Sterownik schodowy LED S19-S (Standard) z 2 czujnikami ruchu - Zestaw

Dostępność: dostępny w magazynie
Produkt wysyłamy: do 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 897,89 zł 897.89
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 729,99 zł
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
ilość kpl.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 3
Producent: SmartLEDs
Kod produktu: ED00005545

Opis

Mikroprocesorowy sterownik schodowy S19-S (Standard) - przeznaczony do instalacji oświetlenia LED schodów i ciągów komunikacyjnych z oddzielnym sterowaniem każdą lampą LED, który pełni rolę inteligentnego włącznika oświetlenia. Sterownik zapala kolejne lampy LED i po ustalonym czasie po kolei je gasi. Model sterownika schodowego S19-S (Standard) posiada prosty konfigurator umożliwiający ustawienie trzech parametrów konfiguracyjnych (liczby obsługiwanych lamp, ściemnialności lamp oraz czasu świecenia). W przypadku lamp ściemnialnych włącznie i gaszenie oświetlenia LED odbywa się stopniowo, płynnie, a w przypadku lamp nieściemnialnych - skokowo.

W skład zestawu wchodzą:

 1. Sterownik schodowy LED S19-S (Standard) - 1 szt.
 2. Schodowy cyfrowy czujnik ruchu ALFA - 2 szt.

 

Cechy sterownika schodowego S19-S:
 1. Oddzielne sterowanie każdą lampą LED z osobna
 2. Trzy podstawowe parametry konfiguracyjne (liczba lamp LED / ściemnialność lamp / czas świecenia)
 3. Płynne lub skokowe włączanie/wyłączanie lamp LED na określony czas (z
  funkcją przedłużenia świecenia)
 4. Duża obciążalność prądowa wyjść - 2A (dla każdego z 19 wyjść)
 5. Uniwersalne napięcie zasilające do lamp LED 12-24V DC
 6. Efekt "fali świetlnej" - płynne rozjaśnianie i ściemnianie lamp LED (w przypadku lamp ściemnialnych)
 7. Możliwość delikatnego podświetlenia lamp  (2%) w stanie czuwania (dotyczy lamp ściemnialnych)
 8. Dedykowane wejście "DIS" do czujnika zmierzchowego lub zegara astronomicznego
 9. Dwa wejścia do podłączenia czujników ruchu, włączników bezpotencjałowych itp.
 10. Prosta konfiguracja trzech parametrów
 11. Produkt polski - zaprojektowany i wykonany w Polsce
 12. Profesjonalne wykonanie - gwarancja 24 miesiące - serwis u producenta
 13. Zastosowanie wbudowanego ściemniacza, który umożliwia ustawienie jasności i podświetlenia, bez potrzeby zakupu osobnego urządzenia (dotyczy lamp ściemnialnych)
 14. Sterownik schodowy aktywowany manualnie za pomocą łącznika bezpotencjałowego lub automatycznie (czujnik ruchu, fotokomórka itp.)
 15. Prosty w obsłudze wbudowany konfigurator
 16. Prosty i wygodny montaż na szynę DIN (TS-35)
 17. Staranie dopracowany algorytm, zapewniający poprawność działania sterownika

 

Parametry konfiguracyjne sterownika S19-S

Model sterownika schodowego S19-S (Standard) posiada prosty konfigurator umożliwiający ustawienie trzech parametrów konfiguracyjnych (liczby lamp LED, ściemnialności lamp oraz czasu świecenia).

 1. Liczba lamp - określenie wszystkich sterowanych lamp LED (od 3 do 19)
 2. Ściemnialność lamp - określenie czy podłączone lampy LED są ściemnialne
 3. Czas świecenia - określenia czasu świecenia w przedziale od 0s - 240 s

 

Wejścia sterownika S19-S

Sterownik schodowy S19-S ma dwa wejścia sterujące "UP" (ruch w górę), "DOWN" (ruch w dół), oraz jedno wejście blokujące działanie sterownika "DIS" (do podłączenia czujnika zmierzchowego lub zewnętrznego zegara).

 

Wyjścia sterownika S19-S

Model sterownika S19-S posiada 19 wyjść służących do sterowania lampami LED podłączonymi do sterownika. Każde z 19 wyjść posiada dużą obciążalność prądową która wynosi 2A. Do wyjść wyjść sterownika schodowego S19-S można podłączyć zarówno lampy LED ściemnialne (płynne zapalenie/gaszenie lamp, delikatne podświetlenie lamp w stanie spoczynku), jak i nieściemnialne (skokowe zapalenie/gaszenie lamp, brak podświetlenia).

 

Opis działania sterownika schodowego S19-S

Normalnym stanem sterownika schodowego jest stan spoczynku, w którym żadne wejście nie jest aktywne. W stanie spoczynku lampy ściemnialne są podświetlone (na 2% maksymalnej jasności), natomiast lampy nieściamnialne są wygaszone. W stanie spoczynku sterownik oczekuje na pojawienie się sygnału na jednym z wejść sterujących, co powoduje rozpoczęcie świecenia.

 1. Zapalanie - Faza zapalania lamp LED polega na kolejnym zapalaniu poszczególnych lamp, w kolejności od pierwszej do ostatniej (w przypadku gdy naruszone zostało wejście "UP"), od ostatniej do pierwszej (w przypadku gdy naruszone zostało wejście "DOWN".
 2. Świecenie - W fazie świecenia wszystkie lampy LED są zapalone przez ustalony czas. Faza świecenia zostanie przedłużona jeżeli w trakcie świecenia pojawi się sygnał na jednym z wejść sterujących.
 3. Gaszenie - faza gaszenia lamp LED polega na kolejnym gaszeniu lamp - płynnym lub skokowym. W przypadku lamp LED ściemnialnych gaszenie lamp LED polega na ich ściemnieniu od pełnej jasności do wartości podświetlenia (2%). 

 

Ten inteligentny sterownik schodowy LED znajduję swoje zastosowanie do oświetlenia różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych ( w szczególności polecany jest do schodów, stopnic, korytarzy itp.) bądź do oświetlenia sufitów. Jego szeroki zakres współpracy z urządzeniami zewnętrznymi, umożliwia zastosowane czujników ruchu, fotokomórek, mat naciskowych, czujników zmierzchowych, standardowych wyłączników bezpotencjałowych czy też podłączenia do systemów inteligentnego budynku (np. centrali alarmowej).

Film prezentujący podstawową funkcjonalność sterownika schodowego LED

Opis schodowego czujnika ruchu Alfa

Schodowy czujnik ruchu ALFA jest jednoelementowym mikroprocesorowym czujnikiem optycznym (odbiciowym) do wykrywania osób oraz innych obiektów. Czujnik ten przeznaczony jest do współpracy z sterownikami schodowymi.

Charakterystyczną cechą czujnika w przeciwieństwie do innych rozwiązań rynkowych, jest fakt że nie wymaga on stosowania urządzenia odbiorczego po przeciwnej stronie sensora. Czujnik ten posiada regulację wykrywania zasięgu od 30 do 100 cm. Może także pracować w dwóch różnych trybach pracy. Czujnik schodowy ALFA działa na zasadzie emisji światła podczerwonego i detekcji światła odbitego od wykrywanego obiektu. Wykrycie przeszkody z zasięgu czujnika powoduje pojawienie się stanu niskiego na wyjściu OUT czujnika.

Tryby pracy czujnika schodowego:
 1. Czujnik odległości (tryb podstawowy) - w tym trybie czujnik sygnalizuje wykrycie obiektu po odebraniu światła odbitego znajdującego się w zakresie ustawionego zasięgu.
 2. Czujnik ruch (tryb dodatkowy) - w tym trybie czujnik sygnalizuje wykrycie ruchu powodującego szybkie zmiany wartości odbitego światła podczerwonego. Ten tryb może być stosowany w sytuacjach, gdy tryb podstawowy nie może być zastosowany (np. gdy naprzeciw czujnika ruchu jest jasna ściana, czujnik zamontowany jest blisko stopni schodów lub wtedy gdy czujnik może być oślepiany przez inne źródła światła itp.).

 

Czujnik wyposażony jest w zdejmowaną osłonę przednią (dostępną w 4 różnych kolorach) - pod którą zostały umieszczone diody do sygnalizacji, diody światła podczerwonego oraz potencjometr do regulacji zasięgu i zmiany trybu pracy. Montaż czujnika wykonywany jest wpustowo w przygotowanym wcześniej otworze o średnicy 35mm bądź bezpośrednio do puszki fi60 w zależności od wyboru typu osłony.

Możliwość wyboru typu oraz koloru osłony czujnika schodowego

Możliwość wyboru koloru osłony czujnika schodowego

 

Indywidualne zamówienia

Na Państwa życzenie po zakupie możemy dowolnie skonfigurować sterownik według dyspozycji. Oferujemy i przygotowujemy również gotowe zestawy oświetlenia schodowego.

Na indywidualne zamówienia i inwestycje dokonujemy również zmiany korekty algorytmu pracy sterownika według Państwa potrzeb.

Wszelkie parametry techniczne, pełne opisy, instrukcje oraz karty katalogowe do poszczególnych urządzeń z powyższego zestawu dostępne są na odrębnych stronach każdego z tych urządzeń.

 

Parametry techniczne

Napięcie zasilania sterownika 8-14 V DC
Pobór mocy sterownika (typowy) 120 mW
Napięcie pracy wyjść (max) 24 V DC
Obciążenie prądowe wyjść (max) 2A (każde wyjście)
Liczba kanałów ( ilość wyjść ) 19
Wejście do schodów na półpiętro Nie
Zapalanie lamp led automatycznie ( za pomocą czujników, fotokomórek ) lub manualnie ( za pomocą przyciski, włączniki bezpotencjałowe)
Ilość wejść sterownika 3 ( dwa sterujące UP/DN, jedno blokujące DIS )
Liczba sterowanych lamp 3-19
Stopień ochronności IP20
Konfiguracja za pomocą wbudowanego konfiguratora
Liczba parametrów konfiguracyjnych 3
Lampa master Tak
Ściemniacz wbudowany
Rodzaj obciążenia diody LED
Rodzaj pracy ciągła ( wewnątrz pomieczeń)
Temperatura pracy -10°C - +45°C
Montaż Szyna DIN (th-35)
Wymiary 88 mm x 90 mm x 65 mm (5 modułów)
Gwarancja 24 miesiące

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Dodaj opinię (0)

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Infolinia:

Telefon: (32) 445 09 84

Email: sklep@eled.pl

Waluty
Producenci
więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium