Sterownik czasowy SIGMA z czujnikiem ruchu ALFA - Zestaw

Dostępność: dostępny w magazynie
Produkt wysyłamy: do 48 godzin
Cena brutto: 377,00 zł 377.00
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 306,50 zł
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
ilość kpl.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: SmartLEDs
Kod produktu: ED00005600

Opis

Sterownik czasowy SIGMA - do oświetlenia schodowego - z modułem czasowym oraz automatem zmierzchowym, to uniwersalne urządzenie sterujące, umożliwiające czasowe załączenie oświetlenia schodowego w ustalonym przez nas przedziale czasowym poprzez wbudowany moduł czasowy. Naruszenie stanu wyjścia przekaźnikowego, pojawi się w momencie wykrycia ruchu poprzez dedykowane czujki ruchu bądź zapadnięciu zmroku, ponieważ sterownik LED sigma, w swojej budowie posiada również wbudowany automat zmierzchowy wraz z sondą światła, którego czułość możemy ustalić przy pomocy potencjometru znajdującego się na obudowie urządzenia. Przeznaczony do zastosowania w różnego rodzaju ciągach komunikacyjnych tj. schody, stopnice czy korytarze.

 

W skład zestawu wchodzą:

 1. Sterownik czasowy SIGMA z czujnikiem zmierzchowym - 1 szt.
 2. Cyfrowy czujnik ruchu ALFA - 1 szt.
 3. Osłona do czujnika ruchu ALFA - 1 szt.

 

Cechy sterownika czasowego:
 1. Wbudowany moduł czasowy oraz automat zmierzchowy
 2. Uniwersalne wyjście przekaźnikowe NO-COM-NC (max 8A. 250VAC/30VDC)
 3. Regulacja czasu pracy dla modułu czasowego
 4. Regulacja progu jasności dla wyłącznika zmierzchowego
 5. Wejście DIS do blokowania działania czujnika
 6. Sygnalizacja stanów pracy przy pomocy diod LED
 7. Możliwość zastosowania zewnętrznego wyłącznika
 8. Sonda światła w zestawie z możliwością zewnętrznego montażu
 9. Niski pobór prądu oraz mocy (max. 500mW/40mA)
 10. Produkt polski - zaprojektowany i wykonany w Polsce
 11. Profesjonalne wykonanie wraz z serwisem u producenta
 12. Miniaturowa obudowa o średnicy 47mm i głębokości 20mm
 13. Montaż przeznaczony do standardowej puszki instalacyjnej o średnicy 60mm
 14. Staranie dopracowany algorytm, zapewniający poprawność działania sterownika

 

Wejścia sterownika SIGMA
 1. +12V - służące do zasilenia sterownika napięciem stałym o wartości 9-14V (typowo 12V)
 2. SENS - jest wejściem sterującym, pozwalającym na podłączenie dedykowanego czujnika ALFA bądź DELTA.
 3. DIS - przeznaczone do blokowania działania sterownika np. poprzez podłączenia sondy światła bądź zewnętrznego wyłącznika.

 

Wyjście sterownika SIGMA

Model sterownika SIGMA posiada jedno wyjście do podłączenia lamp LED. Wyprowadzenia styków przekaźnika NO/NC pozwalają na doprowadzenie obciążenia rezystancyjnego maksymalnie do 8A przy napięciu 250VAC lub do 30VDC.

 

Sygnalizacja stanów pracy sterownika SIGMA
 1. Zielona dioda - sygnalizuje wykrycie obiektu przez czujnik ALFA /DELTA
 2. Niebieska dioda - sygnalizuje stan blokady czujnika (aktywne wejście DIS)
 3. Pomarańczowa dioda: - sygnalizuje stan włączenia przekaźnika wyjściowego

 

Opis działania sterownika czasowego SIGMA

Normalnym stanem sterownika czasowego jest stan spoczynku, w którym żadne wejście nie jest aktywne. W stanie spoczynku oświetlenie jest całkowicie wygaszone. W tym stanie sterownik oczekuje na pojawienie się sygnału na jednym z wejść sterujących, co powoduje rozpoczęcie świecenia.

 1. Moduł czasowy: - Moduł czasowy w sterowniku schodowym SIGMA, działa na zasadzie włączania przekaźnika wyjściowego na określony przez nas czas. W momencie naruszenia wejścia SENS (stan aktywny - wykrycie ruchu) zwierane są styki NO/COM na wyjściu przekaźnika, powodujące załączenie podłączonego oświetlenia. Czas załączenia możemy regulować przy pomocy jednego z potencjometrów o oznaczeniu ,,TIME" znajdującego się na obudowie urządzenia. Sterownik posiada 12 poziomów regulacji zaczynających się od przedziałów 0s do 2 godzin. W momencie ponownego naruszenia, czas włączenia wraca do początkowo ustalonej przez nas wartości.
 2. Automat zmierzchowy: - Wbudowany wyłącznik zmierzchowy aktywuje się po podłączeniu sondy światła do wejścia DIS oraz ustaleniu progu jasności przy pomocy potencjometru ,,LUX" znajdującego się na obudowie urządzenia. Próg czułości zmierzchowej można regulować w zakresie 10 poziomów od 0lx do 1800lx. Sonda światła dostępna w zestawie posiada hermetyczną obudowę i jest zakończona 2-żyłowym przewodem o długości ok. 1 metra z możliwością przedłużenia maksymalnie od 20 metrów.
 3. Zewnętrze sterowanie (blokada czujnika): - Wejście DIS umożliwia blokadę działania sterownika SIGMA (wejścia sens). Oznacza to, że moduł może być sterowany dodatkowo za pomocą zewnętrznego wyłącznika lub wyjścia bez potencjonowanego dowolnego systemu inteligentnego domu. Gdy wyjście czujnika jest aktywne wtedy stan wejścia DIS jest ignorowany.

 

Tabela 1. Regulacja czasu załączenia

Liczba błysków diody ON Przedział czasu włączenia
1 0s-1s
2 1s-2s
3 2s-5s
4 5s-10s
5 10s-30s
6 30s-1min
7 1min-2min
8 2min-5min
9 5min-10min
10 10min-30min
11 30min-1godz
12 1godz-2godz

 

Tabela 2. Regulacja progu jasności

Liczba błysków diody DAY Przedział progu jasności
1 0-30lx
2 30-50lx
3 50-100lx
4 100-150lx
5 150-220lx
6 220 - 280lx
7 280 - 350lx
8 350 - 430lx
9 450 - 660lx
10 600-1800lx

 

Opis schodowego czujnika ruchu Alfa

Schodowy czujnik ruchu ALFA jest jednoelementowym mikroprocesorowym czujnikiem optycznym (odbiciowym) do wykrywania osób oraz innych obiektów. Czujnik ten przeznaczony jest do współpracy z sterownikami schodowymi.

Charakterystyczną cechą czujnika w przeciwieństwie do innych rozwiązań rynkowych, jest fakt że nie wymaga on stosowania urządzenia odbiorczego po przeciwnej stronie sensora. Czujnik ten posiada regulację wykrywania zasięgu od 30 do 100 cm. Może także pracować w dwóch różnych trybach pracy. Czujnik schodowy ALFA działa na zasadzie emisji światła podczerwonego i detekcji światła odbitego od wykrywanego obiektu. Wykrycie przeszkody z zasięgu czujnika powoduje pojawienie się stanu niskiego na wyjściu OUT czujnika.

Tryby pracy czujnika schodowego:
 1. Czujnik odległości (tryb podstawowy) - w tym trybie czujnik sygnalizuje wykrycie obiektu po odebraniu światła odbitego znajdującego się w zakresie ustawionego zasięgu.
 2. Czujnik ruch (tryb dodatkowy) - w tym trybie czujnik sygnalizuje wykrycie ruchu powodującego szybkie zmiany wartości odbitego światła podczerwonego. Ten tryb może być stosowany w sytuacjach, gdy tryb podstawowy nie może być zastosowany (np. gdy naprzeciw czujnika ruchu jest jasna ściana, czujnik zamontowany jest blisko stopni schodów lub wtedy gdy czujnik może być oślepiany przez inne źródła światła itp.).

 

Czujnik wyposażony jest w zdejmowaną osłonę przednią (dostępną w 4 różnych kolorach) - pod którą zostały umieszczone diody do sygnalizacji, diody światła podczerwonego oraz potencjometr do regulacji zasięgu i zmiany trybu pracy. Montaż czujnika wykonywany jest wpustowo w przygotowanym wcześniej otworze o średnicy 35mm bądź bezpośrednio do puszki fi60 w zależności od wyboru typu osłony

Możliwość wyboru typu oraz koloru osłony czujnika schodowego

Możliwość wyboru koloru osłony czujnika schodowego

 

Obudowa modułu czasowego SIGMA przystosowana jest do montażu w standardowej puszce instalacyjnej o średnicy 60mm. Sterownik należy uchronić przed niepożądanymi warunkami środowiskowymi i stosować go wewnątrz pomieszczeń. Sondę światła z kolei możemy zastosować zarówno wewnątrz jak i zewnątrz pomieszczeń.

 

Schemat podłączenia - sterownik czasowy SIGMA

Schemat podłączenia - SIGMA

 

Wszelkie parametry techniczne, pełne opisy, instrukcje oraz karty katalogowe do poszczególnych urządzeń z powyższego zestawu dostępne są na odrębnych stronach każdego z tych urządzeń.

 

Parametry techniczne

Napięcie zasilania sterownika 9-14 V DC
Pobór mocy sterownika (typowy) 250mW (przekaźnik wyłączony) / 500mW (przekaźnik włączony)
Liczba kanałów ( ilość wyjść ) 1
Ilość wejść sterownika 2 ( jedno sterujące SENS, jedno blokujące DIS)
Stopień ochronności IP20
Komunikacja sterownika protokół komunikacji oparty na technologii Bluetooth LE 4.0 wraz z aplikacją na system Android 5.0 lub nowszy
Wejście DIS możliwość zablokowania/odblokowania wejścia DIS
Rodzaj pracy ciągła ( wewnątrz pomieczeń)
Temperatura pracy -10°C - +45°C
Montaż Puszka (fi60)
Wymiary 47mm x 47mm x 20mm
Gwarancja 24 miesiące
Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium