Profil aluminiowy LED KOZUS surowy z kloszem
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Architektoniczny profil aluminiowy LED KOZUS w srebrnym nieanodowanym kolorze, wykonany przez polską firmę KLUŚ z aluminium surowego. Przeznaczony jest do montażu wpustowego w zabudowie kartonowo-gipsowej, jako oświetlenie główne i dekoracyjne, stosowane we wszelkich obiektach kulturalnych, handlowych, rozrywkowych, hotelowych i restauracyjnych, jako oświetlenie łazienek, biur, lobby, sal konferencyjnych i multimedialnych. Profil aluminiowy LED KOZUS zamontowany w sufitach podwieszanych, płytach karton - gips (GK), czy wnękach będzie doskonałym dodatkiem dekoracyjnym, nadając przy tym pomieszczeniu wyjątkowy i innowacyjny charakter.
Łatwy montaż profilu aluminiowego KOZUS do płyt gipsowo-kartonowych 16mm - 0.63", za pomocą klejów montażowych, zapewnia estetyczne zintegrowanie się profilu z powierzchnią montażu oraz jego stabilne zamocowanie w suficie podwieszanym. Zaleca się wzmocnić miejsce gipsowania profilu siatką zbrojącą pod gładź gipsową. Takie rozwiązanie pozwala na stworzenie końcowego efektu spójności całej instalacji. W profilu może zostać zamontowana taśma LED, o maksymalnej szerokości klejenia do 24mm. W celu uzyskania pełnej estetyki i ochrony paska LED przed wszelkimi zanieczyszczeniami, profil powinien zostać zakończony zaślepkami.
Po zamontowaniu profilu aluminiowego LED KOZUS jego aluminiowe brzegi pozostają niewidoczne, dając efekt idealnie czystej linii światła. Profil ten posiada także w swej ofercie szeroką gamę dedykowanych, kompatybilnych łączników kątowych i prostych z serii "ZM" ("ZM-T60"-(45°/60°/90°), "ZM-NA"-(120°), "ZM"-(45°/60°/90°/120°/135°/180°), "ZM-PION"-(45°/60°/90°/120°/135°), "ZM-MINI"-(180°)), pozwalających na pełną stabilizację i prawidłowe ułożenie zamontowanego profilu. Połączenia profili z zastosowaniem dedykowanych łączników z serii "ZM" ułatwiają późniejsze wykończenie i zapewniają większą trwałość i estetykę budowanej oprawy. Możliwość łatwego łączenia profilu w ciągi pozwala na tworzenie geometrycznych kształtów opraw oświetleniowych oraz ich elastyczne dostosowanie do wszelkich potrzeb projektowych.
Profil aluminiowy LED to także doskonały radiator, dzięki któremu ciepło wydobywane ze źródła LED zostanie znakomicie odprowadzone. Takie rozwiązanie stwarza przede wszystkim lepsze warunki dla diod przedłużając znacznie ich żywotność. Listwy aluminiowe LED stanowią doskonałe zabezpieczenie taśmy LED przed mechanicznym uszkodzeniem a także sprawiają, iż montaż jest o wiele bardziej trwalszy z porównaniem do bezpośredniego przyklejenia taśmy do podłoża.
Do zabezpieczenia oprawy w czasie montażu, zaleca się stosowanie wkładki ochronnej TECH-22.
Film instruktażowy - prezentacja profilu aluminiowego LED KOZUS
Główne zastosowania i cechy dla profilu LED KOZUS:
- oświetlenie główne i dekoracyjne łazienek, biur, lobby, sal konferencyjnych itp.
- montaż wpustowy do płyt GK: 16 mm - 0.63"
- wymiary(szer./wys.): 66,8 mm x 17,5 mm
- możliwość wklejenia taśm LED do maksymalnej szerokości: 24 mm
- linia światła zlicowana z powierzchnią
- możliwość zaślepienia profilu dedykowaną maskownicą
- możliwość uzyskania stopnia ochrony oprawy: IP20 / IP65
Schemat montażowy profilu LED KOZUS z kompatybilnymi akcesoriami
[lookbook id="6455"]
Kompatybilne osłony:
Kompatybilne maskownice:
- MP-22 - maskownica do zaślepienia / zabudowania profilu
Dostępne osłony do profilu aluminiowego LED KOZUS
Dla większości profili do taśm LED zostały dobrane kompatybilne osłony, które pozwalają na jeszcze lepszą ochronę źródła światła LED, poprawiając jej estetykę a także pomagając zaplanować świadomy wybór efektu świetlnego. Klosze do listw aluminiowych LED różnią się stopniem transparentności pochłaniających w większym lub mniejszym stopniu ilość emitowanego światła. Klosze mleczne (w niektórych profilach) w połączeniu z odpowiednią taśmą pozwalają na osiągnięcie efektu ciągłej linii światła. Każda z osłon dzięki swej transparentności różni się także stopniem widoczności punktów LED.

- Osłona LIGER-22 "Satynowa" - (transparentność 70%) - klosz zatrzaskowy, wklikiwany do profilu. Wersja mleczna klosza o matowej powierzchni tworzy efekt jednolitej poświaty (w głębszych profilach jednolitej linii) a także niweluje efekt olśnienia.
- Osłona LIGER-22 "Czarna" - (transparentność 22%) - klosz zatrzaskowy. Czarna wersja klosza doskonale komponuje się z czarnymi profilami LED tworząc jednolitą czarną powierzchnię razem z profilem. Mimo, że jest to klosz czarny - nie zmienia on barwy światła zainstalowanego w profilu.
- Osłona HS-22 "Mleczna" - (transparentność 65%) - klosz zatrzaskowy, wklikiwany do profilu. Wersja mleczna klosza o połyskującej powierzchni tworzy efekt jednolitej poświaty (w głębszych profilach jednolitej linii) a także niweluje efekt olśnienia.
- Osłona HS-22 "Przezroczysta" - (transparentność 88%) - klosz zatrzaskowy, wklikiwany do profilu. Wersja klosza transparentna inaczej "przezroczysta", ma za zadanie przepuścić jak największą część emitowanego światła przez taśmę LED.
- Osłona G-22S "Satynowa" - (transparentność 86%) - klosz zatrzaskowy, wklikiwany do profilu. Wersja mleczna klosza o matowej powierzchni tworzy efekt jednolitej poświaty (w głębszych profilach jednolitej linii) a także niweluje efekt olśnienia. Atutem klosza jest jego budowa w kształcie "kwadratowej tuby".
- Osłona G-22S "Półprzezroczysta" - (transparentność 89%) - klosz zatrzaskowy, wklikiwany do profilu. Wersja szroniona lekko rozprasza światło wytworzone przez źródło światła LED. Atutem klosza jest jego budowa w kształcie "kwadratowej tuby".
- Osłona G-22S "Czarna" - (transparentność 15%) - klosz zatrzaskowy. Czarna wersja klosza doskonale komponuje się z czarnymi profilami LED tworząc jednolitą czarną powierzchnię razem z profilem. Mimo, że jest to klosz czarny - nie zmienia on barwy światła zainstalowanego w profilu. Atutem klosza jest jego budowa w kształcie "kwadratowej tuby".
- Osłona G-22R "Półprzezroczysta" - (transparentność 89%) - klosz zatrzaskowy, wklikiwany do profilu. Wersja szroniona lekko rozprasza światło wytworzone przez źródło światła LED. Atutem klosza jest jego budowa w kształcie "tunelu".
- Osłona G-22R "Przezroczysta" - (transparentność 95%) - klosz zatrzaskowy, wklikiwany do profilu. Wersja klosza transparentna inaczej "przezroczysta", ma za zadanie przepuścić jak największą część emitowanego światła przez taśmę LED. Atutem klosza jest jego budowa w kształcie "tunelu".
- Osłona G-22R "Czarna" - (transparentność 20%) - klosz zatrzaskowy. Czarna wersja klosza doskonale komponuje się z czarnymi profilami LED tworząc jednolitą czarną powierzchnię razem z profilem. Mimo, że jest to klosz czarny - nie zmienia on barwy światła zainstalowanego w profilu. Atutem klosza jest jego budowa w kształcie "tunelu"
- Osłona G-22R "Satynowa" - (transparentność 71%) - klosz zatrzaskowy, wklikiwany do profilu. Wersja mleczna klosza o matowej powierzchni tworzy efekt jednolitej poświaty (w głębszych profilach jednolitej linii) a także niweluje efekt olśnienia. Atutem klosza jest jego budowa w kształcie "tunelu"
Dostępne wersje profili aluminiowych LED

Najchętniej stosowane są wersje profili LED anodowanych. Profile te dzięki technologii podwójnego anodowania aluminium (procesie elektrochemicznym polegającym na wytworzeniu na powierzchni aluminium warstwy tlenku (Al2O3) profile posiadają zdecydowanie większą twardość, większą odporność na korozję jak i również są estetyczniejsze. Profile aluminiowe led z surowego aluminium wymagają dodatkowego wykończenia, ponadto nie są odporne na uszkodzenia, zarysowania i zabrudzenia. Aluminium surowe stosowane w profilach LED to wersja ekonomiczna, która umożliwia redukcję kosztów - tego typu profile wymagają dodatkowego wykończenia (np. malowania). W ofercie dostępne są także wersje kolorystyczne profili LED - czarne (poddawane procesowi anodowania na kolor czarny) oraz białe (malowane białą farbą proszkową). Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, oprócz standardowych profili aluminiowych w wersji anodowanej, czarnej lub białej możemy wykonać profile aluminiowe w dowolnym kolorze RAL wskazanym przez klienta.
Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb
- oferujemy usługę cięcia profili LED na dowolny wymiar według potrzeb klienta - (skorzystaj z usługi cięcia) ,
- przygotowujemy profile do LED pod indywidualne zamówienia i inwestycje,
- przy zakupie odpowiednich akcesoriów (złączek, przewodów, taśm, zaślepek, itp.) oferujemy przygotowanie gotowych zestawów oświetleniowych,
- pomagamy w doborze odpowiednich komponentów do wybranego przez Państwa zestawu,
- świadczymy usługi gięcia, skręcania wzdłuż osi (twistowania) oraz uszczelniania profili do stopnia IP65, IP67 czy IP68,
- oferujemy dodatkowe anodowanie, elektropolerowanie oraz lakierowanie proszkowe lub natryskowe profili na zamówienie.
Każdy zestaw przygotowujemy indywidualnie. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego sklep@eled.pl, wówczas przedstawimy Państwu indywidualną ofertę.
Wszelkie dostępne akcesoria do profili led (zaślepki, mocowania, uchwyty, łączniki, zawiesia itp.) dostępne są w zakładce "Produkty powiązane" oraz kategorii "Akcesoria do profili LED"
Do profilu aluminiowego LED możesz także potrzebować
Pliki do pobrania:
-
Profil aluminiowy LED KOZUS - karta katalogowa
-
Profil aluminiowy LED KOZUS - instrukcja montażu
-
Profil aluminiowy LED KOZUS - deklaracja zgodności CE
-
Profil aluminiowy LED KOZUS - deklaracja zgodności UKCA
-
Profil aluminiowy LED KOZUS - model 2D
-
Profil aluminiowy LED KOZUS - model 3D
-
Profil aluminiowy LED KOZUS - pliki fotometryczne
Parametry techniczne
| Materiał | aluminium |
| Kolor | srebrny nieanodowany |
| Zastosowanie | do szpachlowania |
| Długość | 1 mb / 2 mb / 3 mb - zależnie od wyboru |
| Pasujące taśmy LED (max) | 24mm |
| Kąt padania światła | prostopadle do profilu |
| Mocowanie | klej montażowy / łączniki |
| Dostępne łączniki profili | ZM-T60-(45/60/90) / ZM-NA-(120) / ZM-(45/60/90/120/135/180) / ZM-PION-(45/60/90/120/135) / ZM-MINI-180 |
| Kompatybilne klosze | typ "G-22S" zatrzaskowy (satynowy, półprzezroczysty, czarny) / typ "G-22R" zatrzaskowy (satynowy, półprzezroczysty, transparentny, czarny) / typ "HS-22" zatrzaskowy (mleczny, transparentny) / typ "LIGER-22" zatrzaskowy (satynowy, czarny) |
| Standardowa tolerancja długości | profile w odcinkach 1000mm - tolerancja +/- 1,5mm / profile w odcinkach 2005mm oraz 3010mm - tolerancja + 5mm |
| Szerokość całkowita | 66,8 mm |
| Wysokość całkowita | 17,5 mm |
| Możliwość uzyskania stopnia ochrony IP na poziomie | IP20, IP65 |
| Gwarancja | 4 lata |
| Deklaracja zgodności | CE, RoHS, UKCA |
| Kod producenta | A07823N_1 |
| Kod EAN | 5902280305132 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci



