Profil aluminiowy LED TRIADA anodowany z kloszem
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Profil aluminiowy LED TRIADA polskiej firmy KLUŚ, wykonany z podwójnie anodowanego aluminium. Listwa aluminiowa LED sprawdzi się doskonale jako oświetlenie architektoniczne, ale także poprzez możliwość zawieszenia jako nowoczesna lampa (z wykorzystaniem np. zawiesi regulowanych RG-1) stanowiąc przy tym doskonałą dekorację wnętrza. Korytko aluminiowe LED TRIADA wyróżnia się trzema oddzielnymi rowkami na zamontowanie taśm LED. Jego konstrukcja jest przystosowana na efektywne odprowadzanie ciepła ze żródła światła. Maksymalna moc dla pojedynczej taśmy LED to aż 24 W/metr.
Rozmiar profilu oraz prosta forma znacznie poszerza możliwości użytkowe i wzornicze. Profil TRIADA może zostać zamontowany za pomocą wkrętów do powierzchni, uchwytu sprężynowego TR do płyt gipsowo-kartonowych (G-K) albo połączony z zawiesiem bezpośrednio lub za pomocą dedykowanych listw montażowych TETRA-43 czy TETRA-78. Listwy te charakteryzują się dodatkową możliwością ukrycia w nich przewodów zasilających oraz łatwe serwisowanie oprawy LED TRIADA. W celu zawieszenia listwy TRIADA zalecamy regulowane zawiesie RG-1.
Profil aluminiowy LED to także doskonały radiator, dzięki któremu ciepło wydobywane ze źródła LED zostanie znakomicie odprowadzone. Takie rozwiązanie stwarza przede wszystkim lepsze warunki dla diod przedłużając znacznie ich żywotność. Listwy aluminiowe LED stanowią doskonałe zabezpieczenie taśmy LED przed mechanicznym uszkodzeniem a także sprawiają, iż montaż jest o wiele bardziej trwalszy z porównaniem do bezpośredniego przyklejenia taśmy do podłoża.
Film instruktażowy - prezentacja i montaż profilu aluminiowego LED TRIADA
Główne zastosowania i cechy dla profilu LED TRIADA:
- oświetlenie główne, wystawowe itp.
- dedykowane listwy montażowe w kolorze profilu
- przystosowany do wysokowydajnych taśm LED (max. moc pojedynczej taśmy - 24W/m)
- możliwość montażu natynkowego lub zawieszenia na zasilaniu
- mała ingerencja w powierzchnię mocowania
- trzy odrębne korytka dla taśm LED
Schemat montażowy profilu LED TRIADA z opcjonalnymi akcesoriami
[lookbook id="5743"]
Kompatybilne osłony:
- KA-13 - zatrzaskowy
Kompatybilne profile uzupełniające:
Kompatybilne mocowania / zawiesia:
Dostępne osłony do profilu aluminiowego LED TRIADA
Dla większości profili do taśm LED zostały dobrane kompatybilne osłony, które pozwalają na jeszcze lepszą ochronę źródła światła LED, poprawiając jej estetykę a także pomagając zaplanować świadomy wybór efektu świetlnego. Klosze do listw aluminiowych LED różnią się stopniem transparentności pochłaniających w większym lub mniejszym stopniu ilość emitowanego światła. Klosze mleczne (w niektórych profilach) w połączeniu z odpowiednią taśmą pozwalają na osiągnięcie efektu ciągłej linii światła. Każda z osłon dzięki swej transparentności różni się także stopniem widoczności punktów LED.

- Osłona KA-13 "Przezroczysta" - (transparentność 91%) - klosz zatrzaskowy, wklikiwany do profilu. Wersja klosza transparentna inaczej "transparentna", ma za zadanie przepuścić jak największą część emitowanego światła przez taśmę LED.
- Osłona KA-13 "Mleczna" - (transparentność 72%) - klosz zatrzaskowy, wklikiwany do profilu. Wersja mleczna klosza tworzy efekt jednolitej poświaty (w głębszych profilach jednolitej linii) a także niweluje efekt olśnienia.
Dostępne wersje profili aluminiowych LED

Najchętniej stosowane są wersje profili LED anodowanych. Profile te dzięki technologii podwójnego anodowania aluminium (procesie elektrochemicznym polegającym na wytworzeniu na powierzchni aluminium warstwy tlenku (Al2O3) profile posiadają zdecydowanie większą twardość, większą odporność na korozję jak i również są estetyczniejsze. Profile aluminiowe led z surowego aluminium wymagają dodatkowego wykończenia, ponadto nie są odporne na uszkodzenia, zarysowania i zabrudzenia. Aluminium surowe stosowane w profilach LED to wersja ekonomiczna, która umożliwia redukcję kosztów - tego typu profile wymagają dodatkowego wykończenia (np. malowania). W ofercie dostępne są także wersje kolorystyczne profili LED - czarne (poddawane procesowi anodowania na kolor czarny) oraz białe (malowane białą farbą proszkową). Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientów, oprócz standardowych profili aluminiowych w wersji anodowanej, czarnej lub białej możemy wykonać profile aluminiowe w dowolnym kolorze RAL wskazanym przez klienta.
Dostosowujemy się do indywidualnych potrzeb
- oferujemy usługę cięcia profili LED na dowolny wymiar według potrzeb klienta - (skorzystaj z usługi cięcia) ,
- przygotowujemy profile do LED pod indywidualne zamówienia i inwestycje,
- przy zakupie odpowiednich akcesoriów (złączek, przewodów, taśm, zaślepek, itp.) oferujemy przygotowanie gotowych zestawów oświetleniowych,
- pomagamy w doborze odpowiednich komponentów do wybranego przez Państwa zestawu,
- świadczymy usługi gięcia, skręcania wzdłuż osi (twistowania) oraz uszczelniania profili do stopnia IP65, IP67 czy IP68,
- oferujemy dodatkowe anodowanie, elektropolerowanie oraz lakierowanie proszkowe lub natryskowe profili na zamówienie.
Każdy zestaw przygotowujemy indywidualnie. Skorzystaj z naszego doświadczenia. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego sklep@eled.pl, wówczas przedstawimy Państwu indywidualną ofertę.
Wszelkie dostępne akcesoria do profili led (zaślepki, mocowania, uchwyty, łączniki, zawiesia itp.) dostępne są w zakładce "Produkty powiązane" oraz kategorii "Akcesoria do profili LED"
Do profilu aluminiowego LED możesz także potrzebować
Pliki do pobrania:
-
Profil aluminiowy LED TRIADA - karta katalogowa
-
Profil aluminiowy LED TRIADA - instrukcja montażu
-
Profil aluminiowy LED TRIADA - deklaracja zgodności CE
-
Profil aluminiowy LED TRIADA - deklaracja zgodności UKCA
-
Profil aluminiowy LED TRIADA - model 2D (DWG)
-
Profil aluminiowy LED TRIADA - model 3D (OBJ)
-
Profil aluminiowy LED TRIADA - pliki fotometryczne
Parametry techniczne
| Materiał | aluminium anodowane |
| Kolor | aluminium |
| Zastosowanie | nawierzchniowy / do zawieszenia |
| Długość | 1 mb / 2 mb / 3 mb - zależnie od wyboru |
| Pasujące taśmy LED (max) | 13,1mm |
| Kąt padania światła | prostopadle do profilu |
| Mocowanie | dedykowana listwa montażowa TETRA-43 lub TETRA-78 / zawiesia / sprężyna / wkręty |
| Kompatybilne uchwyty | sprężyna "TR" |
| Dostępne łączniki profili | ZD-PION-90 / ZD-PION-135 |
| Kompatybilne klosze | typ "KA-13" zatrzaskowy (mleczny, transparentny) |
| Standardowa tolerancja długości | profile w odcinkach 1000mm - tolerancja +/- 1,5mm / profile w odcinkach 2005mm oraz 3010mm - tolerancja + 5mm |
| Szerokość całkowita | 59,6 mm |
| Wysokość całkowita | 8,9 mm |
| Możliwość uzyskania stopnia ochrony IP na poziomie | IP20, IP67 |
| Możliwość wyginania profilu | tak |
| Gwarancja | 4 lata |
| Deklaracja zgodności | CE, RoHS, UKCA |
| Kod producenta | A04476A_1 |
| Kod EAN | 5906660783091 |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci



