Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Jak w tym roku będzie wyglądała Twoja choinka? 0
Jak w tym roku będzie wyglądała Twoja choinka?

Choinka? – to oczywiste że światłowodowa.

Święta coraz bliżej, magiczne chwile zbliżają się wielkimi krokami. Wraz ze zbliżającymi się świętami na myśl przychodzi temat świątecznych symboli. Jeden z nich to choinka – tradycyjny, nieodłączny element Świąt Bożonarodzeniowych. Prawie w każdym domu w dniu Wigilii bądź na kilka dni przed, pojawia się żywe bądź sztuczne drzewko; symbol życia. Wspólne, rodzinne ubieranie drzewka w ozdoby, wcześniejsze planowanie jak ma ono wyglądać, szykowanie różnego rodzaju ozdób, zarówno gotowych jak i domowej roboty; sprawia iż coroczny rytuał, po raz kolejny wprowadza w nasze domy dużo radości, ciepła i tak wyczekiwanej bożonarodzeniowej magii.

 

Bombki, gwiazdki, kokardki, aniołki, suszone owoce, łańcuchy a zwłaszcza cukierki (które chyba każdy z nas kradł w dzieciństwie z choinki). Ile osób tyle pomysłów i inspiracji na tegoroczną świąteczną choinkę. Wielokolorowa, a może w jednym stonowanym kolorze? Żywa czy sztuczna? Chodź Polacy nazywani są tradycjonalistami, wydaje mi się że w obecnych czasach nasza pomysłowość i kreatywność w tym temacie nie ma granic. Jednakże, jedno jest pewne. Zawsze obok różnego rodzaju ozdób choinkowych muszą pojawić się światełka – symbolizujące Chrystusa. To one, rozświetlają długie świąteczne wieczory i nadają choince wyjątkowego uroku. Tak, tak; teraz chyba każdy, czytając o światełkach ma przed oczyma wspomnienie corocznej nerwówki związanej z lampkami choinkowymi. Zawsze, odkąd sięgam wspomnieniami do corocznego rodzinnego ubierania choinki, musiał być jakiś problem związany ze światełkami świątecznymi. Od poplątanych lampek, przez przepalone żaróweczki, przegryziony przez psa bądź po prostu przerwany przewód przyłączeniowy, po całkowicie spalone oświetlenie choinkowe. Chyba wszyscy, niejednokrotnie przez to wszystko przechodzili, i zapewne za każdym razem to na „ostatnią chwilę” okazywało się że lampki wydawać by się mogło dobrej jakości są całkiem niesprawne. Mamy w ofercie godne rozwiązanie tego właśnie problemu.

 

Już kilka lat temu wśród sztucznych choinek zagościła nowość – choinka światłowodowa LED. Dla niektórych nadal pod tym pojęciem kryje się wielki znak zapytania; chciałoby się rzec „a cóż to takiego jest”; natomiast naprzeciw jest wielu takich klientów, wśród których ten rodzaj świątecznego drzewka, cieszy się wyjątkowo dużym zainteresowaniem. Mimo że nie jest żywym drzewkiem i nie pachnie lasem, to ma naprawdę dużo zalet, jest wyjątkowo estetyczna i wygląda realistycznie; a zakupiona raz, może cieszyć nasze oko długie lata. Po złożeniu gałązek choinka zajmuje niewiele miejsca, a odpowiednie opakowanie ułatwi jej przesezonowanie. Uciążliwe światełka choinkowe – jeden z głównych elementów dekoracyjnych choinki zostały w tym przypadku zastąpione światłowodami. Aby nie było wątpliwości dlaczego ona: ta choinka jest tak magiczna, postaram się szczegółowo przybliżyć ten rodzaj sztucznego, świątecznego drzewka.

 

Sztuczne zielone drzewko, posiadające powplatane w gałązki włókna światłowodowe (w przybliżeniu nawet do 30 włókien na gałązkę) które idealnie zastępują tradycyjne oświetlenie choinkowe mieniąc się ciągle światłem przewodzonym z podstawy choinki. Wbudowany w podstawie wielokolorowy moduł LED (RGBW) zasilony jest zasilaczem LED znajdującym się w zestawie z choinką; sterowany jest cyfrowo przez procesor i sprawia iż „światełka” mienią się naprzemiennie w kilku różnych trybach dynamicznych i statycznych. Połączenie rozwiązań z dziedziny technologii LED i światłowodów zapewnia ekonomiczność i bezpieczeństwo gdyż światłowodowy nie nagrzewają się i nie zużywają. Choinki światłowodowe które znajdziesz w naszej ofercie sklepu dostępne są w aż 5 rozmiarach (90 cm, 120 cm, 150 cm, 180 cm oraz 210 cm). Szeroki zakres wymiarów umożliwi zakup drzewka, odpowiedniego gabarytowo do naszego mieszkania, domu bądź biura. Niezależnie od rozmiaru, drzewko jest bardzo proste w montażu; gdyż składa się z 3 głównych elementów (zielonego drzewka, podstawy wraz z „nóżkami” oraz zasilacza). Zielone drzewko prezentuje się bardzo ładnie nawet gdy nie ma jeszcze ozdób, niemniej jednak choinka światłowodowa LED, tak jak każda inna choinka, czy sztuczna czy też żywa może być dowolnie przybierana świątecznymi ozdobami jak i nawet jeszcze dodatkowo lampkami choinkowymi. Jednak ozdoba świetlna na choince, już w postaci samych światłowodów, idealnie zastępuje tak kłopotliwe, tradycyjne oświetlenie choinkowe. Tak więc w tym roku, przygotowując świąteczne dekoracje, spokojnie możesz zapomnieć o lampkach choinkowych i pomyśleć o choince światłowodowej.

 

Coraz częściej dekorujemy choinkami również zewnętrzne elementy naszych domów czy mieszkań (balony, wejścia, wiaty oraz tarasy). Pamiętajmy jednak, iż choinka światłowodowa LED przystosowana jest do eksploatacji wyłącznie w wewnątrz pomieszczeń. Wilgoć, niska temperatura, deszcz bądź śnieg wpływają negatywnie na wygląd oraz stan samego drzewka jak również układów elektrycznych; gdyż produkt ten nie jest odpowiednio przygotowany do pracy w takich warunkach oraz nie spełnia odpowiednich ku temu norm.

 

Najważniejszy jest jednak fakt, że drzewko to tylko jeden z wielu małych elementów które są „otoczką” Świąt Bożegonarodzenia. Szukając wymarzonej i najpiękniejszej choinki na święta, nie zatraćmy się w tych poszukiwaniach; aby nie zapomnieć, że tak naprawdę w te święta to nie zakupy są najważniejsze.

 

A jak w tym roku będzie wyglądała Twoja choinka?

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą choinek światłowodowych LED - być może właśnie takiej choinki szukasz?

 

Komentarze do wpisu (0)

Menu Szukaj więcej więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium