Sterownik LED prądowy DALI - 4 kanałowy - 12-48V DC 4x 350-1200mA 3-45V - Typ DT6/DT8 - DA4-C(350-1200mA)
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
To urządzenie odbiorcze, służące do uzyskania kontroli nad instalacją oświetlenia LED posiadającą określony prąd wyjściowy o wartości 350-1200mA (np. diody LED). Odbiornik prądowy DA4-C umożliwia dostęp do czterech wyjść, do których podłączone oświetlenie led może być dowolnie sterowane za pomocą systemu sterowania DALI. Sterownik DALI DA4-C umożliwia regulacje koloru RGB, temperatury barwowej CCT w zakresie 2700-6500K oraz jasności za sprawą trybu pracy w standardzie DT6 oraz DT8. Podstawową formą komunikacji odbiornika DA4-C jest przewodowe podłączenie z główną magistralą opartą o sieć DALI. Posiada wbudowany wyświetlacz LCD ukazujący aktualny adres urządzenia. Współpracuje ze standardowymi protokołami komunikacji - IEC 62386-102, IEC 62386-207, IEC 62386-209.
Odbiornik prądowy DALI DA4-C wyróżnia się możliwością regulacji prądu na wyjściu w zakresie od 350 do 1200mA. Regulację tą umożliwiają znajdujące się na obudowie przyciski, które pozwalają ustalić odpowiedni prąd na wyświetlaczu LCD. Posiada również możliwość ustalenia płynności sterowania PWM od wartości 1kHz do 16kHz. Wysoka jakość wykonania natomiast zapewnia 60-cio miesięczny okres gwarancyjny
- DALI jednokolorowych (stałoprądowe)
- DALI ze zmienną temperaturą barwową CCT (stałoprądowe)
- DALI wielokolorowych RGB (stałoprądowe)
- DALI wielokolorowych z dodatkową barwą białą RGB+W (stałoprądowe)
Cechy odbiornika DA4-C
- Dedykowany dla instalacji bazującej na systemie sterowania DALI
- Przeznaczony dla stałoprądowego oświetlenia LED
- Cztery kanały do wykorzystania
- Zakres napięcia wejściowego 12-48V DC
- Zakres napięcia wyjściowego 3-45V DC
- Możliwość regulacji prądu wyjściowego w zakresie 350-1200mA
- Podłączenie przewodowe wykorzystujące sygnał DALI
- Do komunikacji wykorzystuje standard IEC 62386-102, IEC 62386-207, IEC 62386-209
- Pracuje w trybie DT6 oraz DT8-TC, DT8-RGB, DT8-RGBW
- Płynna praca ściemniania w zakresie 0-100%
- Możliwość regulacji częstotliwości PWM (1kHz /2kHz /4kHz /8kHz /16kHZ)
- Szereg dodatkowych zabezpieczeń (termiczne /zwarciowe)
- Wykres ściemniania - logarytmiczny
- Wbudowany wyświetlacz LCD
- Funkcja przeprowadzenia szybkiego testu urządzenia
- Kompaktowa obudowa wraz z otworami do stałego montażu
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja

Poznaj serie produktu - Sterowniki DALI
Sterowniki LED DALI, to jasno sprecyzowane urządzenia służące do kontroli oświetlenia LED wykorzystujące cyfrowy system sterowania oparty na sprawdzonej i cenionej na rynku technologii DALI (ang. Digital Addressable Lighting Interface) Produkty z systemu DALI charakteryzują się wspólną siecią (magistralą), do której podłączamy urządzenia odbiorcze. Istotną cechą sterowników DALI jest wysoka synchronizacja wspólnych urządzeń, duże możliwości sterowania oraz spora kompatybilność z uwagi na całą gamę urządzeń współpracujących, w tym nie tylko sterowników do led. Produkty skonstruowane w oparciu o system DALI posiadają wbudowany wyświetlacz LCD, który ukazuje uprzednio ustalony adres, co znaczącą ułatwia dostęp do oświetlenia LED. Niektóre z produktów mogą być również dodatkowo wzbogacone o niezależne sterowanie np. używając wejścia dla przycisku zwiernego..
Krzywa ściemniania - charakterystyka pracy
Ściemnianie logarytmiczne charakteryzuje się nieproporcjonalną zmianą sygnału PWM w stosunku do ustalonej jasności. W rzeczywistości - niskie wartości ściemniania led realizowanego np. poprzez czuły pilot do led czy panel naścienny będą w skokowy sposób widoczne na podłączonym oświetleniu, zwłaszcza przy niskich wartościach. Zgodnie z przedstawioną charakterystyką - przy ustaleniu na ściemniaczu led poziomu jasności 40% - uzyskamy wartość PWM na poziomie ~20%. A więc wykorzystanie 1/5 zakresu poziomu ściemniania dla ściemniacza do LED, podłączone oświetlenie. np. taśma LED, uzyska prawie połowę jasności. Przy wyższych wartościach powyżej 50% ściemnienia logarytmiczne jest dużo bardziej liniowe i płynne. Tak duża rozbieżność na niskich wartościach, wymaga odpowiedniej czułości aby ustalić żądany poziom jasności. Zatem przy tego typu ściemnianiu istotnym jest zastosować dogodny i wysokiej klasy ściemniacz LED.
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | kontroler DALI |
| Typ instalacji | 4w1 z możliwością wyboru (MONO/ CCT/ RGB/ RGB+W) |
| System sterowania oświetleniem | DALI |
| Sposób sterowania oświetleniem | przewodowo |
| Typ wyjść sterownika/ów | CC (stało-prądowe) |
| Napięcie znamionowe | wej. (odbiornik) – 12-48V DC / wyj. (odbornik) – 3-45V DC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 350-1200mA/kanał |
| Ilość wyjść sterownika | 4 wyjścia |
| Typ komunikacji | dwukierunkowa |
| Częstotliwość PWM | 1kHz / 2kHz / 4kHz / 8kHz / 16kHz (możliwość wyboru) |
| Krzywa ściemniania | logarytmiczna |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Temperatura pracy | od -20 do +55°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | nawierzchniowo |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | wyświetlacz LCD |
| Zabezpieczenia | odwrócona polaryzacja / zwarciowe / termiczne |
| Wymiary | 175 x 46 x 32 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE, RoHs |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod producenta | DA4-C(350-1200mA) |
| Kod EAN | 5904063169436 |
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci

