Czujnik światła z wyjściem 1-10V - 50-800 lx - VT-8059
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Czujnik światła 0-10V, to niewielkie urządzenie umożliwiające regulacje natężenia oświetlenia LED znajdującego się wewnątrz pomieszczeń (np. w biurach, pomieszczeniach gospodarczych). Czujnik światła wykorzystuje wbudowany sensor, który odczytuje poziom natężenia światła w pomieszczeniu, ustalając tym samym poziom natężenia oświetlenia w otoczeniu. Czułość odczytu, można regulować przy pomocy potencjometru znajdującego się na obudowie czujnika w zakresie wartości od 50 do 800 lx.
Kąt detekcji światła odbywa się w pełnym zakresie 360 stopni przez co zastosowany element detekcji (fotorezystor) jest czuły na wszelkie zmiany natężenia światła w otoczeniu. Gdy w otoczeniu będzie ciemniej (mniejsza ilość luxów) niż ustalona wartość na potencjometrze urządzenia, wtedy jasność podłączonego oświetlenia LED będzie proporcjonalnie wzrastać, tak by zachować odpowiedni poziom światła w pomieszczeniu.
- Zastosowanie do regulacji natężenia jasności w pomieszczeniu
- Możliwość zmiany czułości światła w zakresie 50-800 lx
- Maksymalny kąt detekcji 360°
- Przeznaczony do urządzeń posiadających wejście 1-10V
- Płynne ściemnianie oraz rozjaśnianie oświetlenia
- Dwa sposoby montażu
- Niewielkie wymiary
Czujnik światła należy podłączyć do urządzenia, które posiada dedykowane wejście 1-10V.
Montaż czujnika światła może odbywać się na dwa sposoby, nawierzchniowo za pomocą przytwierdzenia podstawy (dostępnej w zestawie) za pomocą dwóch wkrętów bądź wpustowo, montując czujnik w płytę g-k lub sufit podwieszany typu arm-strong. Dla najlepszego efektu czujnik powinien znajdować się blisko okna.
Sposób montażu - czujnik światła 1-10V
Zasada działania - czujnik światła 1-10V
- Czujnik światła 1-10V - do ściemniaczy 1-10V - biały - x1 szt.
- Wkręty montażowe - x2 szt.
- Instrukcja użytkownika
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Zastosowanie | do regulacji natężeniem oświetlenia |
| Sygnał wyjściowy | 1-10V DC |
| Czułość nateżenia światła | 50-800lx |
| Zakres ściemniania | od 1% do 100% |
| Kąt detekcji sensora | 360° |
| Element detekcji | fotorezystor |
| Stopień hermetyczności | IP20 |
| Wysokość czujnika (całkowita) | 63,5mm |
| Wysokość czujnika (sensor) | 20,0mm |
| Średnica czujnika (otwór montażowy) | fi16,2mm |
| Średnica czujnika (sensor) | fi21,2mm |
| Szerokość podstawy do montażu | 28,0mm |
| Temperatura pracy | -25 to +50°c |
| Kolor | biały |
| Gwarancja | 24 miesiące |
| Kod producenta | SKU 1369 |
| Kod EAN | 3800157625982 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci

