Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Czarne klosze do profili aluminiowych LED marki Topmet 0
Czarne klosze do profili aluminiowych LED marki Topmet

 

Czarna jednolita powierzchnia profilu LED? – czemu nie

Nieustanny rozwój i innowacje u jednego z czołowych polskich producentów profili aluminiowych do LED – firmie TOPMET - zaowocowały pojawieniem się w ofercie czarnych kloszy zatrzaskowych do profili aluminiowych w wersji C oraz F.
Dostępne są w standardowych dla profili aluminiowych oraz kloszy długościach: 1 metr, 2 metry jak również 3 i 4 metry.

 

 

Jaka jest przepuszczalność światła czarnych kloszy do profili?

Czarne klosze dedykowane do profili LED w porównaniu z bliźniaczymi kloszami w wersji transparentnej czy mlecznej cechują się szerszym zakresem temperatury stosowania (-40° do +75°); dzięki czemu mogą być stosowane w jeszcze bardziej rygorystycznych warunkach pracy.

Niezwykłą zaletą nowego modelu czarnego klosza do profili jest przepuszczalność światła na poziomie aż 70%; tak więc czarny design nie powoduje znacznego wytłumienia światła. Porównując to do bliźniaczego klosza mlecznego jest to tylko 5% różnica w przepuszczalności światła. Dodatkowym atutem jest fakt iż, w przypadku czarnych kloszy do profili LED sam klosz nie zmienia temperatury barwy światła; w związku z czym montując taśmę neutralną czy ciepłą - barwa światła pozostaje niezmienna.

[lookbook id="1167"]

 

Porównanie parametrów technicznych kloszy C i F

 

Z jakimi profilami alu LED są kompatybilne czarne klosze?

Każdy profil aluminiowy LED marki Topmet posiada w nazwach oznaczenia kompatybilności kloszy oraz uchwytów. Dla przykładu nazwa profilu aluminiowego LED Linea20 EF/TY w nazwie zawiera informację o maksymalnej szerokości źródła światła (20mm); kompatybilnych kloszach o oznaczeniach (E oraz F); a także o kompatybilnych uchwytach do profilu (uchwycie T oraz uchwycie Y).

Czarne klosze zatrzaskowe C oraz F są to modele kompatybilne z najbardziej popularnymi profilami do taśm LED. Tak więc klosze czarne mają możliwość zastosowania w profilach zarówno wpustowych, nawierzchniowych jak również narożnych; zarówno tych węższych jak i szerszych. Poniższa tabela przedstawia kompatybilność poszczególnych profili z kloszami.

 

Klosz czarny C Klosz czarny F
Surface10 Surface14
Begton12 Linea20
Uni12 Linea-In20
Deep10 Linea-In20 Trimless
Groove10 Groove14
Trio10 Corner14
Corner10  
Steep10  
ARC12  
Way10  
Wally12  
Pen12  
Uni-Tile12  
Frame14  
Oval20  
Edge10  

 

Sam klosz to nie wszystko ...

Należy pamiętać o tym że profile do taśm LED prócz funkcji wizualnej i estetycznej winny przede wszystkim spełniać funkcję radiatora, gdzie temperatura wytwarzana z taśmy LED czy modułów LED zostaje odpowiednio odprowadzona na zewnątrz. Aby tak się tak zadziało profil nie może być wykonany z tworzywa sztucznego, a metalu np. aluminium, które doskonale pozwala nam na uzyskanie funkcji radiatora. W obecnych czasach profile aluminiowe LED stosuje się niemal w każdej aranżacji świetlnej z wykorzystaniem taśm LED czy modułów LED gdzie służą one do dekorowania i kreowania wyglądu wnętrz i oświetlenia przestrzeni.

 

 

„Black covers” czyli czarne klosze są już dostępne w naszym sklepie w długościach: 1 metr, 2 metry, 3 metry, bądź 4 metry. Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym asortymentem - czarne klosze do profili LED.

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: (32) 445 09 84

Email: sklep@eled.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium