Taśma LED CCT 600 SMD 2835 12V 22W 92lm/W (2700K-6500K) - hermetyczna IP54
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Taśma LED CCT (bicolor) 2835 600 SMD 12V IP54 to model taśmy z możliwością zmiany temperatury barowej z zakresu od 2700K do 6500K. Dzięki zastosowaniu naprzemiennie diod LED 2835 w barwie 2700K oraz 6500K, uzyskujemy możliwość zmiany temperatury barwowej za pomocą odpowiedniego sterownika LED CCT. Emituje duży strumień świetlny rzędu 2035 lumenów na metr przy niskim poborze mocy.
Polecamy ją do celów aranżacyjnych, szczególnie dla klientów chcących uzyskać szeroki zakres temperatury barwowej przy zastosowaniu jednej taśmy LED.
Główne cechy taśmy LED CCT:
- Możliwość regulacji temperatury barwowej w zakresie od 2700K do 6500K
- Stopień hermetyczności IP54
- Współczynnik oddawania barw CRI - RA>80
- Wydajność świetlna na poziomie 92lm/W
- 3 lata gwarancji
Podana cena dotyczy 1 mb taśmy LED.
Zakupując kilka mb otrzymują Państwo taśmę LED w jednym odcinku (max. do 5mb). Taśmy LED dostępne są w maksymalnych odcinkach (rolkach fabrycznych) po 5mb, które to zakończone przewodami przyłączeniowymi.
Wysoka jakość i niezawodność taśm LED

Dbamy o to aby taśmy LED z naszej oferty były budowane na starannie wyselekcjonowanych diodach. Diody montowane na taśmach LED są dobierane głównie pod względem identycznych parametrów, takich jak temperatury barwowej, chromatyczności a także napięcia. Większość naszych taśm LED posiada bardzo dobry współczynnik odchylenia barw (3 SDCM). Odpowiednia selekcja diod LED gwarantuje iż powstały pasek LED jest pozbawiony przebarwień spowodowanych nieodpowiednią selekcją diod i tworzy równomierne światło o jednakowym odcieniu na całej długości. Proces doboru diod o identycznych parametrach zwany jest jako "BIN"-owanie.
Dbamy również aby podczas składania zamówienia otrzymali Państwo taśmy LED wyłącznie z identycznego BIN-u. Z ciągłym rozwojem technologii LED oraz z przyczyn technologicznych co jakiś czas następuję zmiana BIN-ów, w związku z czym jeżeli Państwa aranżacja oświetleniowa wymaga identycznego i jednolitego światła, należy zadbać o to by paski LED pochodziły z tego samego zamówienia. Każdą taśmę LED oznaczmy także kodami na opakowaniu, dzięki czemu jesteśmy w stanie zidentyfikować czy dana partia produkcyjna opiera się na tym samym BIN-ie diod LED.
Dzięki wyselekcjonowaniu odpowiednich komponentów oraz ich wysokiej jakości oraz dbałości o szczegóły i precyzji przy budowie, na taśmy LED udzielana jest 3 letnia gwarancja.
Niewidoczna ochrona hydrofobowa IP54 - "Nano" technologia

Taśma LED o stopniu hermetyczności IP54 zalana została od góry cieniutką powłoką hydrofobową. Powłoka wykonana w "NANO" technologii polega na pokryciu powierzchni taśmy LED cieniutką powłoką hydrofobową, jednocześnie eliminując używany do tej pory tzw. silikon. Taśma pokryta jest ochronną powłoką cząsteczek hydrofobowych o rozmiarach nanometrycznych, dzięki czemu cząsteczki docierają w miejsca dotąd niedostępne, tworząc niewidoczną i niezwykle mocną powłokę ochronną. Głównymi zaletami powłoki "NANO" jest efektywniejsze oprowadzanie temperatury z diod LED, większa niż dotychczas elastyczność paska LED oraz brak zmiany barwy światła. Dzięki lepszemu odprowadzaniu temperatury taśma wykazuje również większą żywotność. Montaż taśmy LED o stopniu hermetyczności IP54 odbywa się za pomocą dwustronnie klejącej taśmy 3M.
Struktura i budowa taśm LED
Na prawidłową pracę a także odpowiednią żywotność taśmy LED, kluczowe znaczenie ma również jej budowa. Prócz istotnego odpowiedniego doboru diod LED oraz rezystorów, ważnym elementem jest także podłoże FPC. W większości taśm LED z naszej oferty stosowana jest wyłącznie podwójna warstwa miedzi w podłożu FPC o odpowiedniej grubości, która ogranicza spadki napięć przy dłuższych odcinkach taśm LED oraz pozwala na efektywniejsze odprowadzenie temperatury.
Na miedzianych warstwach, od góry i dołu stosowana jest ochronna warstwa w białym kolorze. Następnie na tej warstwie umieszcza się odpowiednie oznaczenia i montuje diody LED z rezystorami. Każda z taśm LED wyposażona jest od dolnej warstwy w taśmę dwustronnie klejącą renomowanej firmy 3M. Taśma dwustronnie klejąca umożliwia prosty i trwały montaż do powierzchni. W zależności od modelu paska LED na na górze umieszczane są odpowiednie powłoki do uzyskania odpowiedniej hermetyczności.
Do taśmy LED możesz także potrzebować
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Moc znamionowa | ≤22W/mb |
| Temperatura barwy światła (+/- 10%) | CCT z zakresu 2700K do 6500K |
| Wydajność świetlna | 92lm/W (WW+CW) / 91lm/W (WW) / 98lm/W (CW) |
| Napięcie znamionowe | 12V DC |
| Znamionowy strumień świetlny | 2035 lm/mb |
| Ilość diod | 120 szt. na mb |
| Zużycie energii | 22kWh/1000h (mb) |
| Klasa efektywności energetycznej | F |
| Możliwość ściemniania lub zmiany temp. barwowej | Tak - za pomocą PWM |
| Źródło światła | diody LED SMD 2835 (naprzemian dioda 2700K z diodą 6500K) |
| Współczynnik oddawania barw CRI | RA ≥80 |
| Nominalny kąt promieniowania | 120° |
| Dopasowanie barwy światła | SDCM <3 |
| Sekcja cięcia | co 50mm |
| Stopień ochrony | IP54 - hermetyczna (powłoka hydrofobowa NANO) |
| Podłoże FPC | podwójne miedziane podłoże z białą maską ochronną |
| Szerokość | 10mm |
| Wymagana temperatura eksploatacji | -20°C do +50°C |
| Montaż | za pomocą taśmy dwustronnie klejącej 3M (w zestawie) |
| Długość przewodów przyłączeniowych | +/- 150mm (wyłącznie na fabrycznych rolkach 5m/10m/20m) |
| Opakowanie jednostkowe | fabryczna rolka 5mb. |
| Zastosowanie | do wewnątrz |
| Znamionowa trwałość | ≥50000h |
| Deklaracje / Certyfikaty | CE, RoHs |
| Gwarancja | 36 miesięcy (3 lata) |
| Kod producenta | ED00031569 |
| Kod EAN | 5904063165964 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci



