Taśma LED 320 SMD 2835 24V 6.4W 159lm/W ciepła 3000K
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Taśma LED 2835 320 SMD 6,4W 24V IP20, to jeden z wysoko wydajnych modeli taśm LED dostępnych w naszym asortymencie. Emituje strumień świetlny rzędu 1020 lumenów na metr przy niskim poborze mocy. Posiada wysoką wydajność świetlną na poziomie 159lm/W. Długotrwała żywotność taśmy LED SMD sprawia, że jest to niezawodne źródło światła, z którego można cieszyć się przez długi czas.
Dzięki łatwej instalacji i możliwości dopasowania do różnych powierzchni, taśma LED znajduje szerokie zastosowanie w oświetleniu dekoracyjnym, podświetlaniu mebli, wystroju wnętrz i wielu innych miejscach. Polecamy ją w szczególności do celów aranżacyjnych, szczególnie do miejsc gdzie potrzebne jest efektywne akcentowe oświetlenie oraz dla klientów ceniących sobie jakość wykonania.
Główne cechy taśmy LED:
- Efektywna wydajność z niskim poborem energii
- Współczynnik oddawania barw CRI - RA≥80
- Wydajność świetlna na poziomie 159lm/W
- 5 lat gwarancji
Podana cena dotyczy 1 mb taśmy LED.
Zakupując kilka mb otrzymują Państwo taśmę LED w jednym odcinku (max. do 5mb). Taśmy LED dostępne są w maksymalnych odcinkach (rolkach fabrycznych) po 5mb, które to są zakończone przewodami przyłączeniowymi.
Wysoka jakość i niezawodność taśm LED

Dbamy o to aby taśmy LED z naszej oferty były budowane na starannie wyselekcjonowanych diodach. Diody montowane na taśmach LED są dobierane głównie pod względem identycznych parametrów, takich jak temperatury barwowej, chromatyczności a także napięcia. Większość naszych taśm LED posiada bardzo dobry współczynnik odchylenia barw (3 SDCM). Odpowiednia selekcja diod LED gwarantuje, iż powstały pasek LED jest pozbawiony przebarwień spowodowanych nieodpowiednią selekcją diod i tworzy równomierne światło o jednakowym odcieniu na całej długości. Proces doboru diod o identycznych parametrach zwany jest jako "BIN"-owanie.
Dbamy również aby podczas składania zamówienia otrzymali Państwo taśmy LED wyłącznie z identycznego BIN-u. Z ciągłym rozwojem technologii LED oraz z przyczyn technologicznych co jakiś czas następuję zmiana BIN-ów, w związku z czym jeżeli Państwa aranżacja oświetleniowa wymaga identycznego i jednolitego światła, należy zadbać o to by paski LED pochodziły z tego samego zamówienia. Każdą taśmę LED oznaczamy także kodami na opakowaniu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zidentyfikować czy dana partia produkcyjna opiera się na tym samym BIN-ie diod LED.
Dzięki wyselekcjonowaniu odpowiednich komponentów oraz ich wysokiej jakości oraz dbałości o szczegóły i precyzji przy budowie, na taśmy LED udzielana jest 5 letnia gwarancja.
Struktura i budowa taśm LED
Na prawidłową pracę a także odpowiednią żywotność taśmy LED, kluczowe znaczenie ma również jej budowa. Prócz istotnego odpowiedniego doboru diod LED oraz rezystorów, ważnym elementem jest także podłoże FPC. W większości taśm LED z naszej oferty stosowana jest wyłącznie podwójna warstwa miedzi w podłożu FPC o odpowiedniej grubości, która ogranicza spadki napięć przy dłuższych odcinkach taśm LED oraz pozwala na efektywniejsze odprowadzenie temperatury.
Na miedzianych warstwach, od góry i dołu stosowana jest ochronna warstwa w białym kolorze. Następnie na tej warstwie umieszcza się odpowiednie oznaczenia i montuje diody LED z rezystorami. Każda z taśm LED wyposażona jest od dolnej warstwy w taśmę dwustronnie klejącą renomowanej firmy 3M. Taśma dwustronnie klejąca umożliwia prosty i trwały montaż do powierzchni. W zależności od modelu paska LED na na górze umieszczane są odpowiednie powłoki do uzyskania odpowiedniej hermetyczności.
Do taśmy LED możesz także potrzebować
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Moc znamionowa | ≤6.4W/mb |
| Temperatura barwy światła (+/- 10%) | biała ciepła (3000K) |
| Wydajność świetlna | 159 lm/W |
| Napięcie znamionowe | 24V DC |
| Znamionowy strumień świetlny | 1020 lm/mb |
| Ilość diod | 64 szt. na mb |
| Zużycie energii | 6.4kWh/1000h (mb) |
| Klasa efektywności energetycznej | D |
| Możliwość ściemniania lub zmiany temp. barwowej | Tak - za pomocą PWM |
| Źródło światła | diody LED SMD 2835 |
| Współczynnik oddawania barw CRI | RA ≥80 |
| Nominalny kąt promieniowania | 120° |
| Dopasowanie barwy światła | SDCM <3 |
| Sekcja cięcia | co 125mm |
| Stopień ochrony | IP20 - niehermetyczna |
| Podłoże FPC | podwójne miedziane podłoże z białą maską ochronną |
| Szerokość | 10mm |
| Wymagana temperatura eksploatacji | -20°C do +50°C |
| Montaż | za pomocą taśmy dwustronnie klejącej 3M (w zestawie) |
| Długość przewodów przyłączeniowych | +/- 150mm (wyłącznie na fabrycznych rolkach 5m/10m/20m) |
| Opakowanie jednostkowe | fabryczna rolka 5mb. |
| Zastosowanie | do wewnątrz |
| Znamionowa trwałość | ≥50000h |
| Deklaracje / Certyfikaty | CE, RoHs |
| Gwarancja | 60 miesięcy (5 lat) |
| Kod producenta | ED00031534 |
| Kod EAN | 5904063165612 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci



