Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Jak zaaranżować wnętrza za pomocą kolorów LED? - wykorzystaj wielokolorowe oświetlenie LED

0
Jak zaaranżować wnętrza za pomocą kolorów LED? - wykorzystaj wielokolorowe oświetlenie LED

 

Jak zaaranżować wnętrza za pomocą kolorów LED? - wykorzystaj wielokolorowe oświetlenie LED

 

Więc choć pomaluj mi świat, na biało i kolorowo :) Czyli wracamy do naszych ukochanych kolorów. Jeśli chodzi o aranżacje wnętrz, to ostatnim czasem odnoszę wrażenie ze producenci farb czy dekorów do domu, coraz częściej zabiegają o naszą uwagę. A to proste nazwy obrane w skomplikowane mieszanki bądź na odwrót. Ostatnio dosyć popularna marka zastosowała ten zabieg w reklamie, to droczę się z partnerką o to do tej pory od momentu zobaczenia reklamy :) Bo nazywanie koloru groszkowego, zielonym?

 

Tworzy to przekonanie, że aranżacje tworzą tylko przedmioty, że kolory powinny być proste a ich rola nie ma tak dużego wpływu, a zwrócie uwagę jak łatwo zmienia nam się postrzeganie czegokolwiek, jeśli w otoczeniu znajduje się konkretne źródło światła. Kolory mają ogromną moc. Nie wiem, czy ta percepcja dotyczy w głównej mierze introwertyków - to kwestia zapewne dla psychologów, lecz z mojego punktu widzenia dany kolor ma niesamowity wpływ. Ponadto są tak zwane chromoterapie, które rzekomo mają wpływ na nasze zdrowie fizyczne jak i psychiczne.

 

A co w nocy? Zwróćmy uwagę na prestiżowe lokale albo kluby muzyczne, nie wspominam już o wielkich eventach, w których to oświetlenie LED odgrywa kluczowy aspekt. Kolory RGB pozwalają na stworzenie indywidualnego stylu...każdy z nich ma w sobie coś unikalnego, jest to bowiem nasza wizytówka. Dlaczego by nie stworzyć jej w naszym domu? I żeby była jasność, to wszystko o tych nocnych aranżacjach mówił mi znajomy, ja tylko widziałem to na zdjęciach :)

 

Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ to łatwo obrazuje, iż wielokolorowe oświetlenie LED jest trochę zaniedbywane jeśli chodzi o nasze domowe aranżacje. Obecne skupienie na oświetleniu LED dotyczy raczej ekologii, zaś architekci skupiają swoją uwagę na doświetlaniu wnętrz oraz praktyczności tego rozwiązania, a więc w większości są to jednokolorowe źródła LED. Zobaczmy więc, jak możemy wykorzystać wielokolorowe oświetlenie LED do naszych wnętrz.

 

Jak stworzyć kolorową ciągła linie LED? - Wielokolorowe taśmy LED COB

 

Jak stowrzyć kolorową ciągła linie LED? - Wielokolorowe taśmy LED COB
Trzeba przyznać, że wielokolorowe taśmy LED przechodzą swojego rodzaju renesans, a wszystko przez rozwój technologii i rozkwit na nowo diod COB, które kilka chwil temu na rynku pojawiały się jako taśmy COB jednokolorowe. Kwestią czasu było zadebiutowanie na rynku taśm LED COB wielokolorowych bądź taśm LED COB wielokolorowych RGB+CCT. Dlaczego taśmy COB są tak ważne? Ponieważ możemy zastosować dowolną głębokość profilu aluminiowego LED, a i tak zachowamy jednolitą strukturę światła, a przynajmniej taką która jest w pełni zadowalająca. Takie rozwiązanie stwarza jeszcze większe możliwości w oświetleniu różnych wnęk, czy wgłębionych przestrzeni. No i nie oszukujmy się, są dużo estetyczniejsze w odbiorze.

 

Bardzo popularnym zabiegiem stało się obecnie wykorzystywanie lameli oraz diod cyfrowych LED. W połączeniu z drewnianym kolorem lameli oraz czarnymi profilami aluminiowymi zakończonymi czarymi kloszami, możemy uzyskać niepowtarzalny loftowy efekt. Przestrzeń pomiędzy lamelami idealnie do zastososowania średniej wielkości profilu wpustowego LED (w tym celu możemy wykorzystać np. profil aluminiowy LINEA-IN20). Przy zastosowaniu taśm LED RGB+CCT, umożliwiających wysterowanie pełnej palety barw wraz ze zmianą temperatury barwowej, końcowy efekt będzie naprawdę wyjątkowy.

 

[lookbook id="4929"]

 

W łazienkach z kolei często stosowane są hermetyczne profile aluminiowe z serii FLOOR8/12, które wchodzą do kabin prysznicowych, tworząc nowoczesno-futurystyczny klimat. Również profile led pod płytkowe UNI-TILE12, które pozwalają na estetyczne zakończenie płytek bądź montaż w ich narożniku, są świetną opcją. Jeśli dodamy do tego nieco kolorów uzyskanych z wielokolorowych taśm LED COB, to relaks mamy w gratisowym pakiecie.

 

Jak doświetlić wnęki lub gabloty za pomocą kolorów? - Wykorzystaj oprawy typu spotlight LED

Jak doświetlić wnęki lub gabloty za pomocą kolorów? - Wykorzystaj oprawy typu spotlight LED
Moim zdaniem dużym potencjałem mogą wykazać się wielokolorowe oprawy LED spotlight. Są to niewielkie punkty świetlne w formie wpustowych opraw LED, montowanych zazwyczaj w płytę g-k. Modele SL mają dedykowane złącza, ułatwiające szybkie podłączenie a ich małe wymiary idealnie wpasują się np. w gabloty ze szkliwem. Są one również hermetyczne, a więc mogą być użyte w trudniejszych warunkach.

 

Bardzo często również tworzymy różne wnęki czy łuki w pomieszczeniach za sprawą szkieletu g-k, możemy bowiem stworzyć frez, miejsce na zasilacz led oraz sterownik led, lecz wiąże się to z dodatkowymi kosztami no i pracą, a po co? Oprawy spotlight LED mają przewagę, ponieważ montowane są plug and play, prosto w otwór, w którym rozpierają się sprężyny, blokując wypadnięcie oprawy spotlight led. Atutem punktowych źródeł światła LED jest również nich wąski kąt padania światła, przez co możemy wyróżnić dany przedmiot bądź istotny dla nas element wystroju w łatwy sposób. Co prawda one występowały już w starych już halogenach w różnego typu szafach czy segmentach lub nawet teraz jako oświetlenie LED, lecz nie mają one zabudowanego sterownika do led oraz źródła światła, przez co są mniej praktyczne. Idealnie sprawdzą się np. jako podświetlenie białej ściany czy oświetlenie nad telewizorem.
Wykorzrzystanie opraw spotlight LED

Alternatywą jest również wybór odpowiedniej oprawy sufitowej led, pasującej do naszego wnętrza oraz zastosowanie wielokolorowych żarówek LED (o których wspomnimy nieco niżej) Plusem takiego rozwiązania jest szeroki asortyment wyboru samej oprawy, no i fakt że w każdej chwili możemy dokonać

 

Jak łatwo dodać uroku naszemu wnętrzu? - Zastosuj wielokolorowe żarówki LED

Jak łatwo dodać uroku naszemu wnętrzu? - Zastosuj wielokolorowe żarówki LED
Pamiętacie stare halogenowe żarówki, które były pomalowane na konkretny kolor? tak... jedno z marzeń dzieciństwa. Żarówki tego typu miały również wysokie CRI, przez co kolor był naprawdę intensywny z uwagi na wysoką skuteczność oddawania barw, lecz montowane były zazwyczaj bardziej dla bajeru niż w celu użytkowym. Dziś jako dorosły wiem, że dla rodziców skojarzenie było całkiem inne, bo ktoś musiał wkręcać i wykręcać tą gorącą halogenową żarówkę :)

 

Dziś z tego typu nie dogodnień możemy się pośmiać, bowiem sterowanie każdym kolorem, mamy na wyciągniecie dłoni. Co ważne kolorowe żarówki LED RGB+CCT możemy używać w każdej sytuacji, czy to podczas wizyty gości, wieczornej kolacji czy nocnego sensu. Niemal w każdym nowoczesnym mieszkaniu znajdziemy sufitowe oprawy LED z wymiennym źródłem światła GU10. Macie wystawną lampę wiszącą? żaden kłopot- zastosujmy żarówkę led RGB+CCT opartą o gwint E14/E27. Szeroki zakres modelowy pozwala dopasować się do większości lamp LED dostępnych na rynku. A co najważniejsze, mają na tyle duży strumień świetlny, że możemy ich używać jako główne oświetlenie w domach czy mieszkaniach.

 

Co ważne, większość z dostępnych w ofercie wielokolorowych żarówek LED, posiada zintegrowaną formę dostępu do sterowania realizowaną poprzez system zigbee 3.0 wspieraną przez aplikację Tuya Smart. Nie musimy bowiem inwestować w dodatkowe piloty radiowe LED czy panele naścienne.

 

Jak oświetlić całe wnętrze kolorami LED? - Wielokolorowe panele LED / Oprawy downlight LED

Jak oświetlić całe wnętrze kolorami LED? - Wielokolorowe panele LED / Oprawy downlight LED
Z większych gabarytów mamy tradycyjne panele LED lecz w wariancie wielokolorowym, które występują w wymiarach 60x60. Jest to dobra alternatywa jeśli mamy np. sufit typu arm-strong, a nie chcemy stosować zawiesi do LED czy gotowych lamp wiszących. Panele LED tego typu są również wygodne w montażu, a co najważniejsze pozwalają wysterować dowolny kolor RGB lub mieszankę temperatury barwowej CCT - zachowując tym samym, najważniejszą funkcję a więc doświetlenie wnętrza, ponieważ w każdej chwili możemy załączyć jednokolorową barwę światła.

 

Na tle reszty wyróżnia się na pewno downlight LED antiglare a więc przeciwodblaskowa oprawa sufitowa LED. Stosując tego typu oprawę downlight LED uzyskujemy wysoki kąt padania światła, jednocześnie nie narażając się efekt olśnienia, a wszystko z uwagi na wgłębienie w obudowie.

 

Przykładowe wizualizacje z wykorzystnaniem oświetlenia wielokolorowego LED

 

Z pozostałych opraw zostają nam klasyczne oprawy downlight led, które są wpuszczane w przygotowane wcześniej otwór montażowy, One jednak najbardziej pasują do oświetlenia całych wnętrz a nie jak w przypadku wyżej wymienionych spotlightów, które punktowo oświetlają dany obiekt. Chociaż niektóre z downligtów posiadają pierścień, który reguluje w niewielkim stopniu kąt padania światła led.

 

Wielokolorowe szynoprzewody LED? - Teraz już tak.

Wielokolorowe szynoprzewody LED
Dużym zaskoczeniem na rynku okazało się przyjęcie szynoprzewodów jako główne źródło światła w pomieszczeniach. Jeśli chodzi o ten typ światła LED, to producenci raczej zostają spójni. Oferują oni zazwyczaj szynoprzewody LED o białym bądź czarnym wykończeniu wraz z jednokolorowymi oprawami LED do szynoprzewodów. Seria MiBoxer poszła za ciosem, tworząc wielokolorowe szynoprzewody led wraz ze zmianą temperatury barwowej RGB+CCT a co jeszcze ważniejsze, są one oparte o komunikacje radiową oraz bezprzewodową bazującą na protokole zigbee 3.0 wspieranym przez wyżej wymienioną Tuye Smart.

 

Myślę że tego typu źródła światła, to idealny pomysł na różne sale gdzie odbywają się bankiety, wesela czy inne uroczystości. Stworzenie takich szynoprzewodów LED nad stolikami pozwoli na większą kontrolę i dopasowanie atmosfery w zależności od potrzeb. Atutem takich szynoprzewodów LED jest możliwość szybkiego przemieszania lamp LED i spory wybór dedykowanych opraw LED przez co są coraz częściej spotykane. Jeśli jesteś zainteresowany taką opcją - napisz na dział handlowy a przygotujemy ofertę stworzoną dla Ciebie.

 

Jak sami widzicie - ile pomysłów, tyle rozwiązań. Pochwalcie się w komentarzu, co Wy stworzyliście na wielokolorowym oświetleniu LED i jakich komponentów użyliście. Albo może macie dopiero w planach stworzyć jakiś własny projekt, napisz do nas a postaramy się go zrealizować.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: (32) 445 09 84

Email: sklep@eled.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium