Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Wielokolorowe oświetlenie LED na zewnątrz? Sprawdź jak oświetlić swój dom wraz z posesją czy ogrodem.

0
Wielokolorowe oświetlenie LED na zewnątrz? Sprawdź jak oświetlić swój dom wraz z posesją czy ogrodem.

 

Wielokolorowe oświetlenie LED na zewnątrz? Sprawdź jak oświetlić swój dom wraz z posesją czy ogrodem.

Czy zastanawialiście się, w jaki sposób oświetlić naszą posesję, by dodać do niej nieco kolorów i barw? Każda pora roku w oświetleniu LED wyróżnia się szczególnie jeśli chodzi o zastosowanie. I tak - jesienią prym wiodą naświetlacze LED , czy oprawy przemysłowe LED, a latem, mimo iż spokojnie, zazwyczaj zabieramy się za drobne zmiany czy niewielkie remonty stawiając ogółem na energooszczędne oświetlenie LED. Nie inaczej jest w przypadku oświetlenia opartego na lampach ogrodowych LED — w tym przypadku jak się domyślacie jest to najpiękniejsza pora roku, jaką jest - wiosna :)

 

Pomysł na wielokolorowe oświetlenie LED - oświetlenie zewnętrzne

 

I tak możemy trochę po dywagować - dłuższe dni, świeże powietrze, więcej pozytywnej energii czy zapach pięknie rozwijających się kwiatów - to wszystko skłania nas do wyjścia, w kierunku jakim jest nasz ogród. A więc naturalnie zaczynamy myśleć o jego oświetleniu. A co jeśli pogodną wiosnę z kubkiem kawy zamienimy na jesienną szarówkę z ciepłą czekoladą, a wszystko przy wielokolorowym oświetleniu LED? Pozwólmy sobie na trochę ekstrawagancji.

 

Zazwyczaj myśląc o tego typu oświetleniu LED rezygnujemy z kolorów na rzecz jednokolorowych opraw, dlaczego? Zapewne, dlatego że skupiamy się tylko na praktyczności takich opraw LED - bowiem mają pełnić funkcje doświetlenia powierzchni, a sam walor estetyczny wydobywamy ze stylu wykończenia samej lampy ogrodowej LED. Nie musi tak być. Oświetlenie RGB+W charakteryzuje się zarówno stałą barwą światła, którą wybieramy przy zakupie i może być to barwa ciepła, neutralna bądź zimna, a więc to co pierwotnie uzyskamy przy jednokolorowych lampach stojących a zyskujemy dodatkową pełną paletę barw wielokolorowych RGB. Gotowi na magiczny ogród rodem z pięknych baśni? Sprawdźcie jakie pomysły dla Was przygotowałem.

 

Jak skutecznie podświetlić nasz podjazd? - Oprawy najazdowe LED

Wielokolorowe oświetlenie podjazdu można wykonać na kilka sposobów. W zależności od etapu podjazdu - czy jest on wykończony czy dopiero zastanawiamy się nad jego stworzeniem, to mamy kilka rozwiązań.

 

Jeśli mamy już wyłożoną kostkę brukową na swojej posesji, zawsze możemy ją nieco zmodyfikować stosując listwy najazdowe LED czy alternatywne oprawy najazdowe LED. Jeśli dopiero myślimy nad stworzeniem podświetlanej alejki, dobrym pomysłem może okazać się podświetlana kostka brukowa LED, a nawet całe gotowe płyty brukowe LED, które występują w różnych rozmiarach oraz kształtach.

 

[lookbook id="4434"]

 

Najbardziej spotykanym oświetleniem LED podjazdu w dalszym ciągu są klasyczne oprawy najazdowe led wpuszczone w utwardzone powierzchnie takie jak glazura, deski czy beton. Występują one w dwóch różnych wariantach, - jako zabudowane moduły led, które raczej bazują na monochromatycznym oświetleniu LED jak i te z wymiennym źródłem światła. Kluczowym w naszej wielokolorowej instalacji LED w ogrodzie, mogą okazać się te drugie, bowiem możemy do nich dobrać żarówki wielokolorowe wraz ze zmianą temperatury barwowej i cieszyć sie ze wspaniałego efektu. Żarówki led tego typu zazwyczaj mają już zabudowane urządzenie odbiorcze, z którym komunikuje się sterownik LED, wiec są tak samo łatwe w montażu oraz ewentualnej wymianie jak klasyczne żarówki LED.

 

[lookbook id="4436"]

 

Nowoczesnym rozwiązaniem są liniowe oprawy najazdowe, stworzone z wielokolorowej taśmy LED zamontowanej w szczelnym i hermetycznym profilu aluminiowym LED, profil ten zazwyczaj jest również wzbogacony o dodatkową mufę hermetyczną, przez którą przepuszczane są przewody, a sam klosz dodatkowo wzmocniony przed większym naciskiem czy mechanicznymi uszkodzeniami. Na rynku dostępne są gotowe oprawy liniowe rgb+w, lecz można, stworzyć sobie taką oprawę samemu wykorzystując do tego profil podłogowy LED FLOO8 bądź FLOOR12. Pas startowy dla naszego samochodu? Czemu nie :) Efekt może być naprawdę pozytywnie zaskakujący.

 

Jak wykonać wielokolorowe oświetlenie LED podbitki domu? - Pomysł na kolorowy dom

Obecne podejście do podświetlania podbitki może być zrealizowane na dwa sposoby. Pierwszy z nich jest dużo bardziej klasyczny, pasujący do tradycyjnego stylu a drugi pasuje bardziej do nowoczesnej architektury. O czym konkretnie mowa?

 

Pomysł na wielokolorowe oświetlenie LED - wielokolorowe podświetlenie podbitki domu

 

Zacznijmy klasycznie, od opraw sufitowych LED. Warto tu jednak zastosować lepszą jakość takich opraw sufitowych LED, cena takich opraw wykonanych z samej blachy stalowej może kusić, lecz nie dajmy się jednak zwieść, w dłuższej perspektywie czasu takie oprawy sufitowe będą po prostu rdzewieć. Lepiej więc postawić na aluminiowe oprawy sufitowe bądź takie, które mają domieszkę jakiegoś metalu np. odlew stopu aluminium. Atutem takiego rozwiązania jest bardzo duży wybór opraw sufitowych oraz łatwość wymiany wielokolorowych żarówek LED . Ponadto niektóre z serii posiadają możliwość regulacji pierścienia w różnym zakresie nawet do kilkudziesięciu stopni, co pozwala na skuteczne ukierunkowanie wiązki światła. Możemy dopasować się nie mal do każdego stylu architektonicznego.

 

[lookbook id="4437"]

 

Bardziej ekstrawaganckie podejście do tematu stwarzają profile aluminiowe LED montowane w podbitkę. Pozwalają one bowiem na stworzenie jednolitej linii led, opartej na wielokolorowych taśmach LED. W odróżnieniu od profili LED dedykowanych na elewacje, posiadają dodatkowe ranty pozwalające na usadzenie profilu w wykonanym otworze, tak by zlicował się on z powierzchnią. Skrzydła te jak i sam profil aluminiowy może być w różnym wariancie kolorystycznym, co stanowi ważny element dekoracyjny. Profile alu led tego typu można zamontować na dedykowanych uchwytach z łapkami rozporowymi, których zasada działania jest taka samo jak w przypadku opraw sufitowych LED.

 

Jak wykonać wielokolorowe oświetlenie LED elewacji domu? - Pomysł na kolorowy dom

Tutaj również wizja dotyczy zarówno tradycjonalistów, jak i kogoś z futurystyczną koncepcją na swój dom. Pomysły te oparte są na klasycznych oprawach elewacyjnych led montowanych bezpośrednio na ścianę bądź jak w przypadku podbitki - profili aluminiowych LED, lecz z nieco innym typem zastosowanych listw alu LED. Zaciekawieni?

 

Pomysł na wielokolorowe oświetlenie LED - wielokolorowe podświetlenie elewacji domu

 

Zacznijmy tym razem od nowszego rozwiązania. Aby skorzystać z pomysłu opartego na profilach aluminiowych led, musimy skorzystać z innego typu profili aluminiowych niż w przypadku oświetlenia podbitki, tam bazowaliśmy na sprężynowych uchwytach, które pozwalały na wpuszczenie takiego profilu w wykonany frez/otwór. W przypadku elewacji najrozsądniejszym wyborem będą profile led do szpachlowania , które posiadają dodatkowe skrzydła do nałożenia siatki oraz tynku. Pozwoli to na całkowite zamaskowanie profilu led, a widocznym elementem będzie tylko klosz, który może być mleczny jak i czarny. Dla lepszego efektu warto zastosować szerszy profil aluminiowy, tak by z większej odległości wielokolorowe oświetlenie LED nie zostało zgubione w tle otoczenia.

 

Standardowym rozwiązaniem w dalszym ciągu są oprawy elewacyjne LED montowane na powierzchnie ściany. Natomiast warto zwrócić tutaj uwagę na fakt, iż coraz mniej spotkać na rynku możemy te, które mają wymienne źródło światła, wszystko za sprawą "wyszukanego" designu. Obecna technologia skłania raczej do montowania gotowych wkładów czy modułów LED, które w razie awarii, są raczej mało opłacalne w wymianie. Dlatego warto rozważyć zakup opraw elewacyjnych na wymienne źródło światła, jakim są żarówki LED. Kolejnym atutem jest możliwość zastosowanie żarówek wielokolorowych LED, które można śmiało przypisać do sterownika LED, który obsługuje pozostałe źródła światła w naszym ogrodzie. Montaż takich elewacyjnych opraw LED zazwyczaj odbywa się na dołączonych przed producenta wkrętach.

 

Jak oświetlić nasz ogród wielokolorowym oświetleniem LED? - Pozostała część posesji

Pewnie się zastanawiacie co z naszym ogrodem? Tu również przygotowałem kilka propozycji, które zarówno skutecznie rozświetlą tę przestrzeń, jak i stworzą niepowtarzalny klimat wspierany przez miliony kolorów.

 

[lookbook id="4432"]

 

  1. Girlanda z żarówkami wielokolorowym LED -Tego typu oświetlenie bardzo często można spotkać, zazwyczaj w jakiś lokalach czy barach na zewnętrznych werandach. Często występują one w połączeniu z dekoracyjnymi żarówkami typu filament LED , które idealnie pasują do loftowego stylu wnętrz. Dostępne są również girlandy LED bez żadnych źródeł światła o określonej długości oraz ilości gniazd, wtedy dobrać możemy wielokolorowe żarówki LED i sterować dowolnie kolorem oraz jasnością na naszych altankach. Jeśli jesteście zainteresowani taką girlandą led, to zawsze możecie skorzystać z naszej indywidualnej oferty, która umożliwia stworzenie takiej girlandy do LED pod indywidualne zamówienie. Atutem takiej girlandy jest duża mobilność, bowiem zawsze możemy ją zawiesić i ściągnąć w dogodnym dla nas momencie. Nie musimy decydować się na stały montaż. Zawsze możemy ją łatwo przetransportować do domku letniskowego, gdzie zamierzamy nieco wypocząć.

 

  1. Oprawy ogrodowe dogruntowe (skierowane punktowo na dany obiekt) - Ciekawą i nowoczesną propozycją są również wielokolorowe oprawy ogrodowe o wąskim strumieniu świetlnym. Pozwalają one skierować światło na konkretny obiekt w naszym ogrodzie np. na ogrodowego krasnala. Zazwyczaj w zestawie posiadają szpic montażowy, przez co do stabilnego montażu wystarczy nam trochę ziemi czy piasku. Uwaga tylko na sąsiadów, nie lubią jak kieruje się na nich strumień świetlny :)

 

  1. Kule ogrodowe oraz donice ogrodowe LED - Przyznam, że to chyba najczęściej spotykane wielokolorowe źródło światła LED na posesjach. A może dlatego, że przejeżdżam codziennie obok takiego sąsiada :) Pozwala w łatwy i przede wszystkim tani sposób doświetlić nasz ogród. Atutem w tym przypadku jest niewątpliwe bezinwazyjny montaż oraz bezprzewodowe zasilanie. Występują jako zwykle klosze albo gotowe lampy z zabudowanym modułem LED.

 

Pomysł na wielokolorowe oświetlenie LED - podsumowanie

 

Jak widzicie, inspiracji na ogrodowe podświetlenie kolorami RGB jest cała masa, śmiem twierdzić, że wasza twórczość w projektowaniu i indywidualnych pomysłach na własne wykończenie ogrodu jest ogromna. Czasem wystarczy niewielka podpowiedź, a nasza wyobraźnia zaczyna tworzyć niewyobrażalne rzeczy. Wróćmy zatem jeszcze na chwile do powyższych pór roku, oświetlenie tego typu idealnie sprawdzi się również zimą - w magiczną świąteczną aurę. Czemu skupiamy całą uwagę na sezonowych lampkach? Wykorzystajmy wielokolorowe oświetlenie LED w naszym ogrodzie do stworzenia niepowtarzalnej atmosfery w ten radosny czas i wykorzystaj pełen potencjał twojego ogrodu. A czy Wy macie wielokolorowe źródła LED w swoim ogrodzie? i który styl do Was bardziej przemawia - klasyczny czy nowoczesny :) Dajcie znać w komentarzu.

 

Komentarze do wpisu (0)

Infolinia:

Telefon: (32) 445 09 84

Email: sklep@eled.pl

więcej więcej
Waluty
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium