Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Jaki profil aluminiowy do LED wybrać? - Rodzaje profili aluminiowych Kluś

0
Jaki profil aluminiowy do LED wybrać? - Rodzaje profili aluminiowych Kluś

 

Czym jest marka Kluś?

Zacznijmy może od początku, a więc krótkiej historii marki Kluś. Na wstępie trzeba powiedzieć, że należy ona do grona naszych polskich firm, która cieszy się dużym uznaniem zarówno na naszym jak i zagranicznym rynku, co niezmiernie cieszy.

 

Marka Kluś prosperuje od 45 lat, zmieniając nieco zamysł po swojej drodze, zaczynając od szkicowania i produkcji mebli po projektowanie, wdrażanie, produkcje i sprzedaż systemów oświetlenia LED, które zaczęło się w 2006 roku. To, co możemy nazwać wspólnym mianownikiem pomiędzy początkiem a teraźniejszością, jest przede wszystkim unikatowy design oraz wysoka dbałość o jakość i detale.

 

Obecnie skupia swoją uwagę na systemach oświetlenia LED zbudowanych na ich własnych profilach aluminiowych, które dedykowane są zarówno do zastosowań wewnętrznych jak i zewnętrznych, gdzie idealnie znajdują miejsce w przestrzeniach biurowych, mieszkalnych czy komercyjnych.

 

Warto wspomnieć, że są oni pierwszą firmą, która zbudowała pierwszy budynek w całości oświetleniowy w technologii oświetlenia LED, który znajduje się w Piasecznie pod Warszawą. Możecie to sami sprawdzić, wpisując frazę w wyszukiwarkę "Dom bez żarówki". Obecnie firma poszczycić może się "Domem inspiracji LED" która ukazuje ciekawe i inspirujące rozwiązania bazujące na profilach aluminiowych Kluś.

 

Jakie są rodzaje profili aluminiowych Kluś?

Rodzaje profili aluminiowych LED KLUŚ - Blog ELED

 

Profile aluminiowe LED marki Kluś, stawiają głównie na określenie typu profili do LED, aniżeli na posegregowanie ich pod względem sposobu montażu co wcale nie jest złe, ale może zaburzać percepcje podczas wyboru konkretnej pozycji, zwłaszcza wtedy gdy lubicie jasno sprecyzowane określenia. Na głównej stronie producenta znajdziemy takie określenia jak profile aluminiowe LED uniwersalne czy profile do LED minimalistyczne, w których znajdują się zarówno te do montażu nawierzchniowego jak i do zaszpachlowania z dodatkowymi skrzydłami na gips. Postaram się jednak wybrać kilka ciekawych pozycji i przypisać je w odpowiednie miejsce, byście mogli je wykorzystać do własnych projektów LED i ułatwić Wam wybór konkretnego profilu LED.

 

Jakie profile aluminiowe LED Kluś sprawdzą się do montażu nawierzchniowego?

Profile aluminiowe nawierzchniowe LED KLUŚ - Blog ELED

 

Nawierzchniowe profile LED to najprostsza grupa profili aluminiowych LED przeznaczona do montażu na równych powierzchniach, w których nie musimy wykonywać żadnych otworów montażowych. Możemy taki profil led zamontować na kilka sposobów - za pomocą dedykowanych uchwytów do profili LED, dwustronnej taśmy samoprzylepnej czy kleju montażowego. Znajdują szczególne uznanie pośród producentów i dystrybutorów mebli, którzy to coraz częściej stosują profile LED jako standard z dostarczanym wyposażeniem meblowym.

 

Profile aluminiowe nawierzchniowe LED KLUŚ - Profil led Piko - Profil led Tost - Profil LED Triada Blog ELED

 

 1. Profil aluminiowy LED Piko — to najmniejsza pozycja dostępna w ofercie producenta Kluś. Do profilu aluminiowego LED Piko, polecamy naszą taśmę LED na diodach COB o szerokości 5mm. Warto wspomnieć że jest kilka wersji tego profilu - "Piko-ZM" z dodatkowym zamkiem na akcesiorum oraz okrągła wersja "Piko-O". Jeśli z kolei szukacie prostego rozwiązania, to wspomniany model "Piko" będzie dla was najkorzystniejszy. Idealnie sprawdzi się w aranżacjach architektonicznych.

 

 1. Profil aluminiowy LED Tost — to propozycja profilu nawierzchniowego z większą przestrzenią na wklejenie taśmy LED, bowiem wewnętrzna szerokość pozwala na zastosowanie taśmy LED o maksymalnej szerokości 13mm. Rozwiązanie to sprawia, iż możemy z powodzeniem użyć wielokolorowej taśmy LED z możliwością zmiany temperatury barwowej RGB+CCT. Jest również płytki i lekko zaokrąglony, przez co idealnie sprawdzi się w widocznych przestrzeniach. Możemy go z powodzeniem wykorzystać w mieszkalnych pomieszczeniach.

 

 1. Profil aluminiowy LED Triada — to pozycja godna uwagi. Jej specjalne wytłoczenia pozwolą wkleić taśmę LED, tak by światło LED się równomiernie rozprowadzało. Ma lekko zagięte kołnierze, co nadaje jej łagodny ton bez ostrych krawędzi. Pozycja ta idealnie sprawdzi się jako lampa warsztatowa LED, zwłaszcza przy zastosowaniu mocnych taśm LED. Posiada również górny zamek, który pozwala na podwieszenie profilu led czy zastosowanie opcjonalnych akcesorii takich jak np. uchwyty do profili LED. Warto wspomnieć, że posiada trzy rowki na zamontowanie taśmy LED.

 

Pozostałe profile aluminiowe LED Kluś do wykorzystania natynkowo:
 1. Micro-HG
 2. Micro-Plus
 3. PDS-4-Plus
 4. Siler
 5. Giza-LL
 6. 3035-O
 7. Poli
 8. Regulor

 

Przykładowy montaż profilu nawierzchniowego - Profil aluminiowy PIKO

 

Czy występują profile kątowe LED Kluś?

Profile aluminiowe kątowe LED KLUŚ - Blog ELED

 

 

Listwy LED kątowe to idealna pozycja do oświetlania narożników ścian, kuchni w mebli czy dekorowania różnych gablot. Wszystko za sprawą ukierunkowanego strumienia świetlnego w kącie 30°, 45°, lub 60° w stosunku do płaszczyzny montażu. Zazwyczaj są one montowane nawierzchniowo czy to bezpośrednio do ściany lub za pomocą dedykowanych uchwytów, lecz znajdziemy również pozycje do klejenia czy nawet wpuszczenia w przygotowany otwór, o którym nieco później. Poniżej przedstawie Wam trzy pozycje, które mogą okazać się przydatne w zastosowaniu.

 

Profile aluminiowe kątowe LED KLUŚ - Profil led Kubik-45 - Profil led Loc-30 - Profil LED Kopro Blog ELED

 

 1. Profil aluminiowy LED Kubik-45 — Sklasyfikowałbym go jako profil architektoniczny, Poleciłbym go do tworzenia własnych aranżacji. Posiada niewielki rozmiar oraz gładką powierzchnię, przez co idealnie nada się do tworzenia przestrzennych form oświetlenia składającego się z taśm LED. Ponadto można go łączyć w różne figury geometryczne poprzez zastosowanie odpowiednich łączników do profili LED, które są estetycznie schowane wewnątrz listwy LED. Kubik-45 to pozycja obowiązkowa w różnego rodzaju gablotach czy przeszklonych przestrzeniach. Można go z powodzeniem użyć w witrynach czy wystawach.

 

 1. Profil aluminiowy LED Loc-30 — Umożliwia świecenie taśmy LED pod kątem 30 stopni i posiada szerokie anodowane skrzydła, które idealnie wkomponują się w różne domowe aranżacje. Jest on osadzony na odpowiedniej listwie montażowej, tak więc w dowolnym momencie możemy wyciągnąć profil aluminiowy LED i dokonać np. szybkiego serwisu bez konieczności demontażu wszystkim elementów, przez co możemy go użyć w miejscach, gdzie dostęp jest ograniczony. Możemy go przez to łatwo połączyć w ciągi oświetlenia LED.

 

 1. Profil aluminiowy LED Kopro — Profil aluminiowy LED KOPRO, to jedna z większych pozycji listw kątowych do LED. Jego unikalną cechą jest szeroki wybór kloszy, przez co możemy stworzyć zarówno oprawę LED prostokątną, okrągłą jak i trójkątną. Duża wewnętrzna szerokość pozwala na zastosowanie każdego rodzaju paska LED w tym również te klasyfikowane jako taśmy LED RGB+CCT. Polecany do oświetlenia meblowego, szczególnie do oświetlenia podszafkowego w kuchniach.

 

Warto napomknąć jeszcze o wpuszczanym profilu led dipoket, który jest klasyfikowany jako kątowe korytko LED. Charakteryzuje się on nieco krzywym położeniem wewnątrz, przez co światło pada pod kątem 50 stopni. Takie rozwiązanie sprawdza się np. w półkach meblowych czy sufitach ze specjalną zabudową gk, która ma służyć do oświetlenia przedmiotów znajdujących się na ścianie.

 

Prezentacja profilu kątowego - Profil aluminiowy LED KUBIK-45

 

Jaki profil aluminiowy LED Kluś wybrać do wpuszczenia w przygotowany otwór montażowy?

Profile aluminiowe wpustowe LED KLUŚ - Blog ELED

 

Czasem nazywane również profilami LED do wbudowania. Znajdują swoje zastosowanie wszędzie tam, gdzie wykonany jest odpowiedni otwór montażowy lub frez np. w płytach typu gk czy płytach meblowych. Posiadają specjalne skrzydła, które licują się z powierzchnią montażową. Montowane są zazwyczaj na kleju bądź specjalnych uchwytach montażowych. Dzięki swej estetyce wpustowe korytka LED sprawdzają się oświetleniu meblowym czy schodowym led.

 

Profile aluminiowe wpustowe LED KLUŚ - Profil led Micro-NK - Profil led Tako - Profil LED PDS-NK Blog ELED

 

 1. Profil aluminiowy LED Micro-NK — To pozycja klasyfikowana jako profil LED minimalistyczny, a wszystko z uwagi na niewielkie rozmiary. Dostępna przestrzeń wewnątrz wpustowego profilu Micro-NK, umożliwia wklejenie taśmy LED o maksymalnej szerokości 10mm. Z uwagi na niską wysokość polecamy szczególnie paski LED COB oraz zastosowanie go do oświetlenia schodowego jako podstopnice.

 

 1. Profil aluminiowy LED Tako — Profil aluminiowy LED Tako posiada specjalne gniazdo, które pozwala na wsunięcie sprężyn mocujących — pozwalających na szybki montaż oprawy do zabudowy sufitowej bez konieczności stosowania silikonu czy klejów. Również demontaż polega na lekkim szarpnięciu oprawy LED, by mogła się ona łatwo wydostać. Posiada lekko zaokrąglone skrzydła, co dodaje nieco estetyki. Jest również na tyle szeroki, że z powodzeniem zastosujemy wielokolorowe paski LED, dlatego również polecana jest w domowych zabudowach g-k.

 

 1. Profil aluminiowy LED PDS-NK — To profil aluminiowy LED przeznaczony stricte do płyt g-k z uwagi na głębokość montażu wynoszącą 11mm. Głębokość ta, zapewnia również optymalne rozprowadzanie się światła w przypadku zastosowania taśm LED na diodach SMD. Posiada również optymalną przestrzeń wewnątrz o wartości 14mm. Można go zatem montować wszędzie tam, gdzie występuje płyta g-k, a więc w biurach, obiektach komercyjnych czy domowych. Jeśli szukacie bowiem uniwersalnego profilu LED do wpustu, to model PDS-NK jest dla Was.

 

Warto zwrócić uwagę na profile LARKO i LOKOM, które są dużo głębsze i szersze, przez co będą pasować do większości taśm LED. Posiadają one również różną długość skrzydełek, które licują się z powierzchnią, co ma duży wpływ na ogólną estetykę profilu alu. Jako ciekawostkę mogę zawrzeć tu profil LED do poręczy POR, który jest skonstruowany, by móc wpuścić go w poręcz schodową o średnicy zewnętrznej 42mm bądź 49mm. Możemy go z powodzeniem użyć np. w oświetleniu schodowym czy różnych ciągach komunikacyjnych.

 

Pozostałe profile aluminiowe LED Kluś do wykorzystania wpustowo:
 1. Profil MICRO-K
 2. Profil PDS-4-K
 3. Profil LARKO
 4. Profil LOKOM
 5. Profil OPAC-30
 6. Profil LARKO-50
 7. Profil OMODO-100
 8. Profil TRIADA-K
 9. Profil POR

 

Jaki profil LED Kluś do zabudowy G-K wybrać?

Profile aluminiowe do zabudowy g-k LED KLUŚ - Blog ELED

 

Co to są profile LED do zabudowy? To inaczej listwy LED przeznaczone do gipsowania. Cechują się specjalnie zaprojektowanymi wypustkami lub powierzchnią przeznaczoną do zabudowy szpachlowej. Po ich wykończeniu widoczna jest tylko linia światła bez dodatkowych kołnierzy czy wypustów. Ciekawym rozwiązaniem jest również zastosowanie czarnego klosza led wraz z czarnym wykończeniem ściany. Pozwala to na całkowicie zamaskowanie oprawy LED gdy jest wyłączona. W tej kategorii korytek LED znajdziecie zarówno te płytkie przeznaczone do standardowej płyty kartonowo-gipsowej lub te głębokie jak i szerokie.

 

Profile aluminiowe do zabudowy g-k LED KLUŚ - Profil led Kozel - Profil led Kozma - Profil LED Tepiko Blog ELED

 

 1. Profil aluminiowy LED Kozel — Profil LED Kozel, to w zasadzie rodzina profili LED, a przynajmniej jakaś część rodzeństwa, ponieważ jest dostępnych kilka modeli różniących się od siebie szerokością. Mogą być przeznaczone do taśm LED o szerokości 7mm, 24mm oraz 42mm. Charakteryzuje się górną szyną, która umożliwia zastosowanie łączników do LED, o przeróżnym kącie, przez co łatwo stworzyć wieloramienną oprawę LED. Specjalne kształtki natomiast, pozwalają na skutecznie maskowanie łączenia. Posiada również możliwość zastosowania wkładki ochronnej TECH-22 pozwalającej na zabezpieczenie wnętrza profilu LED podczas prac wykończeniowych. Sprawdzi się w ciągach komunikacyjnych czy zewnętrznej elewacji domu czy publicznych budynków.

 

 1. Profil aluminiowy LED Kozma — Jeśli szukacie prostego profilu led, który umożliwi Wam stworzenie niewielkiej oprawy dekoracyjno punktowej led, przeznaczonej do zabudowy w płytę kartonowo-gipsową, to korytko gipsowe Kozma będzie idealne. Możemy z powodzeniem stworzyć pasek LED o szerokości 11mm, który będzie nadawał różny akcent w zależności od zastosowanego modelu taśmy LED. Możemy go łatwo połączyć w ciągi, za sprawą specjalnego gniazda nad kołnierzem do montażu. Posiada również możliwość zastosowania wkładki ochronnej TECH-KA pozwalającej na zabezpieczenie wnętrza profilu LED podczas prac wykończeniowych. Polecany do montażu w biurach, salach konferencyjnych czy domowych salonach.

 

 1. Profil aluminiowy LED Tepiko — Profil techniczny Tepiko, to pozycja, którą wyszczególniłem ze względu na jego unikatowość. Bowiem sam profil przeznaczony jest do szpachlowania z uwagi na dodatkowe nisko osadzone skrzydła, ale sam w sobie nie pozwala na stworzenie oprawy LED. Potrzebuje on dodatkowego profilu LED, którego dobrze już znacie a mowa o Piko-ZM. Jego góry zamek pozwala na osadzenie profilu wewnątrz, przez co otrzymujemy modułowy profil LED, który możemy w dowolnym momencie wyciągnąć i z powrotem osadzić w profilu Tepiko. Co ciekawe, takie połączenie pozwala nam na stworzenie zarówno oprawy wiszącej LED jak i wbudowanej w płyte g-k, tworząc przy tym płynne przejście i niespotykany efekt.

 

Pozostałe profile aluminiowe LED Kluś do wykorzystania w zabudowie g-k
 1. KOZEL-10
 2. KOZEL-50
 3. KOZUS
 4. KOZUS-50
 5. GIZA-LL-T

 

Prezentacja profilu do szpachlowania - Profil aluminiowy KOZEL

 

Jak podwiesić profil aluminiowy LED Kluś?

 

Profile aluminiowe do zawieszenia LED KLUŚ - Blog ELED

 

Profile aluminiowe LED do zawieszenia marki Kluś, zostały skonstruowane na bazie dostępnych w ofercie profili do LED. Są one zawieszane na dedykowanych zawiesiach montażowych do led, które umożliwiają zasilanie oprawy do 3 metrów bez obaw o spadki napięć. Co ważne linka jest zabezpieczona przed zwarciem, tak więc jej obrót nie spowoduje uszkodzenia taśmy LED. Pamiętacie jak wspominałem o profilu LED Piko? To właśnie jego zmodernizowana wersja z oznaczeniem PIKO-ZM posiada zamek montażowy, umożliwiający sprawne zamocowanie uchwytu z linką mocującą. Są one polecane dla architektów w celu tworzenia dekoracyjnych aranżacji wnętrz. Jeśli mówimy o wiszących oprawach LED stworzonych na profilach aluminiowych marki Kluś, to warto również wspomnieć o tych, które posiadają komorę na zasilacz napięciowy oraz sterownik do LED, a mowa o serii profili aluminiowych LED MOD-50 lub MOD-100.

 

Profile aluminiowe nawierzchniowe LED KLUŚ - Profil led PIKO-ZM - Profil led GIZA-LL-ZMG - Profil LED JAZ Blog ELED

 

 1. Profil aluminiowy PIKO-ZM — Architektoniczny profil LED do podwieszania, który powstał na bazie opisanego już wyżej profilu led PIKO. W zasadzie od poprzednika różni się zamkiem górnym, który umożliwia wsunięcie linek montażowych do podwieszenia go na suficie. Charakteryzuje się minimalnymi wymiarami, przez co idealnie pasuje się w oświetlenie dekoracyjne bądź meblowe. Ponadto można go giąć w płaszczyźnie świecenia bez fizycznego uszkodzenia

 

 1. Profil aluminiowy LED GIZA-LL-ZMG — Dłuższe boczne krawędzie pełnią role osłony przed olśnieniem, ponieważ nie widzimy bezpośrednio źródła światła (no, chyba że stoimy pod lampą) Występuję również w wersji czarnej wraz z osłoną soczewkową, przez co możemy skierować światło bezpośrednio w dół. Posiada zamek górny pozwalający na skutecznie zawieszenie lampy LED. Warto wspomnieć, że przy większej ilości producent udostępnia stworzenie opraw LED w kolorze premium (karmelowy, niebieski pastelowy, jasna szałwia oraz piaskowy).

 

 1. Profil aluminiowy LED JAZ — Pół żartem, pół serio — lubię ją nazywać latającą świetlówką, albo świetlówką LED na profilu LED. Co ważne posiada specjalną ciężką zawieszkę montowaną na koniec oprawy, która pozwala utrzymać profil led w równym pionie. Zabieg ten jest istotny jeśli chcemy zamontować ją pionowo w celu stworzenia oprawy wiszącej LED. Cechą oprawy JAZ jest okrągły przekrój, przez co tworzy szeroki kąt świecenia, który idealnie zgrywa się z zastosowaniem wielokolorowej taśmy LED, tworząc tym samym wyjątkową oprawę LED. Znajdzie swoje zastosowanie w branży rozrywkowej czy obiektach komercyjnych.

 

Pozostałe profile aluminiowe LED Kluś do wykorzystania jako wiszące lampy LED:
 1. Profil LED OLEK
 2. Profil LED MICRO-H
 3. Profil LED PDS-ZM
 4. Profil LED PDS-ZM-PLUS

 

Prezentacja profilu do zawieszenia - Profil aluminiowy JAZ

 

Jaką listwę led Kluś zamontować w podłodze?

 

Profile aluminiowe do podłogi LED KLUŚ - Blog ELED

 

Listwy LED do zamontowania w podłogę bardzo często są klasyfikowane jako profile podłogowe LED bądź profile LED przeznaczone do płytek łazienkowych. Stąd również niektóre z nich posiadają specjalne skrzydła na klej montażowy, by moc je przytwierdzić do płytek łazienkowych. Większość z nich natomiast ma proste krawędzie, które idealnie nadają się do zamontowania w podłogę. Często są wykorzystywane od oświetlenia podjazdów czy tworzenia dekoracyjnych iluminacji świetlnych.

 

Profile aluminiowe podłogowe LED KLUŚ - Profil led HR-ALU - Profil LED HR-MAX Blog ELED

 

 1. System oświetlenia LED HR-MAX — Hermetyczny profil HR-MAX powinien w zasadzie znaleźć się w innej kategorii takiej jak oświetlenie do gruntowe lub fasadowe, lecz można go również użyć wewnątrz pomieszczeń. Jest to w zasadzie cały system oświetlenia, który posiada bardzo akcesorii montażowym takich jak mufy, pianki montażowe, profile techniczne, wkładki ochronne czy różne uszczelki. Co ważne, można go uszczelnić do poziomu IP68 oraz zabezpieczyć przed mechanicznym uszkodzeniami stopniem IK10. Profil aluminiowy HR-MAX idealnie nada się do stosowania w podjazdach dla samochodów, chodnikach, alejach itp.

 

 1. Profil aluminiowy HR-ALU — Można powiedzieć, że to mniejszy brat HR-MAXA. Profil ten również jest do zastosowań hermetycznych, lecz przeznaczony jest bardziej do wewnętrznych zastosowań takich płytki łazienkowe czy półki. Można go również zastosować z powodzeniem jako oświetlenie podłogowe. Przy stosowaniu hermetycznego profilu HR-ALU Kluś, trzeba zwrócić uwagę na dobre uszczelnienie, by zapewnić odpowiednią ochronę IP67. Cechą HR-ALU jest również niska głębokość, a jego szerokość zapewni miejsce na taśmę LED o szerokości 10mm.

 

 

Prezentacja systemu oświetlenia HR-MAX

 

Najlepszy profil aluminiowy LED Kluś do szkła?

Profile aluminiowe do szkła LED KLUŚ - Blog ELED

To zależy od tego, jaki cel ma spełniać profil aluminiowy do szkła. Listwy aluminiowe do szkła pozwalają na połączenie profilu LED ze szkłem, tworząc tym samym szklaną podświetlaną półkę. Sprawdzą się tam, gdzie są meble, witryny, wystawy czy różnego typu podświetlane reklamy.

 

Rodzaje profili aluminiowych LED KLUŚ do szkła- Blog ELED

 

 1. Profil aluminiowy EX-ALU — Listwa LED do szkła która pozwala na stworzenie podświetlanej półki z dużą odpornością mechaniczną. Oznacza to że możemy wykorzystać podświetlaną przestrzeń szkła i postawić na nim jakiś przedmiot. Przeznaczony został do przeźroczystych szyldów oraz szyb o rozmiarze 6mm. Montaż odbywa sie do powierzchni z użyciem odpowiednich wkrętów.

 

 1. Profil aluminiowy KRAV-810 — Profile aluminiowe Krav Kluś, to seria przeznaczona do dekoracyjnego podświetlania szyb. Idealny do podświetlania krawędzi lub graweru na stworzonego na szkle. Pozwala na zastosowanie szkła o grubości 8 do 10mm. Warto wspomnieć o profilu KRAV-IN05, który również jest do szkła lecz posiada nieco większe gabaryty. Pozwala to na zastosowanie szkła o grubości 11,9mm do 13,5mm. Montaż polega na zaciśnięciu profilu LED, a ząbkowany mechanizm zwęzi dwie krawędzie profilu LED przez co zaciśnie się skutecznie na szkle. Pamiętajmy jednak, że jest to profil służący tylko w celu podświetlenia, jeśli zależy nam na użyteczności oświetlonej przestrzeni - zastosujmy profil EX-ALU.

 

Prezentacja profilu aluminiowego do szkła - KRAV-810

 

Co warto wiedzieć o profilach aluminiowych LED Kluś?

 

 1. Jak długie są profile aluminiowe LED Kluś? — Standardowe odcinki 1000mm oraz 2000mm oraz ponad gabarytowe o długości 3000mm. Są to profile LED dostępne od ręki. Jeśli macie w projekcie większą ilość listw aluminiowych LED oraz zorganizowanie własnego transportu, to producent marki Kluś umożliwia produkcje profili o większych długościach. Jeśli z kolei mówimy o wykończeniu, to dostępne są wersje anodowane i surowe oraz czarne i białe dla poszczególnych profili. Producent Kluś umożliwia również lakierowanie na dowolny kolor RAL, który musi być przed tym indywidualnie wyceniony

 

 1. Czy można giąć, docinać czy twistować profil aluminiowy LED? — Gotowe produkty LED to jedno, marka Kluś udostępnia szereg usług takich jak cięcie proste, cięcie kątowe, gięcie profili, skręcanie profili (twistowanie), lakierowanie proszkowe, lakierowanie natryskowe, anodowanie, elektropolerowanie czy uszczelnianie opraw w IP65, IP67 czy IP68. Jeśli zależy Wam na "customizacji" oprawy LED, napiszcie do nas na dział handlowy sklep@eled.pl, a my postaramy się Wam udzielić dodatkowych informacji czy przygotować ofertę.

 

 1. Jaką osłonę LED do profilu LED Kluś wybrać? — Celowo nie uwzględniałem kloszy do LED w powyższym zestawieniu, ponieważ marka Kluś posiada bardzo dużą game wyboru. Począwszy od kloszy pryzmatycznych, mlecznych, transparentnych, satynowych czy czarnych. Zostałyby one wspomniane połowicznie, a myślę, że tak duży wachlarz osłon do profili LED zasługuje na odrębny artykuł, w którym zostaną one szczegółowo opisane. Jeśli jesteście zainteresowani konkretnym profilem LED, możecie przejść na jego kartę produktu, gdzie w jego opisie uwzględnione są wszystkie kompatybilne klosze do LED.

 

 1. Czym są profile techniczne LED? — To zazwyczaj profile pomocnicze, pozwalające na zastosowanie bazowego profilu LED. Ułatwia ona zarówno montaż jak i późniejszy serwis oświetlenia LED. Są przeznaczone zarówno do sufitów jak i gruntu. Jeśli są dostępne, to warto je stosować. Dla przykładu - wyżej wymieniony Tepiko, to właśnie profil techniczny do LED.

 

Mam nadzieje, że powyższy artykuł pozwoli Wam nieco szerzej spojrzeć na profile aluminiowe marki Kluś i wykorzystać ich do swoich projektów oświetlenia LED. Nie zamykajmy się jednak w ramach i bawmy się mieszając poszczególne listwy LED. Warto również wspomnieć o gotowych systemach do oświetlenia LED takich jak system Mifor, Serpent czy wspomniany HRMax, W kolejnym artykule postaram się poświecić nieco czasu na gotowe systemy oświetlenia LED marki Kluś, które są niezwykle ciekawe. Celowo ich tutaj nie zamieszczałem, by poświecić im nieco więcej uwagi.

 

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: (32) 445 09 84

Email: sklep@eled.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium