Bezprzewodowy czujnik ruchu MW 230V z włącznikiem oświetlenia LED SS-B - 360W 230V - Zestaw
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Zestaw bezprzewodowego czujnika ruchu LED Skydance, to gotowy asortyment, składający się z sufitowego czujnika mikrofalowego EH-M oraz włącznika oświetlenia LED 230V SS-B, który umożliwia podłączenie dowolnego urządzenia elektrycznego przeznaczonego na napięcie 230V (np. lampa LED 230V). Sumaryczna moc podłączonego urządzenia elektrycznego nie może przekraczać 360W. Zestaw ten, umożliwia wykrycie ruchu w technologii mikrofalowej i przekazanie sygnału zdalnie do bezprzewodowego wyłącznika LED SS-B. Komunikacja z odbiornikiem jest w pełni bezprzewodowa, ponieważ wykorzystuje sygnał radiowy na poziomie 2,4GHz. Montaż czujnika ruchu obywa się wpustowo, natomiast bezprzewodowy włącznik SS-B należy zamontować w puszce fi60.
- Ustalenie zasięgu detekcji (10%/25%/50%/75%/100%)
- Ustalenie czasu podtrzymania (10s/30s/90s/3min/10min/30min/+∞)
- Regulacja czujnika zmierzchu (10lux/30lux/50lux/100lux/150lux/200lux/Wyłącz)
- Dedykowany dla obwodów elektrycznych 230VAC
- Działa jak klasyczny włącznik ON/OFF
- Zasilanie bezpośrednio z sieci 230VAC
- Jedno wyjście do wykorzystania 230VAC
- Maksymalny dopuszczalny prąd wyjścia 1,5A
- Komunikacja wykorzystująca drogę radiową 2,4Ghz
- Zasięg komunikacji do 30 metrów w terenie otwartym
- Alternatywne formy sterowania (przycisk, pilot led, wejście 0/1-10V)
- Wykorzystuje technologie mikrofalową MW
- Działa na zasadzie wykrywania zmian, emitowanych poprzez fale o wysokiej częstotliwości
- Kąt detekcji czujnika to 360 stopni
- Zasięg wykrywania czujnika na poziomie 20 metrów
- Możliwość regulacji ustawień czujnika (zasięg /czas /czułość)
- Temperatura pracy urządzeń -20 do 50 stopni
- Czujnik montowany w otwór montażowy o średnicy 86mm
- Maksymalna wysokość montażu czujnika ruchu do 10 metrów
- Obudowa włącznika przeznaczona do montażu w puszkę fi60
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- Certyfikat zgodności EU-RED (RED Radio Equipment Directive)
- 5 letni okres gwarancyjny
Poznaj serie produktu - zestawy Skydance

Uwzględniony powyżej produkt, to gotowy zestaw umożliwiający pełną kontrolę nad instalacją bazującą na oświetleniu LED. Tak skonstruowany zestaw cechuje się odpowiednim doborem komponentów, zapewniających tym samym poprawność działania i komunikacji przez co nasz radiowy sterownik led bądź też ściemniacz led będzie odpowiednio dobrany. Wspomniany wariant produktu można indywidualnie konfigurować poprzez dobór urządzeń odbiorczych, co znacznie ułatwia posługiwanie się po karcie produktu.

Bezprzewodowy czujnik do LED wykorzystuje technologie mikrofalową MW, która bazuje na wykrywaniu zmian w otoczeniu, emitowanych poprzez fale o wysokiej częstotliwości, by przesłać ten sygnał zdalnie do odbiornika radiowego LED. Naszym odbiornikiem w tym wypadku jest bezprzewodowy włącznik LED, który pozwala na podłączenie dowolnego urządzenia elektrycznego o maksymalnej mocy 360W i napięciu znamionowym 230V Gdy podłączone urządzenie np. lampa LED, otrzyma załączy ją na 100% jasności przez określony czas. Po upływie ustalonego czasu — urządzenie się wyłączy. Warto wspomnieć również że czujnik ruchu EH-M posiada wbudowany czujnik zmierzchu, który blokuje powyższe działanie gdy w pomieszczeniu jest wystarczająco dużo światła. Pamiętajcie jednak by ustalić tryb pracy na czujniku ruchu. Pozwala na to przycisk DIP znajdujący się na obudowie urządzenia. Należy go przestawić w pozycje "SWITCH". Parametry czujnika ruchu EH-M możemy również regulować poprzez potencjometry znajdujące się pod przednią pokrywą urządzenia. Nawet gdy urządzenie jest zainstalowane, łatwo ją można przekręcić i zmodyfikować ustawienia. Istotne jest również, że do zestawu można zakupić pilot radiowy LED bądź panel naścienny LED i zaprogramować go do włącznika oświetlenia SS-B, by uzyskać dodatkowe sterowanie podłączonym oświetleniem LED.

(1) Gdy w pomieszczeniu jest jasno, to czujnik ruchu EH-M będzie nieaktywny. Wszystko za sprawą sensora zmierzchu, który stale odczytuje ilość luxów w pomieszczeniu. Czujnik zmierzchu oczywiście możemy wyregulować za pomocą jednego z potencjometrów znajdujących się pod przednią pokrywą czujnika ruchu EH-M. (2) Gdy w pomieszczeniu zapanuje zmierzch, wtedy czujnik ruchu dezaktywuje sensor zmierzchu, by mikrofalowy sensor ruchu mógł wyłapywać obiekty w pomieszczeniu. Po detekcji ruchu — Czujnik ruchu EH-M prześle zdalnie sygnał do urządzenia (w tym wypadku jest to nasz bezprzewodowy włącznik SS-B), które z kolei załączy oświetlenie LED na 100% jasności. Światło to będzie załączone przez określony czas. Czas ten określamy za pomocą jednego z potencjometrów znajdujących się pod przednią pokrywą czujnika ruchu EH-M. Warto wspomnieć ze czas ten liczony jest od momentu braku naruszenia czujki, czyli wtedy gdy wyjdziemy z pomieszczenia. (3) - Gdy opuścimy pomieszczenie, a czas świecenia dobiegnie końca, wtedy czujnik ruchu odtworzy dodatkowy tryb, jakim jest tytułowe podtrzymanie jasności oświetlenia LED. Jasność oświetlenia ulegnie zmniejszeniu do poziomu 20%. Jeśli czujnik ruchu zostanie naruszony, ponownie załączy oświetlenie na 100% jasności. (4) Gdy czas podtrzymania świecenia oświetlenia LED ulegnie zakończeniu — wtedy oświetlenie LED zostanie całkowicie wyłączone — do czasu ponownego wykrycia ruchu przez czujnik EH-M. Wtedy proces ten się powieli (patrz. punkt 2).
Bezprzewodowa forma komunikacji – eliminacja kluczowych wad


Urządzenia korzystające z bezprzewodowej komunikacji bazującej na drodze radiowej o określonej częstotliwości muszą w pełni precyzyjnie odbierać wysyłany sygnał i przekazywać go na wyjście urządzenia. Niestety sygnał ten często narażony jest na różnego typu zakłócenia wynikające z zewnętrznych czynników przez co zastosowanie większej ilości odbiorników LED było niegdyś kłopotliwe. Rozwiązaniem jakie oferują przedstawione produkty jest niewątpliwie automatyczna synchronizacja sygnału radiowego wraz z jego ponowną retransmisja. Pozwala to na jednoczesne załączanie wielu odbiorników bez efektu opóźnienia. Szczególnie jest to ważne w wielokolorowym oświetleniu LED, gdzie synchronizacja sygnału odgrywa kluczową role w ustalonych programach dynamicznych. Retransmisja natomiast zwiększa podstawowy zasięg komunikacji, co niewątpliwie zwiększa praktyczność instalacji LED.
Parametry techniczne
| Zasilanie znamionowe | 100-240V AC (czujnik) / 100-240 V AC (wyłącznik) |
| Częstotliwość znamionowa | 50/60Hz |
| Typ czujnika | MW + 2,4Ghz + 0/1-10V (wykrywanie zmian sygnału wysokiej czestotliwości i przekazywanie go do urządzenia odbiorczego lub wejścia 0/1-10V)) |
| Obciążenie znamionowe | 150-360W (w zależności od napiecia) |
| Zużycie prądu | max. 1,3W |
| Regulacja czasu pracy | tak - 10s /30s /90s /3min /10min /20min /30min/∞ |
| Regulacja natężenia zmierzchowego | tak - 10lux /30lux /50lux /100lux /150lux /200lux /Wyłącz |
| Odległość wykrywania | do 20mb |
| Zakres wykrywania | 360° |
| Prędkość wykrywania ruchu | 0,5 - 3m/s |
| Wysokość instalacyjna | maksymalnie do 10 metrów |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Temperatura pracy | -20°C do +50°C |
| Wymiary | fi95mm x 40mm (czujnik ruchu) / fi52mm x 26mm (wyłącznik) |
| Certyfikaty / Deklaracje | CE / RoHS / EMC / RED |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod producenta | ED00041500 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci
