Konwerter sygnału sterowania DALI (2,4GHz /Push) - sterowanie radiowe - 6w1 - 230VAC - DA-ML
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Konwerter sygnału sterowania DALI (2,4GHz /Push) - sterowanie radiowe - 6w1 - 230VAC - DA-ML, to sterownik w formie konwertera DALI, który wykorzystuje bezprzewodową drogę radiową o częstotliwości 2,4GHz, by móc sterować wyjściem urządzenia DA-ML, które z kolei może być podłączone do kontrolera DALI. Konwerter DA-ML posiada jedno wyjście DALI, dla którego możemy określić jeden z sześciu dostępnych trybów pracy. Może on bowiem pracować w trybach dedykowanych dla jednokolorowego oświetlenia LED, ze zmienną temperaturą barwową CCT, wielokolorową RGB, wielokolorową z barwą białą RGB+W, wielokolorową ze zmienną temperaturą barwową RGB+CCT. Dostępne przyciski obrotowe na obudowie sterownika DALI umożliwiają ustalenie dowolnego adresu w przedziale od 0 do 64 oraz dowolnego grupy od 1 do 15. Konwerter DALI DA-M zasilany jest napięciem sieci 230VAC. Posiada wejście Push DIM pozwalające na podłączenie przycisku zwiernego.
Sterownik DALI DA-ML charakteryzuje się zdalną komunikacją bazującą na częstotliwości 2,4GHz, której zasięg łączności wynosi 30 metrów w otwartych przestrzeniach. To właśnie radiowy sygnał jest konwertowany na sygnał cyfrowy DALI, który może być wykorzystywany do kontroli dowolnego urządzenia DALI pracującego w standardzie DT6, DT7, DT8-TC, DT8-RGB czy DT8-RGBW. Przeznaczony został do nawierzchniowego montażu. Sterownik DALI DA-ML został wykonany z wysoko jakościowych komponentów, które zapewniają 60-cio miesięczny okres gwarancyjny.
- DALI wykorzystujących system komunikacji DALI
Cechy sterownika DA-ML
- Przeznaczony do instalacji bazującej na systemie DALI
- Konwertuje sygnał radiowy 2,4Ghz na DALI
- Zasilanie poprzez sieć 230VAC
- Możliwość podłączenia dowolnego dekodera DALI
- Wspierany przez protokół - DT6/DT7/DT8-TC/DT8-RGB/DT8-RGBW
- Sześć trybów pracy - Mono/CCT/RGB/RGBW/RGBCCT/Switch
- Możliwość ustalenia 64 adresów oraz 15 grup
- Bezprzewodowa komunikacja poprzez drogę radiową 2,4GHz
- Zasięg komunikacji radiowej wynosi 30 metrów
- Do komunikacji wykorzystuje standard IEC 62386 (DALI)
- Uzyskanie kontroli poprzez przycisk zwierny
- Dioda sygnalizacyjna prace urządzenia
- Przeznaczony do nawierzchniowego montażu
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja
Poznaj serie produktu - Sterowniki DALI
Sterowniki LED DALI, to jasno sprecyzowane urządzenia służące do kontroli oświetlenia LED wykorzystujące cyfrowy system sterowania oparty na sprawdzonej i cenionej na rynku technologii DALI (ang. Digital Addressable Lighting Interface) Produkty z systemu DALI charakteryzują się wspólną siecią (magistralą), do której podłączamy urządzenia odbiorcze. Istotną cechą sterowników DALI jest wysoka synchronizacja wspólnych urządzeń, duże możliwości sterowania oraz spora kompatybilność z uwagi na całą gamę urządzeń współpracujących, w tym nie tylko sterowników do led. Produkty skonstruowane w oparciu o system DALI posiadają wbudowany wyświetlacz LCD, który ukazuje uprzednio ustalony adres, co znaczącą ułatwia dostęp do oświetlenia LED. Niektóre z produktów mogą być również dodatkowo wzbogacone o niezależne sterowanie np. używając wejścia dla przycisku zwiernego.
System DALI przedstawiony na powyższym zdjęciu, to prosty sposób na stworzenie rozbudowanej instalacji LED, która cechuje się wymianą danych bez zakłóceń nawet w przypadku dużych sieci. Bazowym założeniem sieci DALI jest przewodowa komunikacja wykorzystująca wspólną sieć DALI, do której możemy podłączyć urządzenia sterujące jak np. panele naścienne LED DALI, sterowniki DALI z wejściem PC czy czujniki z sensorami DALI. Z kolei do urządzeń odbiorczych możemy zaliczyć różnego typu ściemniacze do LED DALI, przekaźniki DALI czy różnego rodzaju zasilacze LED z wejściem DALI. Warto wspomnieć ze system ten posiada konwertery, umożliwiające korzystanie z takich metod sterowania jak DMX512 czy komunikacja oparta na częstotliwości radiowej 2,4GHZ w formie pilotów do LED.
Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | kontroler DALI |
| Typ instalacji | 6w1 z możliwością wyboru (MONO/ CCT/ RGB/ RGB+W/ RGB+CCT/ SWITCH) |
| System sterowania oświetleniem | DALI |
| Sposób sterowania oświetleniem | radiowo (2,4GHz / przycisk zwierny) |
| Typ wyjść sterownika/ów | DALI (cyfrowe) |
| Napięcie znamionowe | wej. - 100-240V AC / wyj. - 16V DC (Dali) |
| Ilość wyjść sterownika | 1 wyjście |
| Typ komunikacji | dwukierunkowa |
| Zasięg komunikacji | do 30 metrów w terenie otwartym |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Współpraca z systemami zewnętrznymi | intrerfejs DALI Bus Standard IEC: 62386-101,102, 207, 208, 209 |
| Temperatura pracy | od -20 do +55°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | nawierzchniowo |
| Kolor | biały |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | typ kontroli DT6, DT8-TC, DT8-RGB, DT8-RGBW, DT7-Switch |
| Wymiary | 140 x 38 x 20,5 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE, RoHs, EMC |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod producenta | DA-ML |
| Kod EAN | 5903271050413 |
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci


