Odbiornik LED 5w1 (ZigBee) - MONO /CCT /RGB /RGB+CCT - 12-48V DC 15A - Zigbee 3.0 - ZL5
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Odbiornik LED radiowy ZL5 5w1 (15A) - Zigbee 3.0, to produkt umożliwiający bezprzewodowe sterowanie oświetleniem LED. Urządzenie posiada pięć wyjść, pozwalających na zastosowanie odbiornika w różnych instalacjach LED. W zależności od trybu pracy, urządzenie może pracować przy oświetleniu monochromatycznym (MONO/ CCT) oraz wielokolorowym (RGB /RGB+W oraz RGB+CCT). Budowa urządzenia, pozwala na komunikowanie się ze sterownikiem led przy użyciu drogi radiowej w zakresie 30 metrów w terenie otwartym bądź poprzez protokół komunikacji zigbee 3.0. Łączność takiego urządzenia realizowana jest z wykorzystaniem bramki zigbee 3.0, to właśnie przez nią odbiornik komunikuje się z aplikacją mobilną bądź urządzeniem nadawczym wspieranym przez system zigbee 3.0.
Istotną cechą odbiornika led jest jego funkcjonalność. Odbiornik ZL5 posiada możliwość zastosowania go do każdej instalacji (MONO /CCT /RGB /RGBW/ RGB+CCT) Dotychczas w przypadku instalacji mieszanych w pomieszczeniach np. monochromatycznych i RGB, należało zastosować osobne zestawy do każdego z nich. Ponadto posiada możliwość przypisania do aplikacji Tuya Smart, która umożliwia kontrole oświetlenia poprzez aplikacje przeznaczoną na urządzenia mobilne (np. smartfon, tablet).
Innowacyjnym rozwiązaniem odbiornika jest współpraca z nowoczesnymi systemami głosowymi Amazon Echo/Google Home oraz Ikea Tradfri czy Philips Hue. Inteligentny system łączy się z naszą aplikacją, stanowiąc dodatkowy filar sterowania dla asystenta głosowego Alexa bądź Google Assistans, który przy pomocy głosowych komend, pozwala na wysterowanie np. natężenia jasności bądź koloru w danych pomieszczeniach.
- MONO - jednokolorowych
- CCT - ze zmienną temperaturą barwową
- RGB - wielokolorowych
- RGB+W - wielokolorowych z dodatkową barwą białą
- RGB+CCT - wielokolorowych z zmienną temperaturą barwową
- Zastosowanie dla instalacji MONO /CCT /RGB /RGB+W/ RGB+CCT
- Szeroki zakres napięcia wej/wyj o zakresie 12-48V DC.
- Maksymalna obciążalność prądowa 15A
- Współpraca z protokołem komunikacji Zigbee 3.0
- Komunikacja poprzez protokół Zigbee 3.0 wynosi 100 metrów
- Alternatywna zdalna komunikacja z pilotem radiowym
- Zasięg komunikacji drogi radiowej wynosi 30 metrówPrzedłużenie sygnału radiowego (retransmisja sygnału)
- Wspólna synchronizacja urządzeń znajdujących się w instalacji
- Integracja z system głosowym Amazon Echo oraz Google Home
- Wsparcie systemów sterowania Philips Hue oraz Ikea Tradfri
- Możliwość stworzenia bardzo dużej instalacji LED
- Niewielkie rozmiary urządzenia
Natomiast podstawową komunikacją odbiornika ZL5 z nadajnikiem jest droga radiowa. Sygnał radiowy oparty jest o częstotliwość rzędu 2.4GHz, którego zasięg wynosi 30 metrów w otwartym terenie, lecz przy użyciu większej ilości odbiorników, sygnał ten ulega wydłużeniu dzięki technologii retransmisji sygnału. Warunkiem takiej pracy jest ulokowanie kolejnego urządzenia odbiorczego w obrębie 30 metrów. Wartym zaznaczenia jest również wspólna synchronizacja urządzeń, nie powodująca przy tym opóźnień wynikających z braku stosowania przewodów podczas instalacji.
Bramka Zigbee
Aby móc wykorzystać protokół zigbee 3.0 należy dołączyć do instalacji dodatkowy moduł ZB-BOX1 lub ZB-BOX2.
Urządzenie to znajduję się w powyższej liście bądź zakładce "Produkty powiązane"
Współpraca z Amazon Alexa oraz Google Home - steruj za pomocą komend głosowych
Innowacyjnym rozwiązaniem odbiorników z tej serii jest współpraca z nowoczesnym systemem głosowym Amazon Echo oraz Google Home. Inteligentny system łączy się z naszą aplikacją, stanowiąc dodatkowy filar sterowania dla asystenta głosowego Alexa bądź Google Assistans, który przy pomocy głosowych komend, pozwala na wysterowanie np. natężenia jasności bądź koloru w danych pomieszczeniach. Ponadto pozwalają na zintegrowanie urządzeń z zewnętrznymi systemami takimi jak Philips Hue oraz Ikea Tradfri.
Bezprzewodowe sterowanie - retransmisja oraz auto synchronizacja sygnału radiowego
Poznaj charakterystyczne cechy odbiornika led

Wsparcie urządzeń poprzez sieć Zigbee 3.0 pozwala na dodatkowe możliwości dla sterowników led, bowiem dedykowana aplikacja przeznaczona dla produktów marki MiBoxer umożliwia takie funkcje jak - ustalanie własnych scen, biorytm czy pięć różnych trybów działania takich jak - tryb nocny, czasowy, muzyczny, ruchu czy tryb nie przeszkadzać.

Mimo iż odbiornik Miboxer ZL5 bazuje w głównej mierze na technologii zigbee 3.0 która do swojej komunikacji wykorzystuje bezprzewodową aplikacje Tuya Smart - wspierany jest również poprzez drogę radiową. Umożliwia to przypisanie szeregu sterowników LED na które składają się piloty radiowe LED oraz panele naścienne LED. Zasięg komunikacji w przypadku zastosowania widocznych na obrazku produktów jest standardowa i wynosi 30 metrów w terenie otwartym.

Sterownik LED ZL5 mimo swoich ogromnych możliwości z zakresu komunikacji, może poszczycić się również ogromną uniwersalnością, bowiem wykorzystany może zostać do każdej instalacji LED składającej się np. z taśmy LED. Za pomocą jednego przycisku możemy ustalić czy sterownik LED ZL5 ma pracować w trybie monochromatycznym czy wielokolorowym ze zmienną temperaturą barwową.

Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | odbiornik radiowy |
| Typ instalacji | 5w1 z możliwością wyboru (MONO/ CCT/ RGB/ RGB+W/ RGB+CCT) |
| System sterowania oświetleniem | PWM |
| Sposób sterowania oświetleniem | technologia WiFi oraz dodatkowo radiowo, (bramka ZigBee, 2.400-2.480Ghz) |
| Typ wyjść sterownika/ów | CV (stało-napięciowe) |
| Napięcie znamionowe | wej/wyj - 12-48V DC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 15A |
| Ilość wyjść sterownika | 5 wyjść |
| Typ komunikacji | jednokierunkowa |
| Zasięg komunikacji | do 100 metrów w terenie otwartym (zigbee) oraz 30 metrów (droga radiowa) |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | załączenie oświetlenia |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Współpraca z systemami zewnętrznymi | protokół ZigBee (Tuya App) |
| Temperatura pracy | od -10 do + 40°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | nawierzchniowo |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | współpraca z Philips Hue oraz IKEA Tradfri |
| Wymiary | 124 x 38 x 23 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE, RoHs |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące |
| Kod producenta | ZL5 |
| Kod EAN | 6970602183811 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci

