Sufitowy czujnik ruchu wpuszczany PIR (120°) - 230V 900W - wyjście 0/1-10V + RF 2,4GHz - EH-R
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Sufitowy czujnik ruchu wpuszczany PIR (120°) - 230V 900W - wyjście 0/1-10V + RF 2,4GHz - EH-R, to innowacyjny czujnik ruchu służący do sterowania oświetleniem LED nieprzekraczającym sumarycznej mocy 900W. Działa on na zasadzie wykrywania ciepła wypromieniowanego w paśmie podczerwieni (PIR) Zasięg detekcji czujnika to 10 metrów przy maksymalnej wysokości 5m. Czujnik ruchu PIR EH-R charakteryzuje się detekcją ruchu w zakresie 120 stopni z możliwością regulacji takich parametrów jak regulacja czasu pracy, czasu podtrzymania oraz światła. Ponadto posiada dwa przyciski typu "DIP" które pozwalają na ustalenie trybu pracy, w jakim ma się znajdować czujnik ruchu EH-R. Może pracować jako włącznik ON/OFF bądź ściemniacz LED.
Posiada dodatkowe wyjścia, które pozwalają przekazać odebrany przez czujnik sygnał na różne sposoby. Pierwszym z nich jest komunikacja z urządzeniami odbiorczymi Skydance, do których np. możemy podłączyć taśmę LED i przesyłać jej sygnał czujnika ruchu bezprzewodowo z użyciem drogi radiowej bazującej na częstotliwości 2,4GHz w obrębie 30 metrów bez zakłóceń lub z wykorzystaniem wyjścia 0/1-10V, do którego podłączyć możemy przemysłową lampę LED bądź inne źródło światła posiadające wejście 0/1-10V.
Warto wspomnieć ze czujnik ruchu EH-R posiada zdejmowaną przednią obudowę, pod którą znajdują się potencjometry służące do regulacji parametrów czujnika ruchu EH-R. Idealne sprawdzi się w wewnętrznych zastosowaniach takich jak biura, domy czy pomieszczenia użyteczności publicznej, a także w branży przemysłowej. Montaż z kolei jest wpustowy. Wysoka jakość wykonania produktu zapewnia pięcioletnią gwarancję.
- Wykorzystuje technologie podczerwieni PIR
- Działa na zasadzie wykrywania ciepła wypromieniowanego w paśmie podczerwieni
- Zasilany bezpośrednio z sieci 230VAC
- Maksymalna obciążalność 900W (4A)
- Łączność z urządzeniami wykorzystująca drogę radiową
- Zdalna komunikacja oparta o częstotliwość 2,4GHz
- Zasięg komunikacji wynoszący 30 metrów
- Dodatkowe wyjście 0/1-10V dla lampy LED bądź ściemniacza LED
- Zasięg wykrywania czujnika na poziomie 10 metrów
- Kąt detekcji czujnika to 120 stopni
- Pobór prądu w trakcie pracy poniżej 1,3W
- Temperatura pracy urządzenia -20 do 50 stopni
- Wpustowy montaż
- Obudowa w kolorze białym
- 5 letni okres gwarancyjny
Parametry konfiguracyjne czujnika EH-R
- Czas świecenia - 10s / 30s / 90s / 3min / 10min / 30min / +∞
- Czas podtrzymania (przy użyciu trybu ściemniania) - 10s / 30s / 90s / 3min / 10min / 30min / +∞
- Czułość czujnika zmierzchu - 10lux / 30lux / 50lux / 100lux / 150lux / 200lux / Wyłącz
- Czułość ściemniania LED (przy użyciu trybu ściemniania) - 50lux /100lux /150lux /200lux /250lux /300lux /400lux
- Tryb pracy: włącznik lub ściemniacz (przyciski DIP)
- Tryb wyjścia: 0-10V lub 1-10V (przyciski DIP)
Schemat instalacji — wykorzystanie dwóch sposobów podłączenia czujników ruchu EH-R

Schemat podłączenia czujnika ruchu Skydance EH-R, będzie różnił się w zależności od jego wykorzystania. Jeśli zależy Wam na klasycznym działaniu czujnika ruchu, to wystarczy, że na wyjście podłączycie źródło światła 230V i ustalicie czujnik ruchu EH-R w pozycji "switch". Można również wykorzystać dodatkowe wyjście przeznaczone dla lamp LED bądź sterowników posiadających wejście 0/1-10V. Dodatkowo wzburzony sygnał czujnika ruchu może być przekazany bezprzewodowo poprzez drogę radiową np. do odbiornika Skydance, który pozwala na podłączenie taśmy LED.

Pliki do pobrania:
Parametry techniczne
| Zasilanie znamionowe | 100-240V AC |
| Częstotliwość znamionowa | 50/60Hz |
| Typ czujnika | PIR + 2,4Ghz + 0/1-10V (wykrywanie ciepła wypromieniowanego w paśmie podczerwieni i przekazywanie go do urządzenia odbiorczego lub wejścia 0/1-10V) |
| Obciążenie znamionowe | 900W (oświetlenie LED) + max 30mA (wyjście 0/1-10V) |
| Zużycie prądu | max. 1,3W |
| Regulacja czasu pracy | tak - 10s /30s /90s /3min /10min /20min /30min/∞ |
| Regulacja natężenia zmierzchowego | tak - 10lux /30lux /50lux /100lux /150lux /200lux /Wyłącz |
| Odległość wykrywania | do 10mb |
| Zakres wykrywania | 120° |
| Klasa szczelności | IP20 |
| Wymiary | 51mm x 95mm (wys. średnica) |
| Certyfikaty / Deklaracje | CE / RoHS |
| Gwarancja producenta | 60 miesięcy |
| Kod EAN | 5904063169757 |
Dodaj opinię (0)
Zaloguj się
Waluty
Producenci