Oprawa sufitowa RGB+CCT (RGBWW) typu downlight LED 9W hermetyczna IP54 - FUT079
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Oprawa sufitowa RGB+CCT (RGBWW) typu downlight LED 9W hermetyczna IP54 - FUT079, to lampa skonstruowana w oparciu o diody LED COB o mocy 9W z możliwością uzyskania dowolnego koloru RGB wraz z możliwością zmiany temperatury barwowej CCT przy pomocy pilota radiowego LED lub panela naściennego LED. Oprawy led tego typu znajdą swoje zastosowanie w różnego rodzaju obiektach takich jak pomieszczenia biurowe, gospodarcze czy przemysłowe. Budowa oprawy typu downlight LED, umożliwia wpuszczenie jej w przygotowany otwór np. w płycie karton-gips. Oprawa sufitowa Mi-Boxer współpracuje ze sterownikami led z serii Mi-Boxer. Zasilana jest bezpośrednio z sieci 230VAC.
Oprawa sufitowa FUT079 została skonstruowana z myślą o przyjaznym użytkowaniu dla naszych oczu. Bowiem posiada ona specjalne wgłębienie w obudowie, w której umiejscowiony jest dyfuzor o współczynniku olśnienia UGR 19 wraz z dioda LED COB, która skutecznie rozprowadza światło po głębieniu oprawy LED. Zabieg ten sprawia iż emitowane światło nie powoduje efektu olśnienia, gdyż nasz wzrok nie jest na to bezpośrednio narażony. Cechą charakterystyczną oprawy downlight LED FUT079 jest jej wodoszczelność z uwagi na obudowę skonstruowaną o stopień hermetyczności IP54. Pozwala to na zastosowanie lampy LED w podbitkach domu czy w miejscach wilgotnych wewnątrz jak np. łazienka.
- Brak efektu olśnienia UGR <19
- Strumień świetlny na poziomie 770lm
- Kąt padania światła 60 stopni
- Możliwość zmiany temperatury barwowej CCT
- Uzyskanie dowolnego koloru z palety barw RGB
- Zasięg komunikacji radiowej wynosząca 30 metrów
- Możliwość przedłużenia sygnału radiowego poprzez retransmisje
- Alternatywne sterowanie przy pomocy Wi-Fi (opcja dodatkowa)
- Alternatywne sterowanie przy użyciu głosowych systemów (opcja dodatkowa)
- Współczynnik oddawania barw CRI >80
- Hermetyczna obudowa o stopniu IP54
- Montaż umożliwiający wpuszczenie w płytę G-K
- Solidna konstrukcja wykonana z aluminium
- Długa żywotność
Łączność opraw typu downlight z serii Mi-Boxer, charakteryzuje się bezprzewodową komunikacją realizowaną poprzez drogę radiową z urządzeniem sterującym typu pilot lub panel naścienny. Zasięg takiego połączenia wynosi 30 metrów w terenie otwartym, pod warunkiem że nie jest on narażony na różnego typu zakłócenia. Produkty współpracujące z produktem FUT082, znajdą Państwo przedstawione w zakładce ,,produkty powiązane".
Możliwość sterowania Wi-Fi
Aby uzyskać dostęp do sterowania poprzez sieć Wi-Fi należy zakupić odpowiedni moduł, który znajdą Państwo w zakładce ,,Produkty powiązane"
Współpraca z Amazon Alexa oraz Google Home - steruj za pomocą komend głosowych

Innowacyjnym rozwiązaniem oprawy downlight jest współpraca z nowoczesnym systemem głosowym Amazon Echo oraz Google Home. Inteligentny system łączy się z naszą aplikacją, stanowiąc dodatkowy filar sterowania dla asystenta głosowego Alexa bądź Google Assistans, który przy pomocy głosowych komend, pozwala na wysterowanie np. natężenia jasności bądź koloru w danych pomieszczeniach. Aby w pełni korzystać z tej możliwości należy zakupić dodatkowy moduł WL-BOX2, który również umożliwi bezprzewodowe sterowanie wykorzystując przy tym naszą sieć WiFi.
Bezprzewodowe sterowanie - retransmisja oraz auto synchronizacja sygnału radiowego
Podstawową komunikacją oprawy downlight LED FUT079 z nadajnikiem jest droga radiowa. Sygnał radiowy oparty jest o częstotliwość rzędu 2.4GHz, którego zasięg wynosi 30 metrów w otwartym terenie, lecz przy użyciu większej ilości opraw, sygnał ten ulega wydłużeniu dzięki technologii retransmisji sygnału. Warunkiem takiej pracy jest ulokowanie kolejnego urządzenia odbiorczego (oprawy LED) w obrębie 30 metrów. Wartym zaznaczenia jest również wspólna synchronizacja urządzeń, nie powodująca przy tym opóźnień wynikających z braku stosowania przewodów podczas instalacji. Gdy w instalacji znajduję się większa ilość odbiorników kontrolowana przez jedno urządzenie nadawcze, wówczas instalacja wspólnie synchronizuje się podczas pracy, nie powodując przy tym opóźnień w czasie działania urządzeń.
Poznaj charakterystyczne cechy oprawy LED


Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Moc znamionowa | 9W |
| Temperatura barwy światła (+/- 10%) | RGB+CCT (CCT 2700K do 6500K) |
| Znamionowy strumień świetlny | 770 lumenów |
| Napięcie znamionowe | 100-240V AC, 50/60Hz |
| Nominalny kąt promieniowania | 60 stopni |
| Współczynnik oddawania barw CRI | RA >80 |
| Współczynnik olśnienia | UGR<19 |
| Zużycie energii | 9 kWh/1000h |
| Współczynnik mocy lampy | PF >0.5 |
| Stopień ochrony IP | 54 |
| Ognioodporność | Nie |
| Kolor oprawy | biały / czarny |
| Materiał wykonania | stop aluminium + poliwęglan (PC) |
| Kształt oprawy | okrągły |
| Montaż oprawy | wpustowy |
| Lampa jest przeznaczona do ściemniania | tak |
| Możliwość zmiany kolorów | tak |
| Sposób sterowania | droga radiowa (pilot / panel) |
| Zasięg komunikacji radiowej | do 30 metrów (z możliwością wydłużenia poprzez zastosowanie kolejnej oprawy) |
| Zasilacz | w komplecie |
| Typ diod LED | COB |
| Czas rozświetlania (60%) / (95%) | < 2s |
| Zawartość rtęci w lampie | brak |
| Wymagana temperatura eksploatacji | od -10 do +40 °C |
| Wymiary oprawy [mm] | fi88x68mm |
| Wymagany otwór montażowy do montażu wpustowego [mm] | fi75mm |
| Waga oprawy | 0.38 kg |
| Deklaracje / Certyfikaty | CE, EMC, LVD, RED |
| Gwarancja producenta | 24 miesiące (2 lata) |
| Kod producenta | FUT079 |
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci

