Konwerter sygnału sterowania DALI (ZigBee) - sterowanie ZigBee / Tuya - 6w1 - DALI Bus/24V - DA-M(WZ)
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Konwerter sygnału sterowania DALI (ZigBee) - sterowanie ZigBee / Tuya - 6w1 - DALI Bus/24V - DA-M(WZ), to sterownik w formie konwertera DALI, który wykorzystuje bezprzewodową sieć zigbee 3.0, by móc sterować wyjściem urządzenia DA-M(WZ), które z kolei może być podłączone do kontrolera DALI. Dostęp do konwertera DA-M(WZ) odbywa się poprzez bezpłatną aplikacje Tuya Smart. Konwerter DA-M(WZ) posiada jedno wyjście DALI, dla którego możemy określić jeden z sześciu dostępnych trybów pracy. Może on bowiem pracować w trybach dedykowanych dla jednokolorowego oświetlenia LED, ze zmienną temperaturą barwową CCT, wielokolorową RGB, wielokolorową z barwą białą RGB+W, wielokolorową ze zmienną temperaturą barwową RGB+CCT. Dostępne przyciski obrotowe na obudowie sterownika DALI umożliwiają ustalenie dowolnego adresu w przedziale od 0 do 64 oraz dowolnego grupy od 1 do 15. Konwerter DALI DA-M(WZ) zasilany jest napięciem stałym o wartości 24V bądź bezpośrednio z magistrali DALI.
Sterownik DALI DA-M(WZ) charakteryzuje się również zdalną komunikacją bazującą na częstotliwości 2,4GHz, której zasięg łączności wynosi 30 metrów w otwartych przestrzeniach. Konwertowany sygnał cyfrowy DALI, może być wykorzystywany do kontroli dowolnego urządzenia DALI pracującego w standardzie DT6, DT7, DT8-TC, DT8-RGB czy DT8-RGBW. Wspierany jest również przez system sterowania Philips Hue. Przeznaczony został do montażu w standardową puszkę fi60. Sterownik DALI DA-M(WZ) został wykonany z wysoko jakościowych komponentów, które zapewniają 60-cio miesięczny okres gwarancyjny.
- DALI wykorzystujących system komunikacji DALI
- ZigBee wspieranej przez ten system sterowania
Cechy sterownika DA-M(WZ)
- Przeznaczony do instalacji bazującej na systemie DALI
- Konwertuje bezprzewodowy sygnał Zigbee oraz 2,4Ghz na DALI
- Zasilanie poprzez stacje DALI lub napięcie 24VDC
- Możliwość podłączenia dowolnego dekodera DALI
- Wspierany przez protokół - DT6/DT7/DT8-TC/DT8-RGB/DT8-RGBW
- Sześć trybów pracy - Mono/CCT/RGB/RGBW/RGBCCT/Switch
- Możliwość ustalenia 64 adresów oraz 15 grup
- Sterowanie poprzez aplikacje mobilną Tuya
- Wspierany przez system komunikacji ZigBee
- Współpraca z aplikacją Philips Hue
- Alternatywny dostęp do urządzenia poprzez drogę radiową 2,4Ghz
- Pełna paleta współpracujących urządzeń nadawczych (piloty LED, panele naścienne LED)
- Zasięg komunikacji radiowej wynosi 30 metrów
- Do komunikacji wykorzystuje standard IEC 62386 (DALI)
- Dioda sygnalizacyjna prace urządzenia
- Przeznaczony do standardowej puszki fi60
- Wysoka jakość zastosowanych komponentów
- 5 letnia gwarancja
Poznaj serie produktu - Sterowniki DALI
Sterowniki LED DALI, to jasno sprecyzowane urządzenia służące do kontroli oświetlenia LED wykorzystujące cyfrowy system sterowania oparty na sprawdzonej i cenionej na rynku technologii DALI (ang. Digital Addressable Lighting Interface) Produkty z systemu DALI charakteryzują się wspólną siecią (magistralą), do której podłączamy urządzenia odbiorcze. Istotną cechą sterowników DALI jest wysoka synchronizacja wspólnych urządzeń, duże możliwości sterowania oraz spora kompatybilność z uwagi na całą gamę urządzeń współpracujących, w tym nie tylko sterowników do led. Produkty skonstruowane w oparciu o system DALI posiadają wbudowany wyświetlacz LCD, który ukazuje uprzednio ustalony adres, co znaczącą ułatwia dostęp do oświetlenia LED. Niektóre z produktów mogą być również dodatkowo wzbogacone o niezależne sterowanie np. używając wejścia dla przycisku zwiernego.
System DALI przedstawiony na powyższym zdjęciu, to prosty sposób na stworzenie rozbudowanej instalacji LED, która cechuje się wymianą danych bez zakłóceń nawet w przypadku dużych sieci. Bazowym założeniem sieci DALI jest przewodowa komunikacja wykorzystująca wspólną sieć DALI, do której możemy podłączyć urządzenia sterujące jak np. panele naścienne LED DALI, sterowniki DALI z wejściem PC czy czujniki z sensorami DALI. Z kolei do urządzeń odbiorczych możemy zaliczyć różnego typu ściemniacze do LED DALI, przekaźniki DALI czy różnego rodzaju zasilacze LED z wejściem DALI. Warto wspomnieć ze system ten posiada konwertery, umożliwiające korzystanie z takich metod sterowania jak DMX512 czy komunikacja oparta na częstotliwości radiowej 2,4GHZ w formie pilotów do LED.

Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Typ urządzenia | kontroler DALI |
| Typ instalacji | 6w1 z możliwością wyboru (MONO/ CCT/ RGB/ RGB+W/ RGB+CCT/ SWITCH) |
| System sterowania oświetleniem | DALI |
| Sposób sterowania oświetleniem | technologia WiFi oraz dodatkowo radiowo, (bramka ZigBee, 2,4Ghz) |
| Typ wyjść sterownika/ów | DALI (cyfrowe) |
| Napięcie znamionowe | stacja DALI lub 24VDC |
| Maksymalny prąd wyjściowy | 2mA (24V) / 15mA (Bus 16V) |
| Ilość wyjść sterownika | 1 wyjście |
| Typ komunikacji | dwukierunkowa |
| Zasięg komunikacji | do 30 metrów w terenie otwartym |
| Zachowanie odbiornika po powrocie braku napięcia zasilania 230V | powrót do zapamiętanych ustawień |
| Powrót do poprzednich ustawień przy wyłączeniu z nadajnika | tak |
| Współpraca z systemami zewnętrznymi | protokół ZigBee (Tuya App) |
| Temperatura pracy | od -20 do + 50°C |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Montaż | podtynkowo (standardowa puszka fi60) |
| Dodatkowa funkcjonalność/cecha | typ kontroli DT6, DT8-TC, DT8-RGB, DT8-RGBW, DT7-Switch |
| Zabezpieczenia | odwrócona polaryzacja |
| Wymiary | fi52 mm*26 mm |
| Deklaracje i normy bezpieczeństwa | CE, RoHs |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod producenta | DA-M(WZ) |
| Kod EAN | 5904063169375 |
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci


