Profil aluminiowy LED TAKO anodowany z kloszem
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Wpustowy profil aluminiowy LED TAKO w srebrnym kolorze, wykonany przez polską firmę KLUŚ z aluminium anodowanego o podwyższonej odporności na zarysowania. Listwa aluminiowa TAKO, montowana we wpustach, dzięki swym niewielkim rozmiarom doskonale sprawdzi się głównie jako oświetlenie meblowe, ale również dekoracyjne we wszelkich zabudowach, gablotach, wnękach, półkach, witrynach i wystawach.
Prosta forma profilu nie tylko ułatwia jego montaż, ale również daje różne możliwości zastosowania. Profil LED TAKO może zostać zamontowany za pomocą taśmy dwustronnie przylepnej lub klejów montażowych. Niewątpliwą zaletą listwy aluminiowej TAKO jest jej minimalna wysokość i uproszczona konstrukcja, jednak główny atut to niewidoczna krawędź wpustu. W celu uzyskania pełnej estetyki profil do taśmy LED powinien zostać zakończony zaślepkami. Maksymalna szerokość taśmy LED, jaką można wkleić w profil wynosi 13 mm.
Profil aluminiowy LED to także doskonały radiator, dzięki któremu ciepło wydobywane ze źródła LED zostanie znakomicie odprowadzone. Takie rozwiązanie stwarza przede wszystkim lepsze warunki dla diod przedłużając znacznie ich żywotność. Listwy aluminiowe LED stanowią doskonałe zabezpieczenie taśmy LED przed mechanicznym uszkodzeniem a także sprawiają, iż montaż jest o wiele bardziej trwalszy z porównaniem do bezpośredniego przyklejenia taśmy do podłoża.
Film instruktażowy - sposoby montażu osłonki "T-13" do profili z grupy "T"
Główne zastosowania i cechy dla profilu LED TAKO:
- podświetlenie mebli oraz wnętrz
- oświetlenie uzupełniające do gablot, witryn, wystaw itp.
- wymiary (szer./wys.): 27,2mm x 9,1mm
- możliwość uzyskania stopnia ochrony oprawy: IP20
- niewidoczna krawędź wpustu
Schemat montażowy profilu LED TAKO z kompatybilnymi akcesoriami
[lookbook id="6428"]
Kompatybilne osłony:
- T-13 - wciskany
Dostępne osłony do profilu aluminiowego LED TAKO
Dla większości profili do taśm LED zostały dobrane kompatybilne osłony, które pozwalają na jeszcze lepszą ochronę źródła światła LED, poprawiając jej estetykę a także pomagając zaplanować świadomy wybór efektu świetlnego. Klosze do listew aluminiowych LED różnią się stopniem transparentności pochłaniających w większym lub mniejszym stopniu ilość emitowanego światła. Klosze mleczne (w niektórych profilach) w połączeniu z odpowiednią taśmą pozwalają na osiągnięcie efektu ciągłej linii światła. Każda z osłon dzięki swej transparentności różni się także stopniem widoczności punktów LED.

- Osłona T-13 "Półprzezroczysta" - (transparentność 85%) - klosz zatrzaskowy, wciskany do profilu. Wersja szroniona lekko rozprasza światło wytworzone przez źródło światła LED.
Dostępne wersje profili aluminiowych LED

Najchętniej stosowane są wersje profili LED anodowanych. Profile te dzięki technologii podwójnego anodowania aluminium (procesie elektrochemicznym polegającym na wytworzeniu na powierzchni aluminium warstwy tlenku (Al2O3) profile posiadają zdecydowanie większą twardość, większą odporność na korozję jak i również są estetyczniejsze. Profile aluminiowe led z surowego aluminium wymagają dodatkowego wykończenia, ponadto nie są odporne na uszkodzenia, zarysowania i zabrudzenia. Aluminium surowe stosowane w profilach LED to wersja ekonomiczna, która umożliwia redukcję kosztów - tego typu profile wymagają dodatkowego wykończenia (np. malowania). W ofercie dostępne są także wersje kolorystyczne profili LED - czarne (poddawane procesowi anodowania na kolor czarny) oraz białe (malowane białą farbą proszkową). Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, oprócz standardowych profili aluminiowych w wersji anodowanej, czarnej lub białej możemy wykonać profile aluminiowe w dowolnym kolorze RAL wskazanym przez klienta.
Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb
- oferujemy usługę cięcia profili LED na dowolny wymiar według potrzeb klienta - (skorzystaj z usługi cięcia) ,
- przygotowujemy profile do LED pod indywidualne zamówienia i inwestycje,
- przy zakupie odpowiednich akcesoriów (złączek, przewodów, taśm, zaślepek, itp.) oferujemy przygotowanie gotowych zestawów oświetleniowych,
- pomagamy w doborze odpowiednich komponentów do wybranego przez Państwa zestawu,
- świadczymy usługi gięcia, skręcania wzdłuż osi (twistowania) oraz uszczelniania profili do stopnia IP65, IP67 czy IP68,
- oferujemy dodatkowe anodowanie, elektropolerowanie oraz lakierowanie proszkowe lub natryskowe profili na zamówienie.
Każdy zestaw przygotowujemy indywidualnie. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego sklep@eled.pl, wówczas przedstawimy Państwu indywidualną ofertę.
Wszelkie dostępne akcesoria do profili led (zaślepki, mocowania, uchwyty, łączniki, zawiesia itp.) dostępne są w zakładce "Produkty powiązane" oraz kategorii "Akcesoria do profili LED"
Do profilu aluminiowego LED możesz także potrzebować
Pliki do pobrania:
-
Profil aluminiowy LED TAKO anodowany - karta katalogowa
-
Profil aluminiowy LED TAKO anodowany - instrukcja montażu
-
Profil aluminiowy LED TAKO anodowany - deklaracja zgodności CE
-
Profil aluminiowy LED TAKO anodowany - deklaracja zgodności UKCA
-
Profil aluminiowy LED TAKO anodowany - model 2D (DWG)
-
Profil aluminiowy LED TAKO anodowany - model 3D
Parametry techniczne
| Materiał | aluminium |
| Kolor | srebrny anodowany |
| Zastosowanie | wpustowy / do zabudowania |
| Długość | 1 mb / 2 mb - zależnie od wyboru |
| Pasujące taśmy LED (max) | 13mm |
| Mocowanie | dwustronna taśma samoprzylepna / klej montażowy |
| Dostępne łączniki profili | ZD-PION |
| Kompatybilne klosze | typ "T-13" zatrzaskowy (półprzezroczysty) |
| Standardowa tolerancja długości | (profile +/- 20mm) |
| Szerokość całkowita | 27,2 mm |
| Wysokość całkowita | 9,1 mm |
| Minimalna szerokość wpustu | 15,9 mm |
| Minimalna głębokość wpustu | 7,3mm |
| Możliwość uzyskania stopnia ochrony IP na poziomie | IP20 |
| Gwarancja | 4 lata |
| Deklaracja zgodności | CE, RoHS, UKCA |
| Kod producenta | A05392A_1 |
| Kod EAN | 5906660786337 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci



