Sterownik schodowy LED S2-P (Premium) z 2 czujnikami ruchu - Zestaw

Dostępność: dostępny w magazynie
Produkt wysyłamy: do 48 godzin
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 898,00 zł 898.00
zawiera 23.00% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 730,08 zł
bez 23.00% VAT i kosztów dostawy
ilość kpl.
dodaj do przechowalni
* - Pole wymagane
Ocena: 5
Producent: SmartLEDs
Kod produktu: ED00005530

Opis

Mikroprocesorowy sterownik schodowy S2-P (Premium) - przeznaczony do instalacji oświetlenia LED schodów i ciągów komunikacyjnych z równoległym podłączeniem lamp LED, który pełni rolę inteligentnego włącznika oświetlenia. Oświetlenie wszystkich lamp LED jest włączane równocześnie, a po ustalonym czasie jest automatycznie gaszone. W przypadku lamp ściemnialnych włącznie i gaszenie oświetlenia LED odbywa się stopniowo, płynnie, a w przypadku lamp nieściemnialnych - skokowo.

W skład zestawu wchodzą:

 1. Sterownik schodowy LED S2-P (Premium) z czujnikiem zmierzchowym - 1 szt.
 2. Schodowy cyfrowy czujnik ruchu ALFA - 2 szt.

 

Cechy sterownika schodowego:
 1. Duże możliwości konfiguracji (16 parametrów), np. ustawianie jasności osobno dla podświetlenia i świecenia, ustawianie czasów poszczególnych faz (zapalania, świecenia, ostrzegania, gaszenia), ostrzeganie przed przygaszeniem świateł (mrugnięcie, migotanie itp.)
 2. Wbudowany wyłącznik zmierzchowy z sondą światła (montaż sondy także wewnątrz)
 3. Równoczesne (płynne lub skokowe) włączanie oświetlenia na określony czas (z funkcją przedłużenia świecenia)
 4. Duża obciążalność prądowa wyjścia L1 - 8A
 5. Uniwersalne napięcie zasilające do lamp LED do 24V DC
 6. Płynne załączanie/wyłączanie oświetlenia LED (w przypadku lamp ściemnialnych)
 7. Możliwość delikatnego podświetlenia lamp  (2%) w stanie czuwania (dotyczy lamp ściemnialnych)
 8. Trzy wejścia do podłączenia czujników ruchu, włączników bezpotencjałowych itp.
 9. Prosta konfiguracja parametrów za pomocą wbudowanego konfiguratora
 10. Możliwość podłączenia dodatkowej lampy "MASTER" (np. podświetlenia poręczy)
 11. Produkt polski - zaprojektowany i wykonany w Polsce
 12. Profesjonalne wykonanie - gwarancja 24 miesiące - serwis u producenta
 13. Zastosowanie wbudowanego ściemniacza, który umożliwia ustawienie jasności i podświetlenia, bez potrzeby zakupu osobnego urządzenia (dotyczy lamp ściemnialnych)
 14. Sterownik schodowy aktywowany manualnie za pomocą łącznika bezpotencjałowego lub automatycznie (czujnik ruchu, fotokomórka itp.)
 15. Prosty i wygodny montaż na szynę DIN (TS-35)
 16. Staranie dopracowany algorytm, zapewniający poprawność działania sterownika

 

Parametry konfiguracyjne sterownika S2-P

Model sterownika schodowego S2-P (Premium) posiada wbudowany konfigurator umożliwiający ustawienie 16 różnych parametrów konfiguracyjnych:

 1. Lampa Master - ustalenie, czy lampa L2 jest lampą Master, czy lampa Master jest ściemnialna oraz czy lampa Master ma być zapalana przed pierwszą zapalana lampą, czy też razem z pierwszą zapalaną lampą.
 2. Liczba ostrzeżeń - liczba wystąpień akcji ostrzeżenie-oczekiwanie w sekwencji; 0 oznacza brak ostrzeżeń (od 0 do 7).
 3. Typ ostrzeżeń - sposób sygnalizacji ostrzeżeń o zbliżającym się końcu sekwencji świecenia (płynne gaszenie wszystkich lamp / bardzo szybkie migotanie / szybkie migotanie /  średnio szybkie migotanie / wolne migotanie).
 4. Kierunek gaszenia - kolejność gaszenia lamp LED (gaszenie w przeciwnym kierunku niż zapalanie / gaszenie w tym samym kierunku co zapalanie).
 5. Płynność - płynność rozjaśniania/ściemniania lamp LED. Parametr ten decyduje o efekcie wizualnym
  rozjaśniania/gaszenia: niskie poziomy płynności dają efekt energicznego rozjaśniania/ściemniania,
  natomiast wysokie poziomy płynności dają efekt łagodnego rozjaśniania/ściemniania. Do wyboru
  jest 7 poziomów płynności.
 6. Jasność - jasność świecenia zapalonych lamp LED (od 10 do 100%).
 7. Podświetlenie - jasność podświetlenia lamp LED w stanie spoczynku (od 10 do 100%).
 8. Jasność Master - jasność świecenia zapalonej lampy Master (od 10 do 100%).
 9. Podświetlenie Master - podświetlenie w stanie spoczynku lampy Master (od 10 do 100%).
 10. Czas zapalania - czas pomiędzy rozpoczęciem zapalania lampy L1 i L2 (od 0 do 24s).
 11. Czas świecenia - czas trwania fazy świecenia lamp LED w nieprzedłużanej sekwencji (od 0 do 240s).
 12. Czas ostrzeżenia - czas trwania pojedynczego ostrzeżenia (od 0 do 24s).
 13. Czas oczekiwania - czas trwania pojedynczego oczekiwania na ew. reakcję użytkownika (od 0 do 24s).
 14. Czas gaszenia - czas pomiędzy rozpoczęciem gaszenia lamp L1 i L2 (od 0 do 24s).
 15. Poziom aktywny - poziom na wejściach sterujących i blokującym traktowany jako aktywny (zwarcie z GND / rozwarcie z GND).
 16. Wejście DIS - sposób traktowania stanu aktywnego na wejściu DIS. Możliwe wartości: BLOKUJ, ODBLOKUJ, PRZERZUCAJ oraz S1 do S10. Wybranie wartości S1 do S10 aktywuje funkcję wbudowanego wyłącznika zmierzchowego. Wartości S1 (najciemniej) do S10 (najjaśniej) służą do określenia progu jasności otoczenia sondy światła podłączonej do wejścia DIS, przy której wbudowany wyłącznik zmierzchowy będzie blokował działanie sterownika.

 

Wejścia sterownika S2-P

Sterownik schodowy S2-P ma trzy wejścia sterujące "UP" (ruch w górę), "MID" (ruch z półpiętra), "DOWN" (ruch w dół), oraz jedno wejście blokujące działanie sterownika "DIS" (do podłączenia czujnika zmierzchowego lub zewnętrznego zegara).

 

Wyjścia sterownika S2-P

Model sterownika S2-P posiada dwa wyjścia do równoległego podłączenia lamp LED - wyjście L1 (obciążalność 8A), wyjście L2 - (obciążalność 2A). Dodatkowe wyjście L2 jest zaplanowane jako lampa "MASTER" (np. lampa ogólna, podświetlenie poręczy itp.), która jest zapalana jako pierwsza i gaszona jako ostatnia. Wyjście L2 można skonfigurować także jako lampę 2. poziomu lub dodatkową lampę 1. poziomu (ustawiając Czas zapalania i Czas gaszenia na 0s (zapalanie i gaszenie obu grup lamp równoczesne), co daje możliwość podłączenia kolejnych lamp LED.

 

Opis działania sterownika schodowego S2-P

Normalnym stanem sterownika schodowego jest stan spoczynku, w którym żadne wejście nie jest aktywne. W stanie spoczynku lampy ściemnialne mogą być podświetlone lub wygaszone, natomiast lampy nieściamnialne są wygaszone. W stanie spoczynku sterownik oczekuje na pojawienie się sygnału na jednym z wejść sterujących, co powoduje rozpoczęcie świecenia.

 1. Zapalanie - faza zapalania lamp (przy wyłączonej lampie Master) polega na kolejnym zapalaniu obu grup lamp, w kolejności od pierwszej do drugiej (w przypadku, gdy stan aktywny pojawił się na wejściu UP), od drugiej do pierwszej (w przypadku, gdy stan aktywny pojawił się na wejściu DN) lub obu lamp równocześnie (w przypadku, gdy stan aktywny pojawił się na wejściu MID). Jeżeli, w czasie zapalania lamp, stan aktywny pojawi się także na drugim wejściu, zapalanie lamp będzie realizowane dodatkowo z drugiej strony. Lampa Master, jeśli została zdefiniowana, jest zapalana jako pierwsza. Płynność rozjaśniania lamp może być ustawiana w szerokim zakresie: od skokowego do bardzo łagodnego rozjaśniania lamp LED.
 2. Świecenie - w fazie świecenia wszystkie lampy LED są zapalone przez ustalony czas. Faza świecenia zostanie przedłużona jeżeli w trakcie świecenia pojawi się sygnał na jednym z wejść sterujących.
 3. Ostrzeganie - faza ostrzegania służy do zasygnalizowania, że za chwilę nastąpi zgaszenie świateł. Składa się ona z ustalonej liczby akcji ostrzeżenie-oczekiwanie, na które składa się ostrzeżenie i następujące po nim oczekiwanie(przy zapalonych lampach) na reakcję użytkownika. Ostrzeżeniem może być krótkie przygaszenie wszystkich lamp (mrugnięcie) lub naprzemienne wyłączanie lampy parzystej i nieparzystej (migotanie).
 4. Gaszenie - faza gaszenia lamp jest odwrotna do fazy zapalania i polega na gaszeniu lamp L1 i L2, w kolejności zgodnej z kolejnością ich zapalania lub odwrotnej (w zależności od ustawionego parametru). Lampa Master (jeśli jest ustawiona) jest gaszona na końcu. Płynność ściemniania poszczególnych lamp jest taka sama jak płynność rozjaśniania i jest określona parametrem Płynność.

 

Ten inteligentny sterownik schodowy LED znajduję swoje zastosowanie do oświetlenia różnego rodzaju ciągów komunikacyjnych ( w szczególności polecany jest do schodów, stopnic, korytarzy itp.) bądź do oświetlenia sufitów. Jego szeroki zakres współpracy z urządzeniami zewnętrznymi, umożliwia zastosowane czujników ruchu, fotokomórek, mat naciskowych, czujników zmierzchowych, standardowych wyłączników bezpotencjałowych czy też podłączenia do systemów inteligentnego budynku (np. centrali alarmowej).

Opis schodowego czujnika ruchu Alfa

Schodowy czujnik ruchu ALFA jest jednoelementowym mikroprocesorowym czujnikiem optycznym (odbiciowym) do wykrywania osób oraz innych obiektów. Czujnik ten przeznaczony jest do współpracy z sterownikami schodowymi.

Charakterystyczną cechą czujnika w przeciwieństwie do innych rozwiązań rynkowych, jest fakt że nie wymaga on stosowania urządzenia odbiorczego po przeciwnej stronie sensora. Czujnik ten posiada regulację wykrywania zasięgu od 30 do 100 cm. Może także pracować w dwóch różnych trybach pracy. Czujnik schodowy ALFA działa na zasadzie emisji światła podczerwonego i detekcji światła odbitego od wykrywanego obiektu. Wykrycie przeszkody z zasięgu czujnika powoduje pojawienie się stanu niskiego na wyjściu OUT czujnika.

Tryby pracy czujnika schodowego:
 1. Czujnik odległości (tryb podstawowy) - w tym trybie czujnik sygnalizuje wykrycie obiektu po odebraniu światła odbitego znajdującego się w zakresie ustawionego zasięgu.
 2. Czujnik ruch (tryb dodatkowy) - w tym trybie czujnik sygnalizuje wykrycie ruchu powodującego szybkie zmiany wartości odbitego światła podczerwonego. Ten tryb może być stosowany w sytuacjach, gdy tryb podstawowy nie może być zastosowany (np. gdy naprzeciw czujnika ruchu jest jasna ściana, czujnik zamontowany jest blisko stopni schodów lub wtedy gdy czujnik może być oślepiany przez inne źródła światła itp.).

 

Czujnik wyposażony jest w zdejmowaną osłonę przednią (dostępną w 4 różnych kolorach) - pod którą zostały umieszczone diody do sygnalizacji, diody światła podczerwonego oraz potencjometr do regulacji zasięgu i zmiany trybu pracy. Montaż czujnika wykonywany jest wpustowo w przygotowanym wcześniej otworze o średnicy 35mm bądź bezpośrednio do puszki fi60 w zależności od wyboru typu osłony

Możliwość wyboru typu oraz koloru osłony czujnika schodowego

Możliwość wyboru koloru osłony czujnika schodowego

 

Indywidualne zamówienia

Na Państwa życzenie po zakupie możemy dowolnie skonfigurować sterownik według dyspozycji. Oferujemy i przygotowujemy również gotowe zestawy oświetlenia schodowego.

Na indywidualne zamówienia i inwestycje dokonujemy również zmiany korekty algorytmu pracy sterownika według Państwa potrzeb.

Wszelkie parametry techniczne, pełne opisy, instrukcje oraz karty katalogowe do poszczególnych urządzeń z powyższego zestawu dostępne są na odrębnych stronach każdego z tych urządzeń.

 

Parametry techniczne

Napięcie zasilania sterownika 8-14 V DC
Pobór mocy sterownika (typowy) 120 mW
Napięcie pracy wyjść (max) 24 V DC
Obciążenie prądowe wyjść (max) 8A (wyjście L1), 2A (wyjście L2)
Liczba kanałów ( ilość wyjść ) 2
Wejście do schodów na półpiętro Tak ( MID )
Zapalanie lamp led automatycznie ( za pomocą czujników, fotokomórek ) lub manualnie ( za pomocą przyciski, włączniki bezpotencjałowe)
Ilość wejść sterownika 4 ( trzy sterujące UP/MID/DN, jedno blokujące DIS )
Liczba sterowanych lamp 1-2
Stopień ochronności IP20
Konfiguracja za pomocą wbudowanego konfiguratora
Komunikacja sterownika protokół komunikacji oparty na technologii Bluetooth LE 4.0 wraz z aplikacją na system Android 5.0 lub nowszy
Liczba parametrów konfiguracyjnych 16
Lampa master Tak
Ściemniacz wbudowany
Rodzaj obciążenia diody LED
Rodzaj pracy ciągła ( wewnątrz pomieczeń)
Temperatura pracy -10°C - +45°C
Montaż Szyna DIN (th-35)
Wymiary 35mm x 90mm x 65mm (2 moduły)
Gwarancja 24 miesiące

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Produkty powiązane

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium