego adresu przypisany jest do jednego kanału, przez co możemy stworzyć różne warianty sterowania. Plusem takiego rozwiązania są ogromne możliwości w tworzeniu jeden wspólnej zsynchronizowanej sieci, która jest w pełni gotowa do pracy i przyszłej rozbudowy.

Sterowniki LED DALI z serii DP, to idealne rozwiązanie przeznaczone do sterowania dużym obszarami takimi jak hale czy magazyny przemysłowe. Wiele z obecnych tam lamp LED posiada dedykowane wejścia DALI. System DALI natomiast, to sprawdzony system sterowania cyfrowego, który umożliwia zarządzanie dużą grupą opraw LED w prosty i skuteczny sposób. Sterowanie DALI cechuje przewodowa łączność, co z kolei przekłada się na brak zakłóceń i stabilną pracę podłączonych lamp LED.
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | kontroler DMX/DALI |
| Typ instalacji | 4w1 z możliwością wyboru (MONO/ CCT/ RGB/ RGB+W) |
| System sterowania oświetleniem | DALI /DMX512 |
| Sposób sterowania oświetleniem | przewodowo (DALI/DMX) |
| Ilość obsługiwanych stref/kanałów | 4 kanały |
| Typ wyjść sterownika/ów | CV (stało-napięciowe) |
| Napięcie znamionowe | wej/wyj - 100-240V AC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 4x12A |
| Ilość wyjść sterownika | 4 wyjścia |
| Typ komunikacji | dwukierunkowa |
| Częstotliwość PWM | 250Hz /500Hz /1000Hz /2000Hz /4000Hz /8000Hz /16000Hz /32000Hz (możliwość wyboru) |
| Poziom ściemniania | 65536 poziomów (płynne) |
| Krzywa ściemniania | liniowa / logarytymiczna / gamma 0.1 - 9.9 (możliwość wyboru) |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Współpraca z systemami zewnętrznymi | intrerfejs DALI Bus Standard IEC: 62386-101,102, 207, 208, 209 |
| Temperatura pracy | od -20 do + 50°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | szyna DIN (th35) |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | dynamiczny wyświetlacz OLED |
| Zabezpieczenia | odwrócona polaryzacja / zwarciowe / termiczne |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE, RoHs / EN IEC 55015, EN IEC 61547 / EN 61347-1/-2, EN 62493 |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod producenta | DP4 |
| Kod EAN | 5904063169504 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci

